لوازم جانبی

راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی

راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی

 یکی از اصلی ترین وسیله‌ها جهت راه اندازی کولر گازی، ریموت‌ کنترل کولر گازی است. بدون ریموت،‌ کولر گازی قادر به انجام هیچ یک از کارکرد‌های خود نیست. تمامی کولرهای گازی مجهز به ریموت کنترل هستند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی راهنمای استفاده کنترل کولر گازی ال جی بپردازیم. اگر قصد خرید کولر گازی ال جی دارید و یا به تازگی این محصول را خریداری کرده‌اید، در ادامه همراه ما باشید.

به طور کلی کنترل برای کارکرد کولر گازی از واجبات است و ‌ ممکن است گاهی تنظیمات و چینش کنترل کولر گازی شما را گیج کند. در این مطلب می‌خواهیم اطلاعات خریداران را در خصوص کنترل کولر گازی افزایش داده و بتوانیم  به راحتی از ریموت کولر گازی خود استفاده نماییم.

در مطلب پیش رو قصد داریم به  راهنمای کنترل کولر گازی ال جی بپردازیم و با تغییرات و ویژگی‌ها و به طور کلی طرز استفاده از این محصول آشنا شویم. تمامی ریموت‌ها از تنظیمات یکسانی برخوردار بوده‌اند و هیچ تفاوتی بین کنترل‌های جدید و قدیم وجود ندارد.

ممکن است بسیاری از افراد به تازگی اقدام به خرید کولر گازی ال جی کرده باشند و نسبت به نحوه استفاده از کنترل این دستگاه اطلاعات کمی داشته و برایشان گیج کننده باشد. اگر شما نیز همین مشکل را دارید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی
راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی

دکمه‌ های کنترل کولر گازی ال جی

تمامی اسامی روی دکمه‌ها به انگلیسی نوشته شده و هرکدام از این اسامی دارای معانی مختص خود بوده و وظیفه خاص خود را دارد.

 • دکمه پلاسما موجود روی ریموت با هدف تصفیه هوای محیط قرار گرفته با فشار آوردن روی آن می‌توان هوای خانه را تا حد مشخصی بهبود داد. وجود ریز گرد‌ها و غبار‌های موجود در سطح خانه می‌تواند مشکل آفرین باشد و نیاز به تصفیه داشته باشد. در این موقعیت دکمه پلاسما می‌تواند کمک کننده بوده و حائز اهمیت واقع شود. پس از فشردن دکمه پلاسما می‌توان کولر گازی را خاموش کرد؛ زیرا پلاسما در حین خاموشی دستگاه نیز قادر به انجام کار خود بوده و روشن شدن فن خنک کننده بر روی ریموت نشان از کارکرد و مشغول به کار بودن تصفیه دارد.
 • پس از علامت گذاری دکمه سلف کلین علامت مستطیل به همراه یک نسیم روی صفحه دیجیتال کنترل ایجاد خواهد شد و این به معنای شروع کار این کارکرد است. این ویژگی تا ۳۰ دقیقه پس از خاموشی نیز فعالیت خود را ادامه می‌دهد و هر گونه نم و رطوبت را از بین می‌برد و کولر گازی شما را پاکسازی می‌کند.
 • دکمه sleep به معنای حالت خواب است و در این موقعیت کولر گازی شما بعد از مدت زمان مشخص به طور خودکار به حالت خواب خواهد رفت. در صورت فعال سازی این عملگر نیازی به خاموش شدن توسط صاحب دستگاه در همان حین نیست. دکمه اسلیپ به معنای حالت خواب در دستگاه است. دکمه اسلیپ برای حالت خواب کولر ال جی استفاده می‌شود و پس از فشردن دکمه اسلیپ مدت زمان جهت فعال شدن حالت خواب را ایجاد کنید‌. به محض فعال شدن حالت خواب، علامت ستاره روی صفحه دیجیتال کنترل ایجاد شده و این به معنای فعال شدن حالت خواب است.
 • دکمه timer  این دکمه تایمر روشن و خاموش به شمار می‌آید و اگر بعد از فشار دکمه آن برای چند ثانیه این عملگر فعال می‌شود. تایمر به صورتی است که به شکل چشمک روی صفحه کنترل ظاهر شده و پس از آن می‌توان اطمینان یافت که این دکمه فعالیت خود را شروع کرده است.
 • فلش بالا و پایین به معنای کم زیاد شدن دما است. همانطور که در کنترل‌های تلویزیون فلش بالا و پایین به معنای کم و زیاد کردن صدا بوده، در ریموت کولر گازی این امر در مورد دما کاربرد دارد.
 • دکمه on و off یکی از اصلی ترین دکمه‌های موجود روی کولر گازی به شمار می‌روند و وظیفه خاموش کردن و روشن کردن دستگاه را بر عهده دارند. آن به معنای روشن شدن بوده و آف به معنای خاموشی است.
 • دکمهfan speed  به سرعت چرخش فن اشاره دارد و می‌تواند روی میزان دما تاثیر بگذارد و سرعت چرخش فن داخل اسپلیت را تنظیم ‌می‌نماید.  فن به تهویه هوای موجود در محیط می‌پردازد و به منظور رفع رطوبت بیش از حد محیط تعبیه شده است و تا حد زیادی در از بین بردن شرجی  هوای خانه تاثیر می‌گذارد.
 • کمه mode که به حالت‌های مختلف کولر‌گازی اشاره دارد، از جمله حالت گرمایش و سرمایش و رطوبت زدایی و غیره…  این دکمه نقش بسیار اساسی داشته و می‌تواند عملکرد کولر گازی را به طور کلی عوض کرده و حالت دیگری به این دستگاه بدهد.
 • کولر گازی پنج حالت دارد که با فشردن این دکمه می‌توانید حالت مورد نظر را انتخاب نمایید و با هر بار فشردن دکمه مذکور حالت‌های مورد نظر ایجاد خواهند شد. هر کدام از حالات دارای یک نشانگر است که روی ریموت شما علامت آن مشهود می‌شود.
 • دکمه jet که نشانگر تسریع در گرمایش و سرمایش دمای محیط است و با فشار دادن این دکمه دمای محیط به سرعت تغییر می‌کند و افزایش یا کاهش می‌یابد.
 • دکمه swing به افقی و عمودی شدن حالت باد دهی اشاره دارد و می‌تواند جریان باد را تغییر دهد.
 • دکمه room temp به صورت دیجیتال دمای اتاق را نمایش داده و شما می‌توانید با توجه به دمای موجود در خانه، دمای دلخواه را در داکت اسپلیت تنظیم نمایید. کاربرد این عملگر در کولر‌های گازی اینورتر مشهود تر است و می‌تواند دمای موجود را نشان دهد تا شما با توجه به دمای موجود، دمای مورد نیاز را انتخاب نمایید.
 • پس از فشردن این دکمه علامت خانه روی صفحه دیجیتال ریموت نمایش داده می‌شود که نشان دهنده دمای اتاق است.
 • دکمه clean به نظافت خودکار داکت اسپلیت می‌پردازد و اقدام به پاکیزه سازی داخل دستگاه می‌نماید. جایی که ممکن است فرد به آن بخش از سیستم دسترسی نداشته باشد. هنگام خنک سازی ممکن است مقداری رطوبت و نم داخل دستگاه بماند که در بلند مدت مشکلات بسیاری را ایجاد خواهد کرد.
 • این دکمه قابلیت از بین بردن این نم و رطوبت را داشته می‌تواند به طور خودکار تمامی آلودگی‌های موجود در داخل دستگاه را از بین ببرد.
 • دکمه saving اقدام به صرفه جویی در مصرف انرژی می‌نماید و خنک سازی را با کاهش انرژی انجام می‌دهد و همین امر می‌تواند هزینه‌های قبوض شما را به طور چشم گیری کاهش دهد.
 • پس از روشن نمودن دستگاه، دکمه  mode را چندین بار فشار دهید تا حالت صرفه جویی فعال شود.
 • Set clear تمامی تنظیمات را به بخش کارخانه ارجاع خواهد داد و تمامی عملکرد‌ها از نو شروع خواهند شد. پس اگر تنظیماتی در دستگاه مورد دلخواه شما نبوده و نمیدانید چطور این عملکرد را خنثی نمایید  پیشنهاد می‌شود از دکمه.   Set clear استفاده کنید.
 • دکمه ° همان ری استارت و شروع دوباره دستگاه است.
 • دکمه jet یک دکمه عملگر نبوده و تنها کاربردش ایجاد یک دمای استاندارد برای حالت سرمایش و گرمایش است. پس از فشردن دکمه آن و روشن شدن دستگاه، این دکمه را فشرده تا کارکردش فعال شود‌. پس از فشردن این دکمه، علامت po روی صفحه دیجیتال کنترل ظاهر می‌شود و دمای سرمایش را بر روی ۳۰ درجه تنظیم کرده و سرمایش را بر روی ۱۸ درجه تنظیم می‌کند.  پس از فعال سازی، این عملگر دمای محیط را به سرعت افزایش یا کاهش خواهد داد.
راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی
راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی

چرا باید از کاربرد دکمه‌های کنترل کولر گازی مطلع شویم؟

اکثر خریداران کولرهای گازی ال جی بعد از خرید این محصول اقدام به استفاده از ریموت آن می‌کنند و ناگهان متوجه می‌شوند که شناختی از تنظیمات این ریموت‌ها ندارند. ممکن است از برخی از افراد از نحوه کارکرد دکمه‌های ریموت مطلع نبوده وظیفه هر کدام از این دکمه‌ها را ندانند.

اگر با عملکرد هر یک از دکمه‌ها آشنا نباشیم، قادر به استفاده از دستگاه نخواهیم بود. با به کارگیری دکمه اشتباه، ممکن است تنظیمات کولر گازی خود را به خطر انداخته و سیستم را با مشکلاتی جدی مواجه نماییم.  اگر اقدام به خرید کولر گازی ال جی کرده‌اید، آشنایی با کنترل کولر گازی ال جی از لزومات محسوب می‌شود.

سخن آخر

در این مقاله نکات مربوط به ریموت کولر گازی ال جی ذکر شده است. تا خریداران این محصول بتوانند از نحوه استفاده از سیستم آگاهی پیدا کنند. شما می‌توانید با توجه به عملگر‌ها نحوه کاربرد آنها را فهمیده و مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *