گرمایشی

علت روشن شدن چراغ نارنجی پکیج ایران رادیاتور چیست؟

علت روشن شدن چراغ نارنجی پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور محصولی بسیار با کیفیت بوده و در دسته برندهای مطرح قرار گرفته است. بر روی بدنه این پکیج چراغ‌ها و یا ال‌ای دی‌های کوچکی تعبیه شده اند که در صورت بروز هر گونه مشکل درون سیستم دستگاه این چراغ به رنگی متفاوت روشن خواهد شد. هر رنگ معنا و مفهوم خود را دارد. حین استفاده از این پکیج ممکن است این چراغ ها روشن یا خاموش شوند. یکی از سوالاتی که کاربران با آن مواجه می شوند، علت روشن شدن چراغ نارنجی پکیج ایران رادیاتور است. در این مقاله به رفع و توضیحاتی در ارتباط با چراغ نارنجی و زرد پکیج ایران رادیاتور می‌پردازیم.

علت روشن شدن چراغ نارنجی پکیج ایران رادیاتور

همان طور که می دانید، قیمت پکیج ایران رادیاتور و کیفیت مطلوب آن سبب شده تا بسیاری از کاربران اقدام به خرید این پکیج گرمایشی کنند. اما مانند هر سیستم دیگری، می توانیم مزایا و معایب پکیج ایران رادیاتور را نیز مورد بحث قرار دهیم، چرا که ممکن است به واسطه خطاها و مشکلاتی که برای آن پیش می آید، دچار مشکلاتی شود. اما سیستم عیب یابی و چراغ های تعبیه شده روی آن سبب شده تا کاربران به سرعت از وضعیت پکیج آگاه شوند. اما آیا روشن شدن چراغ نارنجی پکیج نشان از خرابی این سیستم و وجود مشکلی در آن است؟

روشن شدن چراغ نارنجی و یا همان ال‌ای دی‌های کوچک بر روی بدنه پکیج به رنگ نارنجی به معنای روشن بودن شعله است. در کنار این ال‌ای دی و یا چراغ نشانه و یا علامتی کوچک از شعله آتش نشان داده شده است. به همین دلیل چراغ نارنجی پکیج با نام چراغ شعله نامیده شده است.

علت روشن شدن چراغ زرد پکیج ایران رادیاتور
علت روشن شدن چراغ زرد پکیج ایران رادیاتور

علت روشن شدن چراغ زرد پکیج ایران رادیاتور

چراغ زرد بیان شده پکیج ایران رادیاتور در واقع همان چراغ نارنجی است که برخی از افراد با این رنگ تشخیص می‌دهند. چراغ نارنجی و یا چراغ زرد در پکیج ایران رادیاتور همان به معنای روشن بودن شعله پکیج است. رنگ زرد در دسته رنگ‌های تعیین شده برای نشان دادن مشکلات پکیج وجود ندارد.

نشان دادن مشکلی خاص با روشن شدن چراغ نارنجی پکیج ایران رادیاتور

چراغ نارنجی در پکیج ایران رادیاتور به معنای روشن بودن و کارکرد صحیح شعله در پکیج است. زمانی که شعله گرم و روشن باشد این چراغ روشن بوده و در صورت خاموش شدن و سرد شدن شعله این چراغ خاموش خواهد شد.

عملکرد روشن شدن چراغ نارنجی در پکیج ایران رادیاتور

در پکیج ایران رادیاتور قطعه‌ای به نام یون قرار گرفته که مسئولیت تشخیص شعله را بر عهده دارد. یون از یک نوع فلز خاص تهیه شده که در صورت روشن شدن شعله سیگنال می‌رساند و چراغ نارنجی روشن خواهد شد. اما در صورتی که یون سرد شود به معنای قطع شدن شعله پکیج بوده که به طور اتوماتیک شیر گاز نیز قطع خواهد شد.

نتیجه گیری

همانطور که بیان شد روشن شدن چراغ نارنجی و یا زرد بر روی بدن پکیج نشانه اتفاق و یا مشکل خاصی نیست. زمانی که شعله روشن باشد این چراغ نارنجی روشن بوده و در صورت خاموش بودن شعله این چراغ هم نیز خاموش است. پس دیگر لزومی به نگرانی در این باره نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *