لوازم جانبی

آیا همه کولرهای گازی به پمپ تخلیه آب نیاز دارند؟

آیا همه کولرهای گازی به پمپ تخلیه آب نیاز دارند؟

آیا همه کولرهای گازی به پمپ تخلیه آب نیاز دارند؟ استفاده از راه های افزایش طول عمر کولر گازی به شما کمک می کند تا بتوانید بیشتر و بهتر از این سیستم تهویه مطبوع کارآمد خود استفاده نمایید. اما از اینکه تکنسین نیستید، نباید نگران باشید؛ درواقع شما همچنان باید رویکردی فعال برای سالم نگه داشتن سیستم خود داشته باشید. انجام این کارها سبب می شود تا در هزینه ها صرفه جویی نمایید، هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش دهید.
پس هرچه درباره سیستم تهویه مطبوع خود بیشتر بدانید، می توانید از بروز هزینه های زیاد جلوگیری نمایید. همچنین هنگام استفاده از سیستم تهویه مطبوع، از خنک کنندگی بیشتری برخوردار خواهید شد و بازده انرژی بهتری را شاهد خواهید بود.
با این حال، باید دانش کار بسیار جامعی در مورد کولر گازی خود و بسیاری از اجزای داخل آن داشته باشید. یکی از این سیستم ها، پمپ تخلیه کولر گازی یا همان پمپ درین کولر گازی است.

آیا همه کولرهای گازی به پمپ تخلیه آب نیاز دارند؟
آیا همه کولرهای گازی به پمپ تخلیه آب نیاز دارند؟

پمپ درین کولر گازی چه کاری انجام می دهد؟

پمپ درین یا پمپ تخلیه کولر گازی نقش مهمی در سیستم خنک کننده ایفا می کند. پمپ تخلیه برای کمک به حذف بخار آبی که به مایع درون سیستم جمع شده (یا متراکم شده است) کمک شایانی می کند. معمولا این مایع به داخل تشت تخلیه میعانات سیستم می ریزد و پمپ آن را خارج می کند.
شاید فکر کنید که این عملکرد ضروری به نظر نمی رسد، حتی گاهی برخی از افراد از وجود همچنین سیستمی در کولر گازی بی اطلاع هستند و بر این باورند که کولر گازی به پمپ تخلیه نیاز ندارد.
اما در ادامه چند دلیل عنوان می کنیم که بر ضرورت پمپ تخلیه کولر گازی تاکید دارد:
درست است که وجود آب معمولا بدون ضرر است، اما تجمع آن در سیستم تهویه مطبوع یا کولرهای گازی چندان خوب نیست. در واقع، آب زیاد در کولر گازی می تواند بسیاری از قسمت های حساس آن را خراب کند.
وجود آب بیش از اندازه می تواند کوجب خرابی سیستم تهویه مطبوع شما و در نهایت سبب سرریز شدن ظرف تخلیه آب شود. اگر این اتفاق افتد، ممکن است شاهد ریزش آب از سیستم تهویه مطبوع خود روی زمین باشید. اگر انتظار ندارید که یک حوض آب در وسط خانه شما پدید آید، باید نقش پمپ تخلیه آب را جدی بگیرید.

آیا همه کولرهای گازی به پمپ تخلیه آب نیاز دارند؟
آیا همه کولرهای گازی به پمپ تخلیه آب نیاز دارند؟


از سوی دیگر تجمع آب می تواند به سیستم های الکتریکی آسیب وارد نماید. سیستم‌ های تهویه مطبوع قطعات الکترونیکی حساس زیادی دارند. اگر آب از ظرف تخلیه کندانسور شروع به نشت کند، می تواند این سیستم ها را به خطر بیندازد و باعث از کار افتادن آن ها شود.
به یاد داشته باشید که آب رسانای الکتریسیته است و می تواند خطراتی در پی داشته باشد. آبی که به یک سیستم الکتریکی یا منبع برق رسیده است می تواند بسیار خطرناک باشد و باید به هر قیمتی از بروز این مشکل اجتناب کرد تا از ایمنی افراد خانواده شما اطمینان حاصل شود.
پمپ تخلیه آب کولر گازی برای اطمینان از خارج شدن تجمع مایع در این سیستم ها تعبیه می شود تا از بروز مشکلات ذکر شده جلوگیری گردد. با این حال، چندین مشکل می تواند باعث ناکارآمد شدن پمپ تخلیه آب شود. به این ترتیب باید شما باید پیش از آنکه با مشکلات سرریز شدن آب از سیستم تهویه مطبوع رو به رو شوید،علائم خرابی پمپ تخلیه آب کولر گازی را شناسایی کرده و نسبت به برطرف نمودن آن اقدام نمایید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، وجود پمپ تخلیه آب در کولرهای گازی الزامی است و می تواند سلامت این سیستم و همچنین عملکرد آن ها را تضمین نماید. به این ترتیب به شما پیشنهاد می کنیم برای خرید این پمپ ها، از فروشگاه های معتبر مانند بهارتهویه اقدام نمایید تا بتوانید این پمپ ها را به صورت اصل و گارانتی های معتبر خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *