گرمایشی

رفع روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل پارما ؛ راهنمای رفع و عیب یابی

رفع روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل پارما

یکی از دستگاه‌هایی که در هر خانه‌ای یافت می‌شود، پکیج است. پکیج بوتان مدل پارما یکی از پکیج‌های معروف و با کیفیت است. پکیج مذکور ممکن است در مواقعی اختلالاتی از خود بروز دهد که بسیاری از خریداران را با مشکل مواجه کند.  در این مقاله می‌خواهیم به علل و راه حل‌های روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل پارما بپردازیم.

روشن شدن چراغ قرمز در پکیج بوتان مدل پارما، در صورتی طبیعی است که فشار آن روی صفر باشد. دلیل روشن شدن چراغ قرمز نشتی شوفاژ است. اگر نشتی رفع شد، فشار بار پکیج را بر روی درجه یک و نیم تنظیم کنید و سپس دستگاه را ریست کنید. در صورت انجام دستور عمل، چراغ قرمز خاموش خواهد شد.

اگر از بار پکیج اطلاعی ندارید، برایتان به وضوح توضیح خواهیم داد. شیر پر کن پکیج بوتان در کنار شلنگ‌های ورودی قرار دارد که در زیر دستگاه می‌توانید آن را بیابید. بار پکیج معمولا مشکی رنگ است و لازم است تا در درجه یک و نیم تنظیم شود.  لازم است تا شیر را باز کنید و متوجه جریان آب شوید. سپس حالت زمستانه و یا تابستانه را تنظیم کنید و دستگاه را ریست نمایید.

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل پارما
علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل پارما

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان پارما

مانند تمامی سیستم های گرمایشی، پکیج بوتان نیز می تواند هر از گاهی دچار مشکلاتی شود. در این قسمت به بررسی علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان و نحوه تعمیر آن می‌پردازیم.

عدم گردش فن

روشن شدن چراغ قرمز یا همان خطا در پکیج بوتان مدل پارما ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، از جمله عدم گردش فن و مکان نا مناسبی که پکیج نصب شده است. اگر پکیج دیواری را داخل بالکن نصب کردید، دودکش را بررسی کنید؛ سپس دستگاه را تمیز نمایید و هر گونه آلودگی را پاک نمایید و پکیج را ریست کنید تا متوجه شوید که چراغ قرمز به طور مجدد روشن می‌شود یا خیر.  ریست کردن پکیج بوتان در مدل‌های مختلف این پکیج، متنوع است و در اکثر مواقع ریست کردن پکیج می‌تواند مشکل روشن شدن چراغ قرمز را برطرف نماید.

بسته بودن شیر آلات شوفاژ‌ها

 روشن شدن چراغ قرمز در پکیج گاهی نشان از بسته بودن شیرآلات شوفاژ دارد. لازم است تا قبل از شروع زمستان و راه اندازی شیرهای شوفاژ، سیستم شوفاژ را چک نمایید تا از باز بودن آن‌ها مطمئن شوید. در صورت اطمینان دستگاه را روشن نمایید.

بسته بودن شیرهای ورودی و خروجی

از دیگر دلایل روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان پارما، بسته شدن شیرهای ورودی و خروجی است و لازم است تا تمامی شیرها باز باشند. اگر شیرهای ورودی و خروجی باز باشند، اهرم شیر در کنار شلنگ قرار می‌گیرد و اگر اهرم شیر با شلنگ هم راستا باشد، به این معناست که شیرهای ورودی و خروجی باز هستند.

کثیف بودن صافی زیر پکیج

صافی موجود در زیر پکیج ممکن است دچار آلودگی شود و کارکرد پکیج را با اختلال مواجه کند. در این صورت بهتر است از یک متخصص مجرب جهت بازیابی پکیج کمک بگیرید و مشکل را رفع نمایید. جهت تمیز کردن صافی پکیج، فشار دستگاه را بر روی صفر قرار دهید و سپس مهره‌های اضافی را باز نمایید و داخل صافی را مشاهده نمایید و پس از شستشوی صافی، مجدد صافی را ببندید.   در صورتی که مطمئن شدید که صافی نشتی ندارد و کاملا بسته شده است، دستگاه را به صورت اولیه درآورده و فشار آن را بر روی یک و نیم تنظیم نمایید.

قطع شدن گاز پکیج

یکی از دلایل شایع در روشن شدن چراغ قرمز  پکیج بوتان، قطع شدن و یا بسته شدن شیر گاز است. جهت بر طرف کردن این مشکل، لازم است تا تنها شیر گاز را باز کنید و جریان گاز را به حرکت درآوردید. می‌توان برای بررسی وجود جریان گاز، شلنگ پکیج را باز کرده و پکیج را بررسی کنید. 

روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل پارما
روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل پارما

آسیب دیدن شیر گاز

 یکی دیگر از علت روشن شدن چراغ قرمز بوتان، خراب شدن شیر گاز است و این اتفاق زمانی می‌افتد که گاز در منطقه مسکونی قطع شده باشد و یا در لوله‌های گاز موادی جامد وارد شده باشد و خرابی و اختلال در پکیج را شامل می‌شود.

نتیجه گیری

 در این مقاله، تمام مواردی را که ممکن است باعث روشن شدن چراغ قرمز در پکیج بوتان مدل پارما شود را به طور کامل ذکر کردیم، تا بتوانید ضمن ارزیابی مشکل، راه حل آن را نیز بیابید و خودتان به طور کلی مشکل را برطرف نمایید. به طور کلی در صورت بروز مشکل در پکیج بوتان این موارد را بررسی نمایید:

– تنظیم فشار

– باز یا بسته بودن شیرآلات

– بررسی صافی دستگاه

– بررسی اطراف فن

– ورودی و خروجی شیر گاز

 با کمک این مقاله خودتان می‌توانید پکیج بوتان را عیب یابی نمایید. اما شما می توانید با تماس با متخصصان، به سرعت مشکل را برطرف سازید.

دیدگاهی در مورد “رفع روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان مدل پارما ؛ راهنمای رفع و عیب یابی

  1. محمد گفت:

    سلام یه مشکل عجیب برا پکیج بوتان مدل کالداونزیا خانه ما پیش اومده ببینید پکیج رو فرستادیم نمایندگی بوتان تهران سرویس کامل و ضمنا برد رو هم عوض کردن و گفتن برد ایتالیایی هم انداختن. خوب 3 ماه هم خوب کار کرد. الان چند وقتی من خونه نبودم اومدیم خونه دیدیم چراغ پکیج قرمز فشار روی یک و نیم هست هیچ گون اتصالی برقی نداره ریست کردیم درست نشد خلاصه نمایندگی تلفتی کارهایی گفت کردم درست نشد پکیج تو بالکن نصبه و فضای باز اکسیژن رسانی هم خوبه. حالا قسمت عجیب اینه که من با سشوار و با باد نیمه گرم از پایین پکیج باد گرفتم خوب چون این مشکل توی زمستونا بیشتر برامون اتفاق افتاده گفتم شاید از سرمای هوا باشه با کمال تعجب پکیج زدم تو برق و رو هر دو حالت زمستونه و تابستونه کاملا درست راه افتاده و چند روزه داره کار میکنه. به نظرتون مشکل از کجاست و برد رو هم 3 ماه از 6 ماه گارانتیش باقی مونده. زنگ بزنم بیاد نمایدگی عوض کنه. موندم علت چیه برای سرویکار بوتان هم این موضوع عجیب بود

    1. نوید گفت:

      پمپ آب رو چک کنید ممکنه جام کنه چون چند ماه استفاده نمی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *