سرمایشی

بهترین داکت اسپلیت برای مناطق گرمسیری

بهترین داکت اسپلیت برای مناطق گرمسیری

یکی از نکات مهم پیش از خرید داکت اسپلیت توجه داشتن به منطقه مورد استفاده است. یعنی اگر داکت اسپلیتی انتخاب کنید که مناسب مناطق گرمسیر نباشد، مجبور به پرداخت هزینه‌های بالا برای مصرف بیش از حد برق خواهید شد. در ادامه مطلب با بهترین داکت اسپلیت برای مناطق گرمسیری آشنا خواهید شد.

ویژگی های بهترین داکت اسپلیت برای مناطق گرمسیری

یکی از داکت اسپلیت‌هایی که برای مناطق گرمسیر مناسب نخواهد بود داکت اسپلیت یونیت است، زیرا در این نواحی به دلیل فشار بالایی که متحمل می‌شو،د خیلی سریع مستهلک خواهد شد.

در مناطق گرمسیر نوع کمپرسور باید چگونه باشد؟

کار کمپرسور در داکت اسپلیت فشرده سازی گاز مبرد و انتقال سرما به محیط مصرفی است؛ پس می‌توان گفت که به نوعی شبیه به قلب کار می‌کند. این قطعه مرکز دستگاه است و بر همه چیز تسلط دارد. از آنجایی که این بخش مهم‌ترین مورد در دستگاه است، برای همین اگر از کار بیوفتد هزینه گزافی روی دست صاحبان خود می‌گذارد.

کمپرسور به عنوان واحد تراکم شناخته شده است و از دو لوله مکش و رانش تشکیل شده است. کمپرسور در اکثر مواقع روی پنل و یونیت بیرونی دستگاه و یا داخل کندانسور مستقر می‌شود.

اگر بخواهیم کمپرسور‌ها را از لحاظ چگونگی کارکرد از یکدیگر تفکیک کنیم به سه نوع پیستونی، اسکرال و روتاری تقسیم خواهند شد. همچنین کمپرسور‌‌ها از نظر چگونگی مصرف برق به دو نوع دور ثابت و اینورتر تقسیم می‌شوند و از نظر جریان ورودی نیز دارای دونوع سه فاز و تک فاز هستند. کمپرسور موجود در داکت اسپلیت‌های روتاری برای مناطق گرمسیر از دونوع روتاری می‌باشد. کمپرسور‌های موجود در داکت اسپلیت‌های روتاری دارای دونوع T1 و T3 هستند.

که هر کدام از این دو در نواحی خاصی کار می‌کنند؛ T1 در مناطق گرم و معتدل و دیگری یعنی T3 در نواحی گرم و خشک. داکت اسپلیت آکس تروپیکال T3 مدل ALTMD-H36/4R1AL از بهترین نمونه های داکت اسپلیت تروپیکال به شمار می رود.

این دو کمپرسور در نواحی نیمه گرم کمترین هزینه را برای شما به وجود می‌آورند و همچنین از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

یکی از شاخصه‌های به کار آمد این است که در کنار کارایی خوب و فعالیت بالا در مصرف بهینه برق نیز مشارکت دارد.

این نوع کمپرسور می‌تواند به راحتی گاز مبرد را فشرده و خیلی سریع به گردش درآورد زیرا از تیغه‌هایی با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه برخوردار است.

یکی دیگر از مزایای کمرسور‌های روتاری حجم و وزن پایین آن‌ها می‌باشد زیرا از قطعات کمتری تشکیل شده و ۴۰% از کمپرسور‌های پیستونی کوچک‌تر و کم وزن‌تر هستند، نکته جالب توجه دیگر درباره این کمپرسور‌ها این می‌باشد که تا حدالامکان صدا و لرزش پایین‌تری نسبت به کمپرسور‌های پیستونی دارند و همچنین از لحاظ بازدهی عملکرد بهتری را از خود بروز می‌دهند.

داکت اسپلیت حاره ای گرین مدل GDS-48P3T3/R1

داکت اسپلیت حاره ای گرین مدل GDS-48P3T3/R1 یکی از بهترین نمونه های داکت اسپلیت با کمپرسور قدرتمند بوده که می توانید آن را خریداری نمایید.

نحوه کارکرد کمپرسور‌های روتاری

کمپرسور‌های روتاری از محفظه‌ای سیلندر مانند و یک پیستون دوران بوجود آمده است. عملکرد کمپرسور این دستگاه پنج مرحله‌ای می‌باشد. جهت آغاز مراحل، نخست شیر رفت را باز کرده و حالت دورانی پیستون داخل محفظه سیلندر آغاز می‌گردد. در زمان آغاز این فرایند پره‌های داخل محفظه به صورت دورانی کار خود را آغاز می‌کنند، زمانی که این اتفاق رخ می دهد در قسمتی از فضای محفظه خلا به وجود می‌آید که موجب مکش گاز از شیر رفت می‌شود.

مرحله سه ( فشرده سازی تراکم). فرایند عملکرد مرحله سوم به این شکل می‌باشد که پره‌ها موجب می‌شوند تا گاز وارد شود. پس از رسیدن به شیر تخلیه فشرده شود و زمانیکه این فرایند صورت می‌گیرد شیر تخلیه بسته است. با بسته بودت شیر تخلیه فشار سیلان بالا می‌رود. پس از اینکه فشار وارد شده به سیلان به میزان مورد نظر برسد زمان تخلیه هوا به بیرون فرا خواهد رسید که در مرحله چهارم و پس از باز شدن شیر تخلیه و خارج شدن هوا از سیلندر اتفاق می‌آفتد. در مرحله آخر نیز چرخش ۳۶۰ درجه‌ای پره‌هادر سیلندر به پایان می‌رسد. این کار‌ها درست یکی پس از دیگری اتفاق می‌افتد تا هوای تازه به خانه شما وارد شود.

سخن پایانی

شما انتخاب های مختلفی برای خرید بهترین داکت اسپلیت برای مناطق گرمسیری دارید. اما اگر می خواهید انتخاب شما مقرون به صرفه باشد و بتوانید راهنمایی های مفیدی را دریافت کنید، به شما پیشنهاد می کنیم با شماره های مندرج در سایت و فروشگاه آنلاین بهارتهویه تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید با کلیک بر دکمه واتس اپ به طور مستقیم به کارشناسان ما در این مجموعه متصل شوید.

1 نظر در “بهترین داکت اسپلیت برای مناطق گرمسیری

  1. مقاله مفید و کاربردی بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *