سرمایشی

هر داکت اسپلیت مناسب چه متراژی است؟

هر داکت اسپلیت مناسب چه متراژی است؟

انتخاب و خرید داکت اسپلیت مناسب متراژ خانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. جهت انداره گیری ظرفیت واحد و داکت اسپلیت بهتر است از یک کارشناس مجرب کمک بگیرید. در صورتی که امکان دسترسی به هیچ کس برای کمک گرفتن ندارید و خودتان قرار است اقدام به محاسبه نمایید، بهتر است مقاله پیش رو با دقت مطالعه فرمایید.

یرای خرید داکت اسپلیت علاوه بر به دست آوردن اطلاعات در مورد دستگاه، بهتر است در مورد متراژ خانه و ویژگی‌های محیطی که داکت اسپلیت می‌خواهد روی آن نصب شود، اگاهی داشته باشید. اگر بدون هیج آگاهی اقدام به خرید داکت اسپلیت نمایید، ممکن است داکت اسپلیت خریداری شده هیچ کدام از نیاز‌های شما را پاسخگو نباشد.

در مقاله پیش رو با هدف بالا بردن سطح آگاهی شما در رابطه با خرید داکت اسپلیت مطالبی را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا با علم و آگاهی بالا اقدام به خرید این محصول نمایید.

داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت یک سیستم تهویه مطبوع محیط است که هم قابلیت گرمایش و هم سرمایش دارد و میتوان از این دستگاه در فصول گرم و سرد استفاده کرد. داکت اسپلیت را معمولا در منازل و دفاتر اداری با متراژ زیاد مورد استفاده قرار می‌دهند؛ زیرا از داکت اسپلیت می‌توان در چندین اتاق استفاده کرد.

داکت اسپلیت از کاربرد بالایی  برخوردار است و به دلیل کارایی فراوان، فروش بالایی در بین دستگاه‌های سرمایشی و تهویه دارد. داکت اسپلیت  ساختار ساده‌ای دارد و از یک کندانسور و هوا ساز تشکیل شده  است.

همچنین داکت اسپلیت این قابلیت را دارد که در زمستان و فصول سرد به موتور خانه متصل شود و هوای گرم مورد نیاز را تامین کند و دمای محیط را بالا ببرد. با خرید داکت اسپلیت دیگر هیج نیازی به سیستم‌های گران قیمت گرمایشی و سرمایشی نخواهید داشت.

داکت اسپلیت یک اصطلاح برای توصیف کولر‌های کانالی است که یکی از رایج ترین دستگاه‌های تهویه به شمار می‌رود و امروزه یکی از پر مصرف ترین سیستم‌های سرمایش و گرمایش در منازل به شمار می‌رود.

در انتخاب داکت اسپلیت باید به نکات زیر توجه کرد

 • با دقت بسیار زیادی به انتخاب برند وظرفیت و محل نصب داکت اسپلیت بپردازید.
 • قبل از خرید تصمیم بگیرید که نوع اینورتر و یا معمولی داکت اسپلیت را می‌خواهید خریداری نمایید.
 • لوله کشی و کانال کشی را به درستی انجام دهید.
 • ظرفیت داکت اسپلیت خود را تعیین نمایید.
 • از مقدار انرژی‌ مصرفی در داکت اسپلیت اطلاع داشته باشید و بدانید که دستگاه خریداری شده توسط شما چه مقدار انرژی مصرف می‌کند.
هر داکت اسپلیت مناسب چه متراژی است؟
هر داکت اسپلیت مناسب چه متراژی است؟

محاسبه ظرفیت داکت اسپلیت به طور‌تقریبی

اگر پارامتر‌هایی مانند جغرافیا، متراژ، درصد رطوبت، مساحت محیط را در نظر بگیریم، می‌توانیم یک داکت اسپلیت مناسب برای محیط‌ منزل انتخاب نماییم.

 اگر ضریب هوای تهران ۴۰۰ و متراژ خانه ۱۰۰ متر باشد این دو عدد را در هم ضرب خواهیم‌ کرد و ظرفیت داکت اسپلیت مورد نظر را به دست می‌‌آوریم.

برای نصب داکت اسپلیت علاوه بر بررسی متراژ، باید به عواملی مثل نوع برق دستگاه، تک فاز و سه فاز و نوع تامین برق و ابعاد حجم داکت اسپلیت برای در نظر گرفتن مکان مناسب بسیار مهم است.

اگر متراژ منزل و یا دفتر اداری شما از ۱۲۰ متر بیشتر است، مطلوب می‌باشد که از یک داکت اسپلیت در حال و نشیمن و یک داکت اسپلیت در اتاق‌ها استقاده شود.

در ادامه ظرفیت‌های متفاوت داکت اسپلیت را برای هر متراژ مورد بررسی قرار می‌دهیم و کاربر با توجه به مصرف خود و نوع منطقه و آب و هوا می‌تواند، داکت اسپلیت مناسب را انتخاب کند.

برای متراژ تا ۹۰ متر یک داکت اسپلیت ۲ تن و برای متراژ ۱۱۰ متر یک داکت اسپلیت ۵/۲ تن و برای متراژ ۱۳۰ متر یک داکت اسپلیت ۳ تن و برای متراژ ۱۵۰ متر یک داکت اسپلیت ۵/۳ و متراژ ۱۷۰ متر یک داکت اسپلیت ۴ تن و برای متراژ ۲۲۰ متر یک داکت اسپلیت ۵ تن بسیار مناسب است.

مزایای خرید داکت اسپلیت در متراژ مناسب چیست؟

برای اینکه تصمیم درستی در رابطه با خرید داکت اسپلیت متناسب با متراژ خانه بگیرید، بهتر است که از مزایا و معایب این انتخاب نیز آشنا شوید.

 • داکت اسپلیت قابلیت اتصال به موتور خانه را دارد و شما را از خرید دیگر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی بی نیاز میکند.
 • هزینه تعمیر و تعویض قطعات داکت اسپلیت بسیار کمتر از دیگر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی است و می‌تواند یک محصول و دستگاه مقرون به صرفه محسوب شود.
 • داکت اسپلیت به علت استفاده از گاز به جای برق از مصرف بسیار پایینی برخوردار است و یک محصول دوست محیط زیست به شمار می‌رود. با توجه به مجهز بودن داکت اسپلیت به اینورتر شما شاهد کاهش ۶۵ درصدی انرژی خواهید بود یا برای هزینه‌های شما یک مورد کاهش دهنده محسوب می‌شود.
 • به دلیل کانال کشی، داکت اسپلیت قادر است تمام فضای محیط شما را خنک نماید. داکت اسپلیت می‌تولند دمای محیط را تشخیص دهد و خود را با دمای موجود در محیط سازگار کند.
 • داکت اسپلیت به اندازه ۴ کولر گازی است و می‌تواند به خوبی و سریعا کل محیط را خنک کند و رفاه ساکنین خانه را فراهم سازد. داکتداسملیت در عین اسنکه کارایی یالایی دارو به هیج وجه سر وصدای زیادی ایجاد نخواهد کرد و آسایش و ارامش ساکنین را با ایجاد صداهای نامطلوب برهم نخواهد زد.
 • داکت اسپلیت‌ها دارای فیلتر تصفیه هستند و می‌توانند آلودگی محیط را تا حد بسیار زیادی کاهش بدهند و حتی کوچک ترین گرد و غبار را نیز از بین ببرند.

سخن پایانی

در ‌مقاله بالا به ویژگی‌هایی که یک داکت اسپلیت ممکن است در متراژ مناسب از خود نشان بدهد اشاره کردیم و به ظرفیت مناسب داکت اسپلیت برای هر متراژ اشاره کردیم تا کاربرد بتواند بهترین داکت اسپلیت را برای محیط کاری و سکونی خود انتخاب نماید.

چنانچه قصد خرید داکت اسپلیت با قیمت مناسب را دارید، با شماره های موجود در سایت بهارتهویه تماس بگیرید. شما می توانید با تماس با مشاوران ما، ضمن دریافت راهنمایی های مناسب، خرید مطلوب و به صرفه ای را صورت دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *