سرمایشی

مزایا و معایب کولر گازی گرین

مزایا و معایب کولرگازی گرین

کولر گازی گرین یکی از برند‌های محبوب در بازار فروش سیستم‌ های سرمایشی و گرمایشی بوده و طرفداران خاص خود را دارد. کولرهای گازی باتوجه به کارکرد بی‌نظیر و مزایای بسیار از معایبی هم برخوردار هستند. در این مقاله شما را با برخی از مزایا و معایب کولر گازی گرین آشنا می‌کنیم. از آنجایی که قیمت کولر گازی بالا بوده و کالایی لوکس محسوب می‌شود، لذا خوب است تا در انتخاب و خریداری آن با دقت زیادی عمل کرد. به همین دلیل اطلاع از ویژگی‌ها و همچنین کمک گرفتن از کارشناسان می‌تواند شما را در این زمینه یاری زیادی کند.

ویژگی‌ های کولرگازی گرین

شرکت و تولید‌کننده کولرگازی‌های گرین با در نظر گرفتن سلیقه‌های افراد موفق به طراحی و تولید انوع مدل‌ها و طرح‌های کولرگازی شده‌اند. بسیاری از افراد به هنگام خرید کولر گازی تنها به میزان و قدرت سرمایش سیستم توجه نکرده و به طراحی کولر با محیط نیز برای کاربران حائزاهمیت است. به همین دلیل است که کاربران باید در هنگام خرید، به ویژگی‌های مختلفی در کولرهای گازی مانند مزایا و معایب کولر گازی گرین توجه کنند.

مزایای کولر گازی گرین

کولر اسپلیت گرین دارای مزایایی است که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد:

پرتاب باد در کولرگازی گرین

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کولرگازی‌های گرین پرتاب باد است. این مدل از کولرگازی‌های گرین بسیار مناسب برای نصب در محیط‌های اداری و با متراژی بالا بوده است. زیرا این کولرگازی‌ها قابلیت پرتاب باد تا 15 متر را داشته و در مدت زمانی کوتاه فضای محیط را به دمای دلخواه می‌رساند. قدرت پرتاب باد اهمیت بسیار زیادی در سرعت خنک‌سازی محیط را دارد.

فیلتر هوا در کولر گازی گرین

فیلتر‌های هوا ابزارهایی بسیار مناسب برای جلوگیری از ورود هرگونه گرد و غبار و آلودگی به درون محیط هستند. کولرگازی‌های گرین با برخورداری از فیلترهای هوا برای کاربران هوایی مطبوع را تولید می‌کند. همچنین این کولرگازی‌ها از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند زیرا در مصرف پایین انرژی برق موثر بوده و از دیگر هزینه‌های مازاد جلوگیری می‌نماید. موتور تعبیه شده در سیستم این محصول اینورتر بوده که از تولید و ایجاد صداهای نا هنجار و نا خوشایند جلوگیری می‌نماید.

گاز‌های استفاده شده در کولرگازی گرین

گاز R410 در دسته گازهای سازگار با محیط زیسا قرار گرفته و از هرگونه آسیب به سلامت افراد و محیط جلوگیری می‌نماید. همچنین استفاده از این گاز برای راه اندازی سیستم از هرگونه آسیب و خطر بیش‌تر به لایه اوزون جلوگیری می‌نماید. کولرگازی‌های گرین قابلیت پشتیبانی از این گاز را داشته و به همین دلیل بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

کولرگازی اینورتر و معمولی گرین

کولرگازی‌های گرین در دو مدل معمولی و اینورتر‌دار طراحی و تولید شده‌اند. مدل معمولی کولرگازی گرین می‌تواند آسیب‌هایی به دیگر وسایل برقی محیط مورد استفاده شما وارد کند و مصرف بسیار بالایی در انرژی برق دارد. قیمت مدل معمولی پایین‌تر بوده اما از معایبی بسیار برخوردار است.

مدل اینورتر‌دار کولر گازی گرین برخلاف مدل معمولی در مصرف انرژی برق مقرون به صرفه بوده و زمانی که دمای محیط به میزان دمای دلخواه برسد سیستم به طور خودکار از دور سرعت خود می‌کاهد و به همین دلیل از هرگونه آسیب به دستگاه جلوگیری خواهد شد. مدل اینورتر زمانی که دمای محیط باید تنظیم شود دوباره دور موتور افزایش یافته و کار خود را انجام می‌دهد.

معایب کولر گازی گرین

معایب کولر گازی گرین

معایب کولر گازی گرین

از معایب کولر گازی گرین می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد. درست است که این کولر گازی چند سالی است که در بازار به فروش می‌رسد، اما هنوز برای بسیاری از افراد ناشناخته است.  نشتی آب در این کولرهای گازی‌ مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته که با سرویس به موقع دستگاه می‌توان از این مورد جلوگیری کرد و ایجاد بوی نامطبوع به دلیل عدم تعویض و یا تمیز کردن به موقع فیلتر‌های هوا را می‌توان اشاره نمود.

یکی از عمده معایب کولر گازی گرین که توسط بسیاری از کاربران به آن اشاره شده، سر و صدای بالای این دستگاه به هنگام کارکرد است. این کولر گازی از همان ابتدای شروع به کار صدای زیادی را چه در حالت سرمایش و چه در حالت گرمایش تولید می‌کند. این موضوع برای کسانی که به ارامش محیط توجه زیادی دارند، می‌تواند آزاردهنده باشد. ضمن آنکه این کولر گازی در مقایسه به کولر گازی اجنرال، کولر گازی سامسونگ و حتی کولر اسپلیت ایران رادیاتور کارایی کمتری دارد.

گارانتی و خدمات پس از فروش کولرگازی گرین

گارانتی و ضمانت نامه‌های گرین کاملا معتبر بوده و این موضوع در نظر بسیاری از کاربران جالب است. زیرا اگر محصول خریداری شده شما در دوره گارانتی آسیب ببینید و یا برای قطعات آن مشکلی پیش بیاید تمامی خدمات به صورتی کاملا رایگان انجام خواهد شد. البته این گارانتی علاوه بر اینکه باید در همان مدت زمان گارانتی باشد هممچنین هرگونه اقدام خودسرانه در صورت تعمیر کولر و یا کمک گرفتن از کسانی که تجربه و مهارت کافی را ندارند منجر به سلب شدن آن خدمات از شما خواهد شد. سلب شدن گارانتی به این معنا است که هرگونه اقدامات برای تعمیر دستگاه مشمول پرداخت هزینه خواهد بود.

قیمت کولرگازی گرین

کولرگازی‌های گرین باتوجه به تنوع در مدل و ظرفیت‌ها از قیمت‌های متفاوتی برخوردار است. هر یک از مدل‌های کولرگازی‌های تولید شده دارای ویژگی‌های خاصی بوده و شما متناسب با نیاز خود باید اقدام به خریداری محصول نمایید. همچنین از دیگر مواردی که در قیمت‌ایم مصولات موثر است می‌توان به تک کاربره یا دو کاربره بودن محصول اشاره نمود. منظور آن است که سیستم تنها از حالت سرمایشی برخوردار بوده و یا قابلیت سرمایشی و گرمایشی دارد.

نتیجه گیری

سیستم کولرگازی گرین همچون سایر برندها و محصولات مشابه در بازار دارای برخی معایب بوده که در مقایسه با مزایای بسیار می‌توان از معایب چشم‌پوشی کرد. تمامی مشخصات کولرگازی خریداری شده توسط شما یه همراه راهنمای خرید به کاربر تحویل داده شده و به هنگام مواجه شدن با هرگونه مشکل می‌توان از دفترچه راهنمای محصول کمک گرفت و یا آن که با نمایندگی‌های معتبر این شرکت در سراسر کشور تماس گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *