گرمایشی

پکیج لورچ بهتر است یا بوتان | مقایسه پکیج بوتان و لورچ

پکیج لورچ بهتر است یا بوتان

پکیج لورچ بهتر است یا بوتان ؟ امروزه با توجه به انواع زیادی از شرکت‌های تولید‌کننده پکیج‌های گرمایشی برخی افراد دغدغه انتخاب میان دو برند بوتان یا لورچ را دارند. گفتنی است که این دو برند هر دو محصولات ایرانی بوده و ساخت کشور خودمان هستند از همین نظر نسبت به سایر محصولات خارجی از قیمت مناسب‌تری برخوردار هستند. در این مطلب به بیان مقایسه دو برند محبوب و مشهور پکیج گرمایشی بوتان و لورچ می‌پردازیم. اگر شما هم از انتخاب میان این دو برند دغدغه دارید پس در ادامه مطالب همراه ما باشید زیرا به اطلاعات دقیق قصد داریم به مقایسه پکیج لورچ و بوتان بپردازیم تا در نهایت بتوانید بهترین انتخاب را صورت دهید.

 پکیج لورچ یا بوتان

پکیج‌ها نسل جدیدی از سیستم‌های گرمایشی هستند که به آسانی و به طور همزمان به گرم کردن محیط و فضای مورد نظر و گرم نمودن آب مصرفی اقدام می‌نمایند. با خریداری این سیستم شما خود را از داشتن بخاری و آب گرم کن و دیگر سیستم‌های گرمایشی پر دردسر بی‌نیاز خواهید نمود. همچنین‌ این سری از تولیدات با داشتن مزایای بسیار و اشغال فضای کم و کم صدا بودن، این دستگاه‌ها در دسته محصولات و سیستم‌های پر فروش قرار گرفته‌اند. این سیستم‌های گرمایشی تولیدات و محصولات ایرانی در دسته محصولات بسیار با کیفیت و مرغوب قرار گرفته‌اند که از شناخته شده‌ترین این محصولات می‌توان پکیج لورچ و بوتان اشاره نمود. هر کدام از سری سیستم‌های گرمایشی با توجه به عملکرد و کارکردی که دارند، توانسته‌اند نظر بسیاری از افراد را به سمت خود جلب نمایند و چرا که کار با این دسته از دستگاه‌ها بسیار آسان است.

این دسته از سیستم‌های گرمایشی دارای دو مدل ایرانی و خارجی بوده و هر دسته از آن‌ها خود به انواع مختلفی تقسیم خواهد شد. پکیج‌های ایرانی مشابه محصولات خارجی بوده و از کیفیت قابل قبول رو به بالایی برخوردار هستند. در این میان از دو مدل پکیج‌های پر طرفدار ایرانی لورچ و بوتان هستند که اغلب افراد برای خرید این دو پکیج دچار تردید می شوند که پکیج لورچ بهتر است یا بوتان؟ هر دو این برند‌ها با توجه به کیفیتی که دارند، قیمت مناسبی دارند.  مزایا و معایب هر کدام از این دو برند به دلیل تجهیزات و قطعات به کار رفته در این سیستم ها مشخص خواهد شد. چرا که هر کدام توسط شرکتی جداگانه تولید شده‌اند و آلیاژ و ساخت و طراحی هر شرکتی انحصار به خود شرکت تولید‌کننده دارد. هر کدام از پکیج بوتان و لورچ دارای انواع متفاوتی بوده و شما متناسب به فضای مورد نظر می‌توانید پکیج محبوب خود را تهیه نمایید. برای مقایسه پکیج بوتان و لورچ بهتر است با هر یک از این پکیج ها آشنا شوید.

پکیج دیواری لورچ

پکیج لورچ دارای تعداد متنوعی از مدل پکیج‌ها همچون هرما، هیرو و آدنا بوده کخ این تنوع به دلیل ظرفیت‌های تفاوتی است که هر دستگاه نسبت با دستگاه دیگر دارد؛ به همین علت اختلاف قیمت میان هر دستگاه بسیار زیاد است. این اختلاف قیمت چشمگیر در میان مدل پکیج‌های این برند از جهت کیفیت قطعاتی به کار رفته مهمی مانند پمپ و مبدل است. ظرفیت هر مدل از پکیج‌های لورچ به با یکدیگر متفاوت بوده و قابلیت گرمایش همزمان محیط و آب را دارد و برای محیط‌هایی تا 250 متر مربع مناسب هستند. با توجه به تجهیزات به کار رفته در این دستگاه به آن قدرتی فوق العاده داده و کارکردی بسیار ایده آل برای مصرف کنندگان خود دارد.

پکیج بوتان | مقایسه پکیج بوتان و لورچ

پکیج بوتان | مقایسه پکیج بوتان و لورچ

پکیج دیواری بوتان

پکیج بوتان در مقایسه با پکیج لورچ علاوه بر دارا بودن انواع متفاوت پکیج، ظرفیت های گوناگونی نیز دارد. این برند به دلیل برخورداری از قطعه مبدل حرارتی میزان رسوب کمتری به خود می‌گیرند و به همین دلیل کمتر مورد آسیب دیدگی و تعمیر قرار خواهند گرفت. در میان مدل‌های متفاوت این برند پکیج بوتان مدل پرلا پرو آن بسیار منحصر به فرد بوده و اگر در هنگام خریداری سیستم گرمایشی بودجه‌ای محدود در نظر نگرفته‌اید بهتر است این سیستم را خریداری نمایید.

مقایسه پکیج دیواری بوتان و پکیج دیواری لورچ

در این قسمت برای انتخاب راحت شما به بررسی برخی موارد خواهیم پرداخت تا از میان دو برند با توجه به شرایط خود انتخاب بهتری داشته باشید. این نکاتی که بیان خواهد شد در تصمیم‌گیری و انتخاب موثر شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

1. تامین قطعات یدکی و قیمت آن ها

یکی از نکات بسیار با اهمیت در هنگام خریداری و انتخاب پکیج این است که حتما در هنگام انتخاب به تهیه قطعات و تجهیزات مورد نظر پکیج خود در هنگام تعمیر و یا تعویض توجه داشته باشید. پکیج بوتان برای تمامی شهر‌ها مناسب است زیرا ارائه خدمات و پیدا نمودن قطعات این دستگاه از این برند بسیار آسان است. اما قطعات و تجهیزات پکیج لورچ تنها در شهرهای بسیار بزرگ و کلانشهرهایی مانند اصفهان و تهران وجود دارد و در هنگام هرگونه خرابی و یا تعمیر دسترسی به قطعات و تجهیزات این سیستم در شهرهای کوچک بسیار دشوار است.

قیمت تجهیزات و قطعات پکیج بوتان به دلیل پیدا نمودن آسان آن به صرفه‌تر از پکیج لورچ است. قطعات و تجهیزات پکیج لورچ نسبت به بوتان گران‌تر است؛ زیرا قطعات این پکیج نایاب بوده و دسترسی به قطعات و یافت آن‌ها دشوار است. اگر در شهرهای کوچک زندگی می‌کنید، پس انتخاب و خریداری پکیج لورچ چندان مناسب نیست چرا که در هنگام آسیب و تعمیر دستگاه به راحتی نمی‌توانید اقدام به تعمیر این دستگاه نمایید و قطعات آن گرانتر است. همچنین از نظر کیفیت پکیج بوتان بهتر از پکیج لورچ است؛ زیرا از قطعات ایتالیایی با کیفیت برای ساخت این سیستم استفاده شده است اما جنس قطعات پکیج لورچ مشخص نیست که متعلق به کجا و تولید شده کدام کشور هستند اطلاعات دقیقی بیان نشده است.

2. خدمات و سرویس در سراسر ایران

پکیج دیواری بوتان به دلیل زمان زیادی که از ساخت این شرکت می‌گذرد، دارای شعبه‌های زیادی در شهرهای کوچک و بزرگ است. همچنین تعداد تعمیرکاران زبده و مسلط جهت تعمیر پکیج گرمایشی بوتا بسیار است. اما به دلیل نو ظهور بودن شرکت تولید‌کننده لورچ شعبه‌های زیادی در سر تا سر کشور نداشته و تنها به شهرهای کلانشهر متعلق خواهد شد. همچنین با هرگونه آسیب و یا مشکل تعداد زیادی تعمیرکار پکیج بوتان به واسطه شعبات آن وجود دارد و در صورت هرگونه ایراد با می‌توانید با آن ها ارتباط برقرار نمایید در صورتی که همچنین امکانی برای پکیج دیواری لورچ وجود ندارد.

3. میزان صدای تولید شده از پکیج

امروزه با توجه به نظر سنجی‌های انجام شده در تمامی فضاهای مجازی همواره تعداد افرادی که در این باره از پکیج لوچ اعلام نارضایتی داشته‌اند، بیش‌تر بوده است. به همین علت از همین طریق متوجه خواهیم شد پکیج بوتان میزان صدای کم‌تری در هنگام کارکرد دستگاه از خود بروز می‌دهد. این دسته از سیستم‌های گرمایشی از آن نظر طرفداران بسیاری را به خود جلب می‌نمایند که از میزان صدای کم‌تری برخوردار باشند؛ زیرا این سیستم‌ها در خانه‌ها و آشپزخانه‌ها نصب خواهد شد و در صورت هرگونه صدای ناهنجار آرامش خانه را برهم خواهد زد. البته هر مدل از سری این سیستم‌ها میزان صدایی از خود تولید می‌کند که در این زمینه و آگاهی بیش‌تر بهتر است از فروشنده مربوطه اطلاعات لازم در این باره را بپرسید زیرا میزان صدای بیش‌تر نشان از خراب بود دستگاه شما دارد.

4. ضمانت و گارانتی

دارا بودن ضمانت نامه و گارانتی برای اکثر افراد اهمیتی بسیار دارد! لازم به  ذکر است که این دو برند از ضمانت نامه یا گرانتی یکسانی نیز برخوردار هستند؛ چراکه هر کدام از آن‌ها شامل گارانتی 24 و 10 سال خمانت پس از فروش را دارا هستند. یعنی در صورت هرگونه آسیب و یا اشکال در هنگام کارکرد با مراجعه به یکی از شعبه‌های آن‌ها به رفع مشکلات دستگاه شما خواهند پرداخت.

5. استفاده از هیدرولیک ست برنجی

یکی از قطعات مهمی که در این دستگاه‌ها به کار رفته هیدرولیک ست است. هیدرولیک ست دارای جنس‌های متفاوتی است؛ اما جنس برنجی آن از سایر جنس‌ها بهتر بوده و دستگاه طول عمر بیش‌تری برای شما کار خواهد کرد. جنس هیدرولیک ست پکیج دیواری بوتان پلیمری بوده که برای کاهشتجمع رسوبات بسیار موثر است اما در پکیج دیواری لورچ جنس هیدولیک ست برنجی بوده که می‌توان گفت از سطح کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

مشخصات فنی پکیج لورچ و بوتان

در این قسمت فاکتور‌هایی را برای شما نام خواهیم برد که شما را در انتخاب پکیجی مناسب یاری خواهد نمود:

  • هواگیری خودکار
  • توان و ظرفیت گرمایی بسیار بالا
  • وجود فن در دودکش، میزان قطر دودکش و سیستم ایمنی آن
  • سیستم جرقه زدن خودکار و احتراق

نتیجه‌گیری

در نهایت با توجه به موارد و نکات گفته شده به آسانی می‌توانید پکیج و برند آن را انتخاب نمایید. شما باید در انتخاب خود بسیار دقت کرده و با توجه به محیط و کارایی و ظرفیت دستگاه دست به انتخابی درست و بهینه بزنید. برای انتخاب بهترین و کاربردی‌ترین پکیج برای محیط مد نظرتان، علاوه بر در نظر داشتن محیط باید دستگاهی را انتخاب کنید که در هنگام تعمیر دسترسی به قطعات آن و فروشگاه‌ها و شعبه‌های مورد نظر با آن برند و پکیج آسان‌ باشد. همچنین در هنگام خریداری نمودن هر کدام از برندهای ذکر شده دقت نمایید که فروشگاه و یا شعبه مورد نظر قابل اعتماد و مطمئن باشد تا ضمانت نامه یا گارانتی محصول به شما تعلق گیرد و سیستمی با کیفیت خریداری نمایید.

شما می‌توانید انواع پکیج بوتان، لورچ و سایر پکیج های گرمایشی را با بهترین قیمت و گارانتی اصلی از فروشگاه اینترنتی بهارتهویه خریداری کنید. ضمن آنکه امکان دریافت مشاوره از کارشناسان خبره ما در این مجموعه برای شما فراهم است تا بتوانید بهترین انتخاب را صورت دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *