سرمایشی

علامت های کولر گازی چه معنایی دارند؟

علامت های کولر گازی

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]کولرهای گازی بهترین نسل از سیستم‌ های تهویه مطبوع بوده که با پیشرفت تکنولوژی، قدرت بیشتری نسبت به سایر سیستم ها دارند. امروزه نسل جدید کولرهای گازی داری نماد‌ها و علامت‌هایی بوده که برای کارکرد با آن‌ها باید شناخت کافی داشته باشید. نماد و یا علامت به معنای عملیاتی است که کولرگازی می‌تواند انجام دهد. در این مقاله به توضیح مختصر در ارتباط با برخی نماد و یا علامت های کولر گازی می‌پردازیم.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][cz_image css_animation=”bounceInLeft” id=”cz_46116″ image=”4484″][/cz_image][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

معرفی علامت های کولر گازی

کولرهای گازی هرکدام دارای ویژگی های مختلفی هستند و عملکردهای گوناگونی دارند که این ویژگی ها و عملکردها به طور مستقیم بر روی قیمت کولر گازی اثر گذار است.

به طور کلی اغلب کولر اسپلیت ها مانند کولر گازی ایران رادیاتور، کولر گازی سامسونگ، کولر گازی جی پلاس و …، دارای علامت های اولیه یکسانی هستند. هر یک از علامت های کولر گازی دارای معانی است و عملکردی را تعریف می کند:

نماد برف cool در کولر گازی

در فصول گرم سال از این حالت برای خنک‌سازی فضای مورد نظر استفاده خواهد شد. قدرت سرمایش و خنک کنندگی کولرگازی دارای نماد برف بوده و با قرار گرفتن بر روی این حالت دمای محیط را در مدت زمانی کوتاه به دمای دلخواه می‌رساند.

نماد خورشید Heat در کولر گازی

نماد خورشید در تضاد با نماد برف بوده و در فصول سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. کولرگازی بر روی حالت گرمایش قرار گرفته و برای تولید هوای گرم پس از فعال شدن به چند دقیقه‌ای نیاز دارد تا دمای محیط را تنظیم نماید. در فصل زمستان و در هوای سرد منطقه می‌توانید از این حالت کولرگازی خود برای گرمایش اتاق استفاده نمایید.

نماد قطره  Dry در کولر گازی

در حالت نماد قطره کولرگازی، کاربران همچون نماد برف سرمایی را تجربه نداشته و فن کولر در کم‌ترین میزان دور و یا حرکت قرار دارد. در این حالت، کاربر با قرار دادن کولر گازی بر روی نماد قطره، رطوبت موجود در هوای محیط را از بین می‌برد. همچنین به هنگام استفاده از این حالت در دراز مدت، هزینه‌های مصرفی افراد را کاهش می‌دهد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1662627082380{background-color: #ffffff !important;}”][cz_image css_position=”relative;display: table;margin:0 auto” link_type=”custom” id=”cz_87800″ image=”4483″ link=”target:_blank”][/cz_image][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نماد فلش Auto در کولر گازی

نماد فلش مناسب برای استفاده در محیط‌هایی است که افراد به طور مداوم در آن جا رفت و آمد نخواهند داشت. به دلیل آن که این محیط در مجاورت همان هوا و سرما و گرما قرار می‌گیرد، کاربر از این نماد استفاده می‌نماید. با استفاده از این حالت، کولر گازی به طور اتومات به سرمایش و یا گرمایش محیط با توجه به دمایی که تعیین کرده‌اید اقدام می‌نماید.

نماد پنکه Fan در کولر گازی

نماد پنکه و یا پروانه برای فصولی از سال به کار می‌رود که کاربر نیازی به سرمایش و یا گرمایش در محیط نیاز ندارد. به همین دلیل کولرگازی را بر روی حالت فن و یا نماد پنکه قرار می‌دهد تا تنها هوا در فضای محیط گردش داشته و مطبوع باشد.

نتیجه گیری

با دانستن و شناخت کافی در ارتباط با نمادهای کاربردی در کولرگازی، افراد کارکردی بهتر و خوشایند‌تر با سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی خود خواهند داشت. هر یک از نماد‌ها و علامت‌های کولر گازی مناسب با فصل مورد نظر در کولرگازی به کار برده شده‌اند. به همین دلیل افراد در هر یک از فصول از دمای محیط و هوای مطبوع فضای مورد نظر خود اطمینان خاطر خواهند داشت.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *