گرمایشی

نحوه تنظیم پکیج بوتان پرلا

نحوه تنظیم پکیج بوتان پرلا

امروزه در بسیاری از پروژه‌های عمرانی، اماکن مسکونی، ساختمان‌های اداری، محیط‌های تجاری و حتی کارگاه‌های صنعتی از پکیج‌ های گرمایشی به عنوان یکی از سیستم‌های حرارتی و تهویه‌ای کارآمد استفاده می‌شود. این تجهیزات گرمایشی به واسطه حرکت آب گرم در رادیاتورها به ایجاد گرمایش پایدار و کافی در محیط کمک کرده و باعث می‌شود تمامی نقاط فضا از گرمایی مطبوع و خوشایند بهره‌مند شوند. شرکت بوتان از پیشگامان طراحی و ساخت انواه پکیج‌های گرمایشی در کشور است و تولیدات انبوه خود را هم در سراسر کشور و هم در سایر کشورهای منطقه به توزیع می‌رساند. یکی از بهترین پکیج‌های تولید شده توسط گروه صنعتی بوتان، پکیج بوتان مدل پرلا است که با دوام و کارایی مناسب برای ایجاد گرمایش متوازن و تولید آب گرم مصرفی به کار گرفته می‌شود. این مدل‌ از پکیج‌ بوتان نیز مانند سایر نمونه‌ها با توجه به ساختار و تشکیلات خود دارای تنظیمات خاصی است که بهتر است با تنظیمات پکیج بوتان مدل پرلا آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم راهنمای کامل و جامع نحوه تنظیم پکیج بوتان پرلا را ارائه کرده و نکات ضروری در این زمینه را یادآور شویم.

نیم نگاهی به شرکت بوتان

گروه صنعتی بوتان در سال ۱۳۳۲ تاسیس شده و از همان زمان فعالیت خود را در زمینه تولید تجهیزات و مواد مرتبط با تهویه محیط آغاز نمود. این شرکت از بزر‌گ‌ترین و نخستین تولید کنندگان تجهیزات تهویه‌ای و گرمایشی در کشور است که به طراحی و ساخت انواع رادیاتورها، آبگرمکن‌ها و پکیج‌های شوقاژ دیواری در مدل‌ها، طرح‌ها، اندازه‌ها و ظرفیت‌های گوناگون دست گمارده است. روند فعالیت برند بوتان به دلیل بهره‌مندی از تجهیزات باکیفیت، به کار گیری خط تولید اتوماتیک، تکیه بر توان و تجربه نیروهای فنی و مهندسی کارآزموده و استفاده از استانداردهای روز دنیا سیری موفق داشته است.

در این شرکت از بهترین متریال و قطعات برای ساخت ابزارهای مختلف استفاده می‌شود. علاوه بر این با آزمایشات دقیق در موقعیت‌های گوناگون، سطح فنی، کیفی و ایمنی محصولات را افزایش می‌دهند تا دستگاه‌هایی کارآمد و مطابق با نیاز خانوارهای ایرانی در چرخه تولید و توزیع قرار گیرند. شرکت بوتان با تکیه بر اعتماد مشتریان، تمامی محصولات تحت برند خود را همراه با ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش طولانی از سوی نمایندگی‌های فعال در سراسر کشور به دست خریداران و مشتریان می‌رساند.

معرفی پکیج پرلا بوتان
معرفی پکیج پرلا بوتان

معرفی پکیج مدل پرلا بوتان

این پکیج بوتان از جمله سیستم‌های حرارتی پرکاربرد است و در مکان‌های مختلف از محیط‌های مسکونی تا محیط‌های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در فرایند تولید پکیج مدل پرلا بوتان علاوه بر استانداردهای نوین و تکنولوژی بروز، از قطعات مرغوب و باکیفیت نیز استفاده شده است. این دستگاه از طراحی ظاهری جذاب و مدرن بهره‌مند است که در هماهنگی با محیط منزل یا محیط کار قرار می‌گیرد. بدنه پکیج پرلا از آلیاژ محکم و پوشش رنگ ضد زنگ و ضد خوردگی ساخته شده است تا در برابر تغییرات نامطلوب محیطی، زنگ زدگی، سایش و خوردگی مقاومت بالایی داشته باشد.

به منظور استفاده آسان از امکانات و قابلیت‌های پکیج پرلا، سیستمی متناسب با نیاز کاربر بر روی پکیج قرار داده شده است. پکیج مدل پرلا بوتان مانند سایر تولیدات این کارخانه همراه با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش بلند مدت از جانب نمایندگی‌های فعال در سراسر کشور به مشتریان و خریداران عرضه می‌شود.

انواع وضعیت‌ها در پکیج گرمایشی پرلا بوتان

برای تنظیم پکیج پرلا بوتان در وهله نخست لازم است با صفحه کنترل دستگاه آشنا شوید. علائم موجود در این صفحه هر یک مرتبط با بخش خاصی از کارکرد سیستم هستند. یکی از این علائم، علامت پاور است که برای قطع موقت و راه اندازی مجدد دستگاه در نظر گرفته شده است. علامت شیر آب که وضعیت تابستانی پکیج گرمایشی را نشان می‌دهد نیز از دیگر علائم موجود بر روی صفحه کنترل این سیستم است. علامت شوفاژ نیز برای قرار دادن پکیج در حالت زمستانه است که در فصل‌های سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه هر یک از وضعیت‌های دستگاه پکیج پرلا بوتان را که علائم مربوط به آن بر روی صفحه کنترل دستگاه قرار دارد را معرفی می‌کنیم:

 • دکمه قطع موقت و راه اندازی مجدد: از این دکمه به منظور خاموش کردن دستگاه وقتی حالت ضد یخ فعال است استفاده می‌شود. علا‌وه بر این برای ریست کردن یا شروع مجدد کارکرد دستگاه نیز می‌توان از این دکمه استفاده نمود.
 • وضعیت تابستانی: وقتی که فقط به استفاده از آب گرم مصرفی وجود دارد و نیازی به گرم شدن شوفاژها نیست، دستگاه بر روی حالت تابستانه قرار می‌گیرد.
 • وضعیت زمستانی: وقتی به طور هم زمان به استفاده از آب گرم مصرفی و گرمایش شوفاژ‌ها نیاز باشد، حالت زمستانی پکیج به کار گرفته می‌شود. با فعال کردن این حالت، فضای ساختمان به شکل متوازن و پایدار گرم خواهد شد.
نحوه تنظیم پکیج بوتان پرلا
نحوه تنظیم پکیج بوتان پرلا

آشنایی با چراغ‌های تشکیل دهنده صفحه نمایشگر پکیج مدل پرلا بوتان

در این بخش از راهنمای تنظیم پکیج پرلا بوتان قصد داریم چراغ‌های موجود بر روی نمایشگر این نوع پکیج را معرفی نماییم. به این شکل در هنگام راه اندازی سیستم، از عملکرد درست آن اطمینان حاصل خواهید کرد.

چراغ سبز روشن در پکیج پرلا بوتان

چراغ سبز روشن (ثابت): در صورتی که چراغ سبز به صورت ثابت و بدون تغییر روشن باشد به این معنا است که سیستم دا ای کارکرد مناسب بوده و مشعل پکیج نیز روشن است.
چراغ سبز روشن (چشمک زن): اگر چراغ سبز روشن و در حال چشمک زدن باشد نشان می‌دهد که دستگاه در حالت آماده به کار است و مشعل خاموش شده است.

چراغ قرمز چشمک زن در پکیج گرمایشی پرلا

چراغ قرمز چشمک زن با هدف اطلاع رسانی از بروز مشکلی خاص در کارکرد پکیج به کار گرفته شده است. از جمله مشکلات احتمالی که در صورت چشمک زدن چراغ قرمز ممکن است برای دستگاه ایجاد شده باشد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم روشن شدن مشعل با وجود عملکرد جرقه زن
 • فعال شدن کلید ایمنی دودکش
 • فعال شدن کلید ایمنی حداقل فشار آب
 • فعال شدن کلید حرارتی محدود کننده درجه دما
 • و …

چراغ زرد در پکیج پرلا

در صورتی که چراغ زرد روشن شود به معنای آن است که مشکلات زیر در دستگاه ایجاد شده است:

 • انسداد دودکش و یا ایجاد اشکال در مدار تخلیه دودها و مکش هوا (به مدت ۱۰ دقیقه)
 • کافی نبودن سطح فشار آب در مدار حرارتی به مدت ۱۰ دقیقه)
 • ایجاد خرابی در بخش سنسور دمای آب گرم بهداشتی
 • ایجاد خرابی در سنسور دمای آب مدار حرارتی

نخستین مرحله از تنظیم پکیج پرلا بوتان: راه اندازی و روشن کردن دستگاه

اولین بخش از فرایند تنظیمات پکیج بوتان مدل پرلا، روشن کردن و راه اندازی دستگاه است. در این بخش به نکات مرتبط با فرایند پیش از روشن کردن دستگاه اشاره می‌کنیم:

 • در مرحله نخست لازم است شیرهای اصلی آب و گاز ورودی به پکیج که مربوط به سیستم آب گرم مصرفی و سیستم گرمایش محیط هستند را باز کنید.
 • در گام بعدی باید مدار گرمایش را پر کنید. به منظور وصول اطمینان از باز بودن درپوش خروجی، می‌توانید دسته شیر پرکن را به سمت پایین بکشید و بعد شیر پرکن را آهسته باز کنید تا آب کم کم وارد مدار گرمایش شود. وقتی عقربه نمایشگر فشار در محدوده 1-1/5 بار قرار گرفت باید شیر پرکن را ببنید.
 • پکیج‌های شوفاژ دیواری دارای شیر تخلیه هوا بر روی پمپ سیرکولاتور هستند. با استفاده از این شیر تخلیه، جریانات هوای مدار گرمایش به شکل اتوماتیک تخلیه می‌شود.
 • تنظیمات مرتبط با روشن کردن پکیج پرلا بوتان بسیار ساده است‌. با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید سیستم پکیج پرلا بوتان خود را به درستی روشن کنید.
 • در گام اول لازم است دسته انتخاب وضعیت را روی حالت قطع موقت – راه‌اندازی مجدد قرار دهید.
 • دوشاخه برق دستگاه را به پریز وصل کنید‌.
 • از دسته انتخاب وضعیت، برای قرار دادن وضعین دستگاه بر روی حالت تابستانه یا زمستانه بهره بگیرید.

توجه داشته باشید که پیش از انتخاب وضعیت مورد نظر برای اطمینان از ایمنی و کیفیت کارکرد دستگاه باید به نکات زیر دقت کنید:

در صورت انتخاب وضعیت تابستانی، مطمئن شوید که شیرهای رفت و برگشت مدار گرمایش به طور کامل بسته شده‌اند.
چنانچه می‌خواهید پکیج را بر روی وضعیت زمستانی تنظیم کنید، برعکس حالت قبلی، از باز بودن شیرهای رفت و برگشت مدار حرارتی اطمینان حاصل نمایید.

دومین مرحله از تنظیمات پکیج پرلا بوتان: تنظیم پکیح پرلا بوتان بر روی حالت تابستانی

برای تنظیم پکیج بوتان مدل پرلا بر روی حالت تابستانی توجه داشته باشید که این وضعیت دستگاه با وضفیت زمستانی متفاوت است. جهت تنظیم کردن پکیج مدل پرلا بوتان بر روی حالت تابستانی، لازم است ابتدا علامت شیر آب را بر روی وضعیت تابستانی قرار داده و پس از آن، سطح دمای آب گرم مصرفی را بر روی درجه حرارت مورد نظر خود تنظیم کنید.
سپس شیر آب گرم را باز کرده و از روشن شدن مشعل پکیج مطمئن شوید. در صورتی که جریان آب گرم پیوسته باز باشد، می‌توان درجه دمایی آب را بر روی صفحه نمایشگر دیجیتال دستگاه مشاهده کرد. وقتی شیر آب بسته می‌شود نیز صفحه نمایشگر علامت (-) را به نمایش می‌گذارد.

سومین مرحله از تنظیمات پکیج پرلا بوتان: تنظیم پکیح پرلا بوتان بر روی حالت زمستانی

با فرا رسیدن فصل‌های سرد سال نیاز افراد به استفاده از گرمایش محیط افزایش یافته و لزوم بهره‌گیری از سیستم‌های گرمایشی مشخص می‌شود. در این حالت لازم است با انجام تنظیمات مناسب و اصولی، پکیج مدل پرلا بوتان خود را از حالت تابستانی به حالت زمستانه تغییر دهید تا ضمن بهره‌مندی از آب گرم بهداشتی مصرفی، امکان گرم کردن و ایجاد حرارت مطبوع در محیط نیز فراهم شود. برای تغییر وضعیت پکیج از حالت تابستانی به زمستانی می‌توانید مطابق دستور العمل زیر اقدام نمایید:

برای تنظیم پکیج بوتان مدل پرلا بر روی وضعیت زمستانه، ابتدا باید علامت موجود روی صفحه کنترل دستگاه پکیج خود را بر روی حالت زمستانه قرار دهید و بعد درجه گرمایش مورد نظر خود برای گرم شدن محیط خانه یا سایر محیط‌ها را انتخاب کنید. بعد از آن نوبت این است که دسته انتخاب وضعیت، تنظیم دمای مدار حرارتی و همچنین تنظیم دمای آب گرم مصرفی را بر روی حرارت دلخواه خود قرار دهید.

در این حین مشعل پکیج روشن می‌شود و فضا را وابسته به درجه دمایی تعیین شده از جانب شما گرم می‌کند. پکیج در این حالت به صورت مداوم به فعالیت ادامه می‌دهد تا دما به درجه معین برسد و پس از ایجاد این دما از فعالیت باز می‌ایستد. وقتی حسگرهای پکیج روند نزولی دما را تشخیص دهند، فرمان روشن شدن مجدد مشعل صادر می‌شود تا دما در شرایطی ثابت قرار گیرد.

تنظیمات پکیج بوتان مدل پرلا
تنظیمات پکیج بوتان مدل پرلا

لزوم اعزام تکنسین یا پکیج کار برای انجام تنظیمات دستگاه

همانطور که در خلال مطالب بالا مطالعه نمودید، تنظیمات پکیج پرلا بوتان با توجه به علائم و ساختار دستگاه فرایند دشواری را دنبال نمی‌کند‌. لذا می‌توانید تنظیمات پکیج گرمایشی خود را بدون نیاز به اعزام تکنسین در محل به راحتی انجام دهید. راهنمای تنظیمات بخش‌ها و وضعیت‌های مختلف پکیج پرلا بوتان نیز به شما برای اطمینان از صحیح بودن عملیات کمک می‌کند. با این وجود چنانچه به هر دلیل احساس می‌کنید برای تنظیمات دستگاه به نیروی متخصص نیاز دارید لازم است حتما از تکنسین‌های ماهر در این زمینه کمک بگیرید. علاوه بر این توجه داشته باشید که درصورت نو بودن دستگاه لازم است راه اندازی آن را به متخصصین نمایندگی‌های بوتان بسپارید تا از ایجاد خرابی یا مشکل در دستگاه جلوگیری شده و دوام و طول عمر سیستم با مشکل مواجه نشود.

نتیجه گیری

در این مقاله با راهنمای تنظیم پکیج مدل پرلا بوتان همراه شما بودیم. همانطور که خواندید، برای تنظیم این سیستم باید به علائم روی صفحه کنترل پکیج توجه نمایید. علامت راه اندازی، علامت وضعیت زمستانی و علامت وضعیت تابستانی در این دستگاه سه علامت اصلی محسوب می‌شوند. در این میان تنطیم وضعیت دستگاه بر روی حالت زمستانی امکان استفاده همزمان از آب گرم بهداشتی و گرمای شوفاژها جهت ایجاد حرارت دلخواه در محیط را فراهم می‌کند. اما در وضعیت تابستانی تنها امکان استفاده از آب گرم گرمایشی فراهم می‌شود‌.

توجه به چراغ‌های تعبیه شده بر روی نمایشگر پکیج حرارتی مدل پرلا بوتان نیز علاوه بر اطلاع از چگونگی وضعیت دستگاه، ایرادات و مشکلات احتمالی ایجاد شده در بخش‌های مختلف سیستم را گوشزد می‌کند و توجه به آن در افزایش دوام و طول عمر دستگاه موثر است. بهتر است تنظیمات پکیج بوتان مدل پرلا را با توجه به راهنمای جامع تنطیمات دستگاه انجام داده و در صورت لزوم از تخصص نیروهای مجرب بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *