سرمایشی

مزایا و معایب کولر گازی پرتابل

مزایا و معایب کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل یا همان کولر گازی قابل جابه جایی، یکی از انواع کولرهای گازی است که طرفداران زیادی دارد. این کولرهای گازی آسایش را برای اتاق های گرم تر خانه ارائه می کنند یا می توانند به عنوان منبع اصلی خنک کننده خانه باشند. با این وجود برای آنکه بتوانید بهترین انتخاب را صورت دهید، به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه فرمایید تا با مزایا و معایب کولر گازی پرتابل آشنا شوید.

کولر گازی پرتابل چیست؟

کولر گازی پرتابل، سیستم های تهویه مطبوع مستقلی هستند می توان آن ها را جا به جا نمود. این کولرهای گازی برای کسانی که می خواهند در اتاقی اختصاصی یک سیستم تهویه مطبوع بدون نیاز به سیستم مرکزی داشته باشند.
این کولرهای گازی مانند سیستم های مرکزی کار می کنند با این وجود که فاقد سیستم مرکزی هستند. این سیستم ها هوای خارج از منزل را از طریق پنجره ای نزدیک می گیرند، آن را از طریق کمپرسور می گذرانند، و هوای گرم را به بیرون خارج می کنند.
کولر گازی پرتابل گزینه ای مناسب برای کسانی هستند که می خواهند کولر گازی خود را از اتاقی به اتاقی دیگر منتقل کرده و آن را جا به جا کنند.

مزایا و معایب کولر گازی پرتابل چیست؟

مانند هر سیستم تهویه مطبوع دیگری، این کولرهای گازی دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به بررسی مزایا و معایب کولر گازی پرتابل خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب کولر گازی پرتابل
مزایا و معایب کولر گازی پرتابل

مزایای کولر گازی پرتابل

مزایای کولر گازی قابل جابه جایی شامل موارد زیر می شود:

هزینه کمتر

با یک جست و جوی ساده درخواهید یافت که قیمت کولر گازی قابل حمل نسبت به قیمت سایر کولرهای گازی پایین تر است. ضمن آنکه این سیستم های تهویه مطبوع، هزینه های نصب کمتری داشته و نیروی کار متخصص دستمزد کمتری برای راه اندازی آن دریافت می کند.

نصب آسان

کولرهای گازی پرتابل از ساده ترین نوع سیستم های تهویه مطبوع برای نصب هستند. تنها چیزی که نیاز دارند یک پنجره برای شیلنگ ورودی / خروجی و یک پریز برق است. خود این سیستم های تهویه مطبوع مجموعه ای از دستورالعمل ها را در مورد نحوه مونتاژ شیلنگ پنجره ارائه می دهد.

جابجایی نسبتا آسان

اکثر مدل ‌ها به شما این امکان را می ‌دهند که دستگاه را به جایی که نیاز دارید، بچرخانید و هدایت کنید، که آن را به گزینه‌ ای عالی برای افرادی تبدیل می ‌کند که می‌ خواهند آزادی عمل استفاده از خنک ‌کننده را در جایی که نیاز دارند، داشته باشند.
همچنین جابجایی آن ها بسیار ساده است. کولرهای گازی پنجره ای معمولا به بیش از یک نفر برای جابجایی نیاز دارند، در حالی که کولرهای گازی قابل جابه جایی می توانند از یک مکان به مکان دیگر انتقال یابد. البته لازم به ذکر است که کولرهای گازی سنگین بوده و برای جا به جایی آن ها باید مراقب باشید.

از ورود نور جلوگیری نمی کنند

از دیگر مزایای کولر گازی پرتابل مانند کولر گازی پرتابل گرین 12000 سرد و گرم، می توانیم به عدم جلوگیرّی از ورود نور به فضا اشاره نماییم. این کولرهای گازی تنها به بک فضای کوچک از پنجره برای شلنگ ورودی نیاز دارند.
.برای کسانی که نور طبیعی محدودی در اختیار دارند، این گزینه بهتر از کولرهای گازی پنجره ای است زیرا فضای کمتری از پنجره را اشغال می کند.

مزایا و معایب کولر گازی قابل جابه جایی
مزایا و معایب کولر گازی قابل جابه جایی

معایب کولر گازی پرتابل

در تکمیل بررسی مزایا و معایب کولر گازی پرتابل، نوبت به معایب این سیستم تهویه مطبوع می رسد:

سر و صدای زیاد

فرقی نمی کند چه برندی از این نوع کولر گازی را خریداری نمایید؛ یک کولر گازی پرتابل صدای قابل توجهی تولید می کند. البته خوب است بدانید که این صدا مختل کننده آسایش و آرامش نیست اما می تواند صدای پس زمینه ای به فضا اضافه نماید.
درست مانند هر سیستم تهویه مطبوعی، مهم است که بدانید که تا چه اندازه صدا برای شما قابل حمل است. اگر به دنبال کولرهای گازی بدون صدا می گردید، حتما کم صداترین کولر گازی پرتابل را خریداری نمایید. برای این منظور می توانید از کارشناسان ما در بهارتهویه کمک بگیرید و یا اینکه نظرات مشتریان را مطالعه کنید.

از نظر مصرف انرژی مقرون به صرفه نیست

درست است که کولرهای گازی پرتابل، می توانند فضای کوچکی را خنک کنند، اما این بدان معنی نیست که آن ها در مصرف انرژی کارآمد بوده و انرژی کمی مصرف می کنند.
اگر به یک سیستم تهویه مطبوع قابل حمل به عنوان منبع اصلی خنک کننده نگاه می کنید، احتمالا متوجه شده اید که قبض برق شما حاکی از مصرف انرژی بالایی است. پس اگر می خواهید یک کولر گازی قابل حمل بخرید، بهتر است نوعی را تهیه نمایید که دارای ترموستات قابل برنامه ریزی و از نوع اینورتر باشد.
ضمن آنکه تمیز نگه داشتن دستگاه و بهره مندی از ّ نیز سبب می شود این دستگاه در بهترین حالت خود کار کند و از تعمیر به دور بماند.

نکته مهم

در کنار تمام آنچه که از مزایا و معایب کولر گازی پرتابل گفتیم، باید عنوان نماییم که در انتخاب کولر گازی پرتابل، باید به اندازه اتاق توجه ویژه ای داشته باشید.
اگر اتاقی که می ‌خواهید آن را خنک کنید خیلی بزرگ است، سیستم تهویه مطبوع قابل حمل شما باید برای خنک کردن اتاق سخت ‌تر کار خواهد کرد و ممکن است هزینه انرژی بسیار بیشتری را به همراه داشته باشد. پس بهتر است قدرت دستگاه را در نظر بگیرید و آن را متناسب با اندازه اتاق انتخاب نمایید.

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله درباره مزایا و معایب کولر گازی پرتابل خواندید، دریافتید که کولر گازی های قابل حمل یکی از انواع کولرهای گازی هستند که می توانید برای فضاهای کوچک و زمانی که نیاز به جابه جایی این سیستم دارید، مورد استفاده قرار دهید.
چنانچه قصد خرید این نوع از کولر گازی را دارید، با مشاوران ما در بهارتهویه تماس حاصل نمایید تا بتوانید بهترین مشاوره را برای انتخاب این سیستم تهویه مطبوع دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *