گرمایشی

بهترین رادیاتور پنلی موجود در بازار

بهترین رادیاتورهای پنلی

رادیاتورهای گرمایشی به عنوان دستگاه‌های تهویه‌ای از جمله متداول‌ترین تجهیزات گرمایشی هستند که جهت تولید حرارت کافی در محیط‌های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. رادیاتورهای پنلی یکی از انواع رادیاتورها محسوب می‌شوند که در سال‌های اخیر استقبال برای خرید آن‌ها افزایش یافته است. این دستگاه‌ها از یک یا دو پنل تشکیل شده و نسل سوم رادیاتورها به حساب می‌آیند. پنل در رادیاتور پنلی، گرمای ناشی از آب گرم موجود در دستگاه را به جریان در آورده و در محیط توزیع می‌‌کند. ساز و کار ایجاد گرمایش در این رادیاتورها از طریق جابجایی حرارت می‌باشد و به این ترتیب جریا‌های هوای مطبوع در تمام بخش‌های فضا انتشار خواهد یافت. در ادامه این مقاله شما را با مهم‌ترین ویژگی‌های رادیاتورهای پنلی آشنا کرده و بهترین رادیاتور پنلی موجود در بازار را معرفی می‌نماییم.

رادیاتورهای پنلی، پرکاربرد و بادوام

امروزه در بسیاری از پروژه‌های عمرانی و ساختمان‌های مسکونی برای گرمایش محیط از نوع پنلی رادیاتورها استفاده می‌شود و به همین جهت می‌توان اظهار داشت که کاربرد این نوع دستگاه‌ها برای ایجاد تهویه مطبوع گسترش می‌یابد. بدیهی است که استفاده از تجهیزات تهویه‌ای جزء ضروری‌ترین نیازهای روزانه افراد محسوب می‌شود و به همین دلیل متقاضیان متمایل به خرید دستگاه‌هایی هستند که علاوه بر کیفیت، کارایی و دوام بالا، طراحی ظاهری و ابعاد مناسبی داشته باشد. رادیاتورهای پنلی به سبب بهره‌مندی از فناوری‌های جدید و استانداردهای نوین، ضمن برخورداری از ساختار بصری رضایت بخش، با راندمان انرژی بالا به تولید گرمای کافی پرداخته و مصرف کنندگان را نسبت به استفاده از سایر تجهیزات حرارتی و برودتی بی‌نیاز می‌کنند.

میزان گرمادهی رادیاتورهای پنلی بسته به ظرفیت و اندازه (طول) پنل آن‌ها متفاوت است. به این نحو که هر چقدر طول رادیاتور پنلی بیشتر باشد، سطح بیشتری برای توزیع گرما وجود دارد و نتیجتا هوا دهی و گرما بخشی دستگاه به محیط بیشتر خواهد شد. رادیاتورهای پنلی از متریال و آلیاژهای مختلف ساخته می‌شوند. موادی که در ساخت این نوع دستگاه‌ها به کار می‌رود، استحکام کافی برای قرار گرفتن در معرض حرارت بالا را دارند و از طرفی در برابر تاثیرات ناشی از رطوبت و انباشت املاح آب مقاومت نشان می‌دهند‌. آلومینیوم، فولاد، چدن و مس اصلی‌ترین عناصری هستند که در ساخت رادیاتورهای پنلی از آن‌ها استفاده می‌شود‌. تنوع بالایی در جنس و مدل رادیاتورهای پنلی وجود دارد که سلیقه و نوع نیاز مشتریان مختلف را پوشش می‌دهد. در ادامه مشخصات رادیاتورهای پنلی را ذکر می‌کنیم.

اصلی ‌ترین ویژگی ‌های رادیاتورهای پنلی

پیروی از استانداردهای روز دنیا باعث شده است که رادیاتورهای پنلی با ساز و کار مناسب گرمایش و سرمایش محیط را تامین نمایند. در روند ساخت این دستگاه‌ها از راستی آزمایی‌های دقیق و تست‌های حساس جهت سنجش میزان ایمنی سیستم در زمان کارکرد بهره گرفته می‌شود‌؛ لذا می‌توان اطمینان داد که عملکرد این دسته از تجهیزات تهویه‌ای در سطح ایمنی مناسب و قابل قبول وجود‌ دارد. طراحی‌های دقیق فنی و مهندسی صورت گرفته برای تولید این دستگاه‌ها باعث شده است که کارکرد این رادیاتورها بر خلاف سیستم‌های گرمایشی قدیمی با خطراتی نظیر انفجار و آتش سوزی همراه نباشد و امنیت کامل استفاده از دستگاه برای مصرف کنندگان فراهم شود.

در رادیاتورهای پنلی از کنوکتور استفاده شده است که علاوه بر افزایش سطح راندمان انرژی دستگاه، به بهینه سازی میزان مصرف نیز کمک می‌کند و از این طریق علاوه بر افزایش دوام و طول عمر دستگاه، استفاده از سیستم را برای مصرف کنندگان مقرون به صرفه می‌نماید.

طراحی بصری و ساختار ظاهری رادیاتورهای پنلی به شکلی است که می‌توان این نوع دستگاه‌ها را یکی از اجزای استثنایی در کنار سایر بخش‌های دکوراسیون محیط‌های مختلف در نظر گرفت که در هماهنگی و سازگاری کامل با سایر قسمت‌ها قرار دارند‌. برای افرادی که به شاخصه‌های زیبایی شناسی در محیط منزل یا محل کار خود اهمیت می‌دهند، استفاده از رادیاتورهای پنلی که ظاهری مینیمالیستی و مدرن دارند، بهترین گزینه است زیرا این سیستم‌ها از پتانسیل ظاهری مناسب جهت نصب و راه‌ اندازی در محیط‌هایی با دیزاین و طراحی مختلف برخوردار هستند.

نظافت و تمیز کردن رادیاتورهای پنلی ماندد رادیاتور پنلی آیو 160 سانتی متر در مقایسه با رادیاتورهای پره‌ای بسیار آسان‌تر است. سطح صاف و مسطح این دستگاه‌ها امکان گردگیری و پاکسازی آن‌ها در کوتاه‌ترین زمان و به ساده‌ترین شکل را فراهم می‌کند. این موضوع خصوصا درباره رادیاتورهای پنلی فولادی صادق است؛ زیرا جنس این رادیاتورها به گونه‌ای است که مانع سیاه شدن و رنگ گرفتن دیوار خواهد شد.

امکان نصب رادیاتورهای پنلی با توجه به نیاز و نوع کاربری مصرف کنندگان متفاوت است. این رادیاتورها را می‌توان هم به صورت افقی نزدیک به سطح زمین و هم به شکل عمودی بر روی دیوار نصب کرد. رادیاتورهایی که به صورت عمودی بر روی دیوار نصب می‌شوند به شکل سفارشی با عرض کمتری تولید خواهند شد تا فرایند نصب، راه اندازی و جاگیری آن‌ها ساده‌تر باشد. بنابراین می‌توانید بسته به نوع سلیقه، نیاز و ابعاد محیط از هر دو نوع رادیاتورها استفاده کنید.

در حین استفاده از رادیاتورهای پنلی می‌توان سطح دمای این دستگاه‌ها را به میزان دلخواه زیاد و کم کرد. این دستگاه‌ها از یک ترموستات جهت تنظیم میزان دما برخوردار هستند‌ و از این رو می‌توانید میزان دمای دستگاه را در درجه و سطح مطلوب نگه دارید.

رادیاتورهای پنلی دارای ابعاد کاربردی هستند و در قیاس با سایر رادیاتورها فضای کمتری را اشغال می‌‌کنند‌. کم جا بودن رادیاتورهای پنلی نصب و جاگیری آن‌ها در محیط‌های کوچک و کم وسعت را تسهیل می‌کند.

ظرفیت و میزان انرژی گرمایی تولید شده توسط رادیاتورهای پنلی متفاوت است‌. رادیاتورهای پنلی با ظرفیت بالاتر برای ایجاد گرمایش کافی در محیط‌های بزرگ‌تر طراحی شده و رادیاتورهایی که ظرفیت پایین‌تر دارند در فضاهایی با متراژ کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رادیاتورهای پنلی نسبت به تماس با آب و رطوبت حساس هستند و چنانچه سطح دستگاه در معرض رطوبت قرار گرفته یا قطرات آب بر روی آن بریزد، سیستم دچار صدمه و مشکل خواهد شد.‌ تماس آب با سطح دستگاه رادیاتور علاوه بر ایجاد اختلال در آن، در بعضی موارد سبب تغییر رنگ دستگاه نیز می‌شود.

سطوح و زوایای داخلی رادیاتورهای پنلی در تماس و ارتباط با اکسیژن قرار ندارند.

این دستگاه‌ها در مقابل عوامل شیمیایی حساس هستند و مقاومت کافی در برابر فرایندهای شیمیایی محیط نشان نمی‌دهند. همچنین سرعت رنگ پریدگی رادیاتورهای پنلی زیاد است و پس از مدتی رنگ اولیه خود را از دست خواهند داد.

بهترین برندهای رادیاتور پنلی بازار

مزایای استفاده از رادیاتورهای پنلی و گسترش رضایت مندی و استقبال برای خرید و استفاده از این دستگاه‌ها باعث شده است که بسیاری از برندهای ایرانی و خارجی به طراحی و ساخت این دستگاه‌ها بپردازند و برای رقابت بیشتر در بازار عرضه و تقاضا به بهبود کیفیت محصولات خود اقدام نمایند.‌ در ادامه بهترین رادیاتورهای پنلی موجود در بازار را معرفی می‌کنیم.

رادیاتور پنلی ایران رادیاتور

یکی از بهترین رادیاتور پنلی موجود در بازار ، رادیاتورهای پنلی ایران رادیاتور است. شرکت ایران رادیاتور بزرگ‌ترین سازنده رادیاتورهای گرمایشی در ایران است که به سبب تولید محصولات کارآمد و باکیفیت، سازه‌های خود را به کشورهای دیگر نیز صادر می‌کند. این کارخانه که به طور اختصاصی در حیطه طراحی و تولید رادیاتورها به فعالیت می‌پردازد، از سال ۱۳۵۸ در تهران تاسیس شد. شرکت ایران رادیاتور با سابقه و تجربه طولانی در زمینه تولید انواع رادیاتور، محصولات خود را با تنوع چشمگیر به بازار عرضه می‌کند.‌ در ساخت این رادیاتورها از تکنولوژی‌های نوین و فناور‌ی‌های پیشرفته استفاده شده است تا سطح کیفی، فنی و ایمنی محصولات ارتقا یابد. رادیاتورهای پنلی ایران رادیاتور در مقایسه با رادیاتورهای پره‌ای این شرکت دارای راندمان‌ انرژی گرمایشی بالاتری هستند و در اندازه‌ها و ظرفیت‌های مختلف بسته به نوع نیاز و سلیقه مشتریان به بازار عرضه می‌شوند. رایاتورهای پنلی ایران رادیاتور با ضمانت نامه ۱۰ ساله از جانب شرکت مبدا در اختیار خریداران قرار می‌گیرند.

رادیاتور پنلی ایساتیس

ایساتیس یکی دیگر از برندهای معتبر تولید کننده انواع رادیاتور در کشور است. فعالیت این شرکت در سال ۸۷ در استان یزد کلید خورد. تولید سیستم‌های تهویه مطبوع و تجهیزات حرارتی و برودتی توسط این کارخانه با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های کشور ایتالیا انجام می‌شود. کارکرد رادیاتورهای پنلی شرکت ایساتیس با تولید بازده حرارتی بالا همراه است و مصرف بهینه محصولات این شرکت جزء‌ مهم‌ترین مزایای این تولیدات به حساب می‌آید. رادیاتورهای پنلی ایساتیس امکان نصب دو طرفه را دارند و این موضوع کاربری از دستگاه را برای مصرف کنندگان‌ تسهیل می‌کند. این رادیاتورها در همکاری با سیستم‌های حرارت مرکزی مانند موتورخانه یا سیستم‌های مستقل مانند پکیج به تولید گرمایش کافی در فضا می‌پردازند. شرکت ایساتیس محصولات خود را با گارانتی ۱۵ ساله به فروش می‌رساند‌.

رادیاتور پنلی لورچ

شرکت صنعتی لورچ از سال ۱۳۶۵ در اصفهان شروع به کار کرد. این کارخانه علاوه بر تولید سیستم‌های تهویه‌ای به ساخت لوازم خانگی نیز می‌پردازد. کیفیت و کارایی محصولات شرکت لورچ‌ باعث افزایش اعتبار این برند در بازار شده و به همین سبب نام برند لورچ در صدر فهرست بهترین تولید کنندگان رادیاتورهای گرمایشی می‌درخشد. رادیاتورهای پنلی ساخته شده توسط این برند دارای جنس فولادی با استحکام و مقاومت بالا هستند که پوششی از رنگ اپوکسی سفید بدنه یکپارچه آن‌ها را کاور کرده است. این دستگاه‌ها در سه مدل آذر، افروز و پرپازده وارد بازار می‌شوند.‌ مدل پربازده رادیاتورهای پنلی لورچ از راندمان حرارتی بالایی برخوردار بوده و یکی از بهترین نمونه رادیاتورهای موجود در بازار محسوب می‌شود. رادیاتورهای پنلی شرکت لورچ با ضمانت نامه ۱۲ ساله به دست مشتریان می‌رسند.

رادیاتور پنلی بوتان

رادیاتورهای بوتان از بهترین رادیاتور پنلی موجود در بازار هستند. رادیاتورهای پنلی بوتان به عنوان نمونه‌هایی از بهترین تجهیزات حرارتی، با کارایی بالا و تنوع مناسب به بازار روانه می‌شوند. شرکت صنعتی بوتان با تجربه هفتاد سال فعالیت در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات تهویه‌ای، جایگاه ممتازی در بازار خرید و فروش سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی از آن‌ خود کرده است. رادیاتورهای پنلی بوتان که در سال‌های اخیر به فهرست تولیدات این کارخانه اضافه شده‌اند، دارای ۲ پنل هستند که در همکاری با یکدیگر به تولید راندمان انرژی بالا توسط سیستم کمک می‌کنند‌. رادیاتورهای پنلی بوتان در مدل‌های سیلورپن، ایرتورپن و آیو به تولید می‌رسند.‌ قابلیت نصب دو طرفه، برخورداری از استاندارد EN 442 و طراحی ظاهری منحصر به فرد جزء مهم‌ترین ویژگی‌های رادیاتورهای بوتان محسوب می‌شوند. رادیاتورهای پنلی شرکت بوتان دارای ۱۲ سال ضمانت اصالت کالا هستند.

رادیاتور پنلی والترو

برند چند ملیتی والترو تولید محصولات خود را با سرمایه گذاری کشورهایی مانند ایران، ایتالیا، ترکیه و چین به طراحی و تولید می‌رساند. رادیاتورهای پنلی ساخت برند والترو دارای بازدهی و کارایی بالایی بوده و به دلیل بهره‌مندی از متریال و آلیاژ‌های مرغوب دوام و طول عمر بالایی دارد. تجربه فعالیت شرکت والترو در زمینه تولید انواع تجهیزات سرمایشی و گرمایشی باعث شده است که این شرکت جزء برندهای نام‌ آشنا و معتبر در بازار داخلی ایران به شمار آید. تکنولوژی‌های به کار گرفته شده در ساخت رادیاتورهای پنلی شرکت والترو علاوه بر افزایش میزان کیفیت این دستگاه‌ها، مقدار انباشت رسوبات و املاح ناشی از جریان یافتن آب در این سیستم‌ها را تقلیل می‌دهد و به این شکل طول عمر دستگاه افزایش خواهد یافت.

رادیاتور پنلی سانیکا

برند ترکیه‌ای سانیکا از جمله شرکت‌های خارجی تولید کننده رادیاتورهای پنلی است که محصولاتش را در بازار ایران به فروش می‌رساند. با وجود اینکه از عرضه محصولات این برند در کشور ایران مدت زمان زیادی نمی‌گذرد اما کیفیت و کارایی بالای رادیاتورهای پنلی سانیکا باعث جلب توجه و رضایت مشتریان ایرانی شده و استقبال برای خرید و استفاده از این تجهیزات گرمایشی را افزایش داده است. تولید محصولات این برند با بهره‌مندی از فناوری‌های روز دنیا و استفاده از مواد و قطعات مرغوب تحت نظر و حمایت نیروهای طراحی و مهندسی متبحر صورت می‌گیرد تا این سازه‌ها هم به لحاظ فنی و هم از نظر کیفی در سطح مطلوب قرار داشته باشند. رادیاتورهای پنلی شرکت سانیکا از بدنه‌ای گالوانیزه با مقاومت بالا برخوردار هستند که در برابر خوردگی، حرارت، رطوبت و ضریات فیزیکی پایدار است. رادیاتورهای ساخته شده توسط این شرکت همچنین بازدهی بالایی در تولید انرژی حرارتی دارند و در کوتاه‌ترین زمان گرمای کافی را به شکل متوازن و یکنواخت در تمام بخش‌های محیط پخش می‌کنند.

نتیجه گیری

امروزه رادیاتورهای پنلی از جایگاه ویژه‌ای در میان انواع سیستم‌های گرمایشی برخوردار هستند و به سبب بهره‌مندی از شاخصه‌های مطلوب و مزایای گسترده نرخ فروش بالایی دارند. در هنگام خرید این دستگاه‌ها لازم است به نکاتی مانند اعتبار برند تولید کننده دستگاه، میزان ظرفیت حرارتی سیستم، ابعاد پنل و نوع نصب آن توجه نمایید. رادیاتورهای پنلی که در خلال مقاله معرفی شدند، بهترین رادیاتورهای موجود در بازار هستند و شما می‌توانید برای اطمینان از اصالت و اعتبار خرید خود، جزئیات ویژگی‌های دستگاه‌های تولید شده توسط این برندها را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *