دسته‌بندی نشده

فرق پکیج بوتان پارما و پرلا

فرق پکیج بوتان پارما و پرلا

فرق پکیج بوتان پارما و پرلا چیست؟ شرکت بوتان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان پکیج‌های گرمایشی و آبگرمکن‌ها، محصولات خود را با تنوع و کیفیت بالا به بازار عرضه می‌کند. پکیج‌های گرمایشی بوتان در مدل‌های بیتا، پرلا و پارما تولید شده و در بازار به فروش می‌رسند.در طراحی و ساخت هر یک از مد‌ل‌های پکیج بوتان ویژگی‌هایی وجود دارد که باعث تمایز آن‌ها از یکدیگر شده است. در این مقاله قصد داریم تفاوت میان پکیج مدل پرلا و پارما را بررسی کرده و آن‌ها را با هم مقایسه کنیم.

مقایسه پکیج‌ های مدل پرلا و پارما بوتان

پکیج مدل پرلا و پکیج مدل پارما بوتان از جدیدترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها جهت افزایش کیفیت و کارایی برخوردار هستند که این ویژگی سبب افزایش سطح رضایت مشتریان و استقبال هر چه بیشتر آن‌ها برای خرید این سیستم‌های گرمایشی شده است. به منظور انتخاب و خرید پکیج گرمایشی متناسب با نیاز خود لازم است به مقایسه مدل‌های پکیج‌های شرکت بوتان بپردازید. در این بخش مدل پرلا و پارما که از پرفروش‌ترین محصولات شرکت بوتان محسوب می‌شوند را با هم مقایسه می‌کنیم.

پکیج مدل پارما و پرلا بوتان چه فرقی با هم دارند؟

پکیج‌های مدل پرلا و پارما بوتان از بهترین پکیج‌های گرمایشی با موقعیت نصب دیواری هستند که با وجود برخورداری از شاخصه‌ها، امکانات و ویژگی‌های مشترکی مانند بهره‌مندی از دو مبدل حرارتی و بهره‌گیری از فن پرقدرت، در برخی موارد نیز با هم تفاوت‌هایی دارند. فاکتورهای زیر اصلی‌ترین و مهم‌ترین فرق پکیج بوتان پارما و پرلا است:

  • دیجیتال و آنالوگ بودن
  • حفظ دمای آب گرم
  • قیمت خرید
  • سطح کیفیت قطعات
  • ظرفیت گرمایشی
  • سطح ایمنی

تفاوت از نظر دیجیتال و آنالوگ بودن

از بزرگترین فرق پکیج بوتان پارما و پرلا، دیجیتال و آنالوگ بودن این نوع دستگاه‌ها است. در یک تعریف کلی اگر پکیج گرمایشی بوتان دارای صفحه نمایشگر بر روی بدنه خود باشد سیستمی دیجیتال محسوب می‌شود و چنانچه فاقد صفحه نمایشگر باشد در دسته سیستم‌های آنالوگ قرار می‌گیرد. به این ترتیب شرایط کارکرد، جزئیات عملیات، سطح دمای آب گرم، وضعیت کارکرد در حالت زمستانه و تابستانه و خطا‌ها و ایرادات احتمالی که در روند عملکرد دستگاه ایجاد می‌شوند از طریق صفحه نمایشگر و در قالب کد‌های ارور به کاربر نشان داده خواهد شد. با این وجود و بر اساس کد‌های خطای نمایش داده شده، کاربر می‌تواند فرایند عیب یابی و رفع مشکلات به وجود آمده را با سرعت و سهولت بیشتر سپری کند.

در حقیقت می‌توان یادآوری کرد که پکیج‌های دیجیتال در دید کلی به سیستم عیب یابی مجهز هستند و می‌توانند مشکلات دستگاه‌ را به مصرف کنندگان نشان دهند. این در حالی است که مدل‌های آنالوگ پکیج‌های گرمایشی بدون برخورداری از صفحه نمایشگر دیجیتال مشکلات خود را با روشن شدن چراغ‌های تعبیه شده بر روی پنل دستگاه به کاربر نشان می‌دهند‌. به این شکل با در نظر داشتن معنای روشن شدن هر چراغ می‌توان مشکل احتمالی را فهمید و برای رفع آن اقدام کرد. پکیج‌های گرمایشی مدل پرلا با بهرمندی از صفحه نمایشگر دیجیتال در دسته دستگاه‌های دیجیتال این شرکت قرار دارند اما پکیج‌های مدل پارما از نوع آنالوگ هستند. از این رو قیمت خرید پکیج‌های مدل پرلا از پارما بیشتر است.

تفاوت از نظر پایداری دمای آب گرم

از دیگر تفاوت‌های مهمی که میان پکیج‌های گرمایشی مدل پارما و پرلا بوتان وجود دارد، قابلیت حفظ و پایدار نگه داشتن سطح دمای آب گرم مصرفی است. سیستم حفظ دما در پکیج‌های گرمایشی باعث می‌شود دمای آب گرم بهداشتی بر روی درجه مطلوب و دلخواه کاربران قرار گیرد. پکیج‌های مدل پرلا با بهره‌ گیری از فناوری مدرن در صورت از کار افتادن NTC می‌توانند دمای آب را تا حدود پنجاه درجه افزایش داده و حجم مناسبی از آب گرم مصرفی را به صورت فوری در اختیار کاربر قرار دهند. به این ترتیب می‌توان تا زمان اعزام سرویس‌ کار مربوطه با تامین آب گرم مصرفی آسایش کاربری را برای مصرف کنندگان فراهم کنند. قابلیت حفظ آب گرم مصرفی در پکیج‌های مدل پرلا نسبت به پکیج‌های مدل پارما بوتان بهینه‌تر است‌.

تفاوت از نظر قیمت خرید دستگاه

قیمت خرید پکیج گرمایشی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در زمان انتخاب دستگاه مورد توجه قرار می‌گیرد. در پروسه خرید سیستم گرمایشی تخصیص بودجه و هزینه‌های لازم جهت خرید دستگاه مورد نظر با توجه به نوع نیاز‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به کیفیت، امکانات و ویژگی‌هایی که برای پکیج‌های مدل پرلا در نظر گرفته شده است، قیمت خرید این مدل از سیستم‌های گرمایشی شرکت بوتان در مقایسه با مدل پارما بالاتر است. بنابراین پرداخت هزینه بیشتر در این زمینه به معنای دریافت امکانات بیشتر خواهد بود. در هنگام خرید پکیج مورد نظر خود لازم است مدل پکیج را با توجه به کارایی قابل انتظار از سیستم گرمایشی انتخاب کنید. اگر به دنبال خرید پکیج گرمایشی با قیمت ‌مناسب و کارایی خوب هستید می‌توانید پکیج پارما را برای محیط منزل یا محل کار خود در نظر بگیرید اما چنانچه به دنبال خرید محصولی با سطح کیفت و دوام بالا هستید و در عین حال صرف میزان هزینه بالاتر برای شما اهمیت ندارد، پکیج پرلا بوتان انتخابی ایده‌آل برای گرمایش محیط مورد نظر شما محسوب می‌شود.

تفاوت از نظر سطح کیفیت قطعات از مهم ترین فرق پکیج بوتان پارما و پرلا

بدیهی است که مرغوبیت و کیفیت قطعات به کار رفته در سیستم گرمایشی رابطه مستقیمی با کارایی، دوام و طول عمر دستگاه دارد. هر چقدر کیفیت قطعات تشکیل دهنده سیستم پکیج بالا‌تر باشد عملکرد دستگاه نیز بهبود یافته و دوام افزایش می‌یابد‌. با توجه به این موضوع با خرید محصولات با کیفیت حتی به بهای بیشتر می‌توان سطح هزینه‌های قابل پرداخت در آینده را کاهش داد، زیرا استهلاک و از کار افتادگی قطعات تعبیه شده در دستگاه به تعویق می‌افتد. با وجود این که شرکت بوتان در ساخت قطعات تمامی محصولات خود با دقت بالا عمل کرده و به کیفیت آن‌ها توجه می‌کند، اما باید در نظر داشت که برای تولید پکیج‌های گرمایشی مدل پرلا از قطعات خارجی و باکیفیت استفاده شده است. این در حالی است که ساخت بعضی از مدل‌های پکیج‌های شرکت بوتان با استفاده از قطعات و تجهیزات ساخت داخل صورت گرفته است. قرارداد منعقد شده بین شرکت بوتان و شرکت‌های ایتالیایی سبب شده است که در روند ساخت پکیج مدل پرلا از قطعات و تجهیزات خارجی استفاده شود. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که پکیج‌های مدل پرلا بوتان نسبت به مدل پارما دارای قطعات مرغوب‌تر، کیفیت بالاتر و دوام بیشتر هستند.

تفاوت از نظر ظرفیت گرمایشی

در انتخاب و خرید پکیج گرمایشی برای محیط منزل، محل کار، فضاهای تجاری، اماکن اداری و سایر فضاها، توجه به ظرفیت سیستم گرمایشی اهمیت ویژه‌ای دارد. شرکت بوتان پکیج‌های مدل پرلا را با ظرفیت گرمایشی ۲۴، ۲۸ و ۳۶ به تولید رسانده و وارد بازار می‌کند. اما پکیج‌های مدل پارما بوتان با ظرفیت‌های حرارتی ۲۲ و ۲۴ به بازار تجهیزات تهویه‌ای و گرمایشی عرضه می‌شوند. از پکیج‌های گرمایشی با ظرفیت ۲۴۰۰۰ می‌توان در محیط‌هایی با حداکثر متراژ ۱۴۰ متر مربع استفاده نمود. پکیج‌های گرمایشی با ظرفیت هوادهی ۲۸۰۰۰ برای محیط‌هایی با وسعت ۱۴۰ تا ۲۶۰ متر مربع مناسب هستند و برای فضاهایی با وسعت ۲۸۰ تا ۳۶۰ متر مربع نیز می‌توان پکیج‌های گرمایشی با ظرفیت حرارتی ۳۶۰۰۰ را به کار گرفت. با مقایسه ظرفیت‌های حرارتی در نظر گرفته شده برای پکیج‌های گرمایشی مدل پرلا و پارما بوتان می‌توان نتیجه گرفت که مدل پرلا از نظر ظرفیت با مدل پارما تفاوت دارد و به دلیل بالا بودن ظرفیت و بازده حرارتی در این مدل می‌توان از آن در محیط‌هایی با وسعت و متراژ بالا استفاده کرد. اما پکیج‌های گرمایشی مدل پارما بوتان برای حرارت دهی به فضاهای کم وسعت‌تر مناسب هستند.

تفاوت از نظر سطح ایمنی و اطمینان

از کلیدی‌ترین فاکتورهایی که تیم مهندسی و طراحی شرکت بوتان در فرایند تولید محصولات خود به آن توجه دارند، سطح ایمنی دستگاه جهت حفظ امنیت و سلامت کاربران است‌. همانطور که گفته شد، در روند تولید تمامی محصولات شرکت بوتان از تجهیزات و قطعات مدرن و باکیفیت استفاده می‌شود. پکیج گرمایشی مدل پرلا بوتان در روند طراحی و تولید خود آزمون‌های مربوط به طول عمر و استانداردهای ایمنی را به طور دقیق و به صورت سخت گیرانه طی می‌کند. تست‌های ایمنی تمام قطعات و تجهیزات تشکیل دهنده این نوع دستگاه مطابق استانداردها و تکنولوژی‌های مدرن اروپا انجام می‌شود تا در کنار بهره‌گیری از قطعات باکیفیت و مواد مرغوب از کارایی، کیفیت، ایمنی و سطح فنی این دستگاه نیز اطمینان حاصل شود. همه مدل‌های پکیج پرلا بوتان مراحل کنترل کیفیت و نظارت استانداردهای خود را به صورت مجزا پشت سر می‌گذارند.

جمع بندی

پکیج‌های مدل پرلا و پارما بوتان هر دو از بهترین تجهیزات گرمایشی در بازار هستند که ضمن تامین آب گرم فوری و فراوان، به عنوان یک سیستم مرکزی حرارتی در توزیع گرمایش یکنواخت در فضا موفق عمل می‌کنند. با این وجود پکیج مدل پرلا بوتان دارای مزیت‌هایی نسبت به پکیج مدل پارما است و برای آن دستع از کاربران به سطح کیفی کارکرد دستگاه اهمیت ویژه می‌دهند مناسب‌تر محسوب می‌شود‌. در این مقاله مهم‌ترین تفاوت‌های میان پکیج حرارتی مدل پرلا و پکیج گرمایشی مدل پارما ساخت شرکت بوتان را به شما معرفی نمودیم. شما می‌توانید با بررسی تفاوت‌های میان این دو پکیج و مطابقت ویژگی‌های آن‌ها با شرایط محیط نصب و استفاده، نسبت به انتخاب و خرید سیستم حرارتی مورد نظر خود اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *