دسته‌بندی نشده

علت اتومات نکردن پکیج بیتا

علت اتومات نکردن پکیج بیتا

علت اتومات نکردن پکیج بیتا چیست؟ پکیج‌های گرمایشی از کاربردی‌ترین تجهیزات هستند که به صورت مداوم و در فصل‌های مختلف سال از آن‌ها استفاده می‌شود‌. بر خلاف تجهیزاتی مثل ماشین لباس شویی، ماشین ظرفشویی، تلوزیون و … پکیج‌ها ابزارهایی هستند که به صورت پیوسته جهت تامین آب گرم و ایجاد گرمایش پایدار مورد استفاده قرار می‌گیرند. پکیج‌های حرارتی شرکت بوتان از پرفروش‌ترین نمونه‌های بازار است که به دلیل کیفیت و کارایی بالا استقبال و رضایت مشتریان را به دست آورده است. پکیج بوتان مدل بیتا نیز به عنوان یکی از بهترین پکیج‌های ساخت این شرکت در تامین آب گرم فوری و فراوان موثر عمل می‌کند.

با وجود استفاده از قطعات باکیفیت و مواد مرغوب در روند ساخت این پکیج‌های گرمایشی، ممکن است این تجهیزات در برخی موارد دچار مشکل شوند. اتومات کار نکردن پکیج بیتا بوتان از جمله مشکلاتی است که کاربران این دستگاه ممکن است در حین کارکرد سیستم با آن مواجه شوند. در این مقاله راهنمای معرفی اتومات نکردن پکیج بیتا بوتان را به همراه دلایل و راه حل رفع این مشکل به شما ارائه می‌دهیم.

اتومات کار نکردن پکیج بوتان مدل بیتا

پکیج بیتا بوتان مانند سایر مدل‌های پکیج گرمایشی دارای کارکرد خودکار است. چنانچه کارکرد اتومات این پکیج با مشکل مواجه شود، در حقیقت کارکرد کلی سیستم با خطا و ایراد روبرو خواهد شد. پکیج بوتان مدل بیتا با ظرفیت ۲۲ و ۲۴ هزار برای استفاده در محیط‌هایی با وسعت ۱۴۰ متر مربع طراحی شده و به تولید رسیده‌اند. بنابراین پکیج جهت گرم کردن حجم آب کافی و ایجاد گرمایش پایدار در رادیاتورها باید مدت زمان بیشتری روشن باشد تا آب و فضا به دمای مورد نیاز برسند.

در این مورد باید توجه داشت که مقدار گرمایش و حرارت توزیع شده در محیط خانه یا محل کار، با تعداد رادیاتور‌های نصب شده در واحد رابطه مستقیم دارد. به عبارت دیگر در بعضی موارد، اتومات نشدن کارکرد پکیج بیتا بوتان با کم بودن ظرفیت دستگاه نسبت به متراژ واحد در ارتباط است. به منظور رفع مشکل اتومات نشدن عملکرد پکیج بیتا و روشن بودن مداوم دستگاه لازم است به متناسب بودن ظرفیت پکیج با وسعت فضا توجه داشته باشید. به عنوان مثال همانطور که اشاره شد، پکیج بیتا ۲۲ یا ۲۴ برای محیط‌هایی با حداکثر متراژ ۱۴۰ متر مربع مناسب هستند. بنابراین اگر متراژ خانه یا محل کار شما از این مقدار بیشتر است، باید نسبت به خرید و نصب پکیجی با ظرفیت حرارتی بیشتر اقدام کنید.

 یک پکیج گرمایشی با کارکرد مناسب، آب گرم تولیدی را به رادیاتور‌ها هدایت کرده و به این ترتیب گرما از طریق رادیاتور‌ها به واحد می‌رسد و دمای آن محیط را گرم می‌کند. در صورتی که پکیج گرمایشی بوتان مدل بیتا اتومات نمی‌شود، لازم است ضریب حرارتی رادیاتور با ضریب حرارتی مورد نیاز برای واحد مورد نظر مقایسه شده و مورد بررسی قرار گیرد.

علت اتومات نکردن پکیج بیتا
علت اتومات نکردن پکیج بیتا

چرا پکیج گرمایشی بوتان مدل بیتا اتومات کار نمی‌کند؟

بدیهی است که پکیج‌های بوتان برای رسیدن به دمای واقعی باید مدت زمانی را سپری کنند. این ندت زمان معمولا حدود ۴۰ دقیقه است. چنانچه طی این مدت زمان (با گذشت حدود ۴۰ دقیقه) پکیج به دمای اصلی خود نرسد، در واقع پکیج کارکرد اتوماتیک ندارد. عدم کارکرد اتومات پکیج‌های بیتا بوتان را نیز می‌توان به عنوان یکی از ایرادات اصلی در روند عملکرد این سیستم‌ها تلقی کرد. در برخی موارد کاهش درجه دمایی ممکن است از دلایل اتومات نکردن پکیج بوتان محسوب شده و کارکرد خودکار سیستم را تحت تاثیر قرار دهد. دقت داشته باشید که اگر اتومات نکردن پکیج بیتا بوتان به دلیل سرد شدن هوا نباشد، می‌توان انتظار داشت که مشکلی فنی در قطعات و تجهیزات اصلی وجود دارد. ‌معیوب بودن قطعات ممکن است پکیج بوتان را دچار مشکل کرده و باعث شود کارکرد مناسب دستگاه مختل شود. مشکلی که باعث اتومات نکردن پکیج بوتان مدل بیتا می‌شود، به مرور کارکرد کلی دستگاه را نیز تحت تاثیر قرار داده و سبب کاهش طول عمر و دوام سیستم می‌شود.
در ادامه مهم‌ترین دلایل اتومات نکردن پکیج گرمایشی بوتان مدل بیتا را عنوان کرده و توضیح می‌دهیم:

سنسور دستگاه خراب است

یکی از علل اصلی که به اتوماتیک نکردن پکیج دیواری بوتان مدل بیتا منجر می‌شود، خراب شدن سنسور دستگاه است. در صورتی که پکیج بیتا بوتان به دمای اصلی نرسد، سنسور دچار آسیب می‌شود. از آنجایی که سنسور در سیستم پکیج‌های گرمایشی یکی از قطعات اصلی محسوب می‌شود، در صورت خراب شدن آن لازم است سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض قطعه اقدام ‌کنید. سنسور NTC در پکیج گرمایشی بیتا بوتان مسئول تنظیم درجه دمای پکیج است. از این رو خراب شدن سنسور می‌تواند از اصلی‌ترین دلایل اتوماتیک نکردن پکیج بوتان به شمار آید.

ترموستات دستگاه خراب است

اتومات نکردن پکیج بیتا بوتان ممکن است به خراب شدن ترموستات دستگاه مربوط باشد. از آنجایی که بسیاری از ترموستات‌ها به وسیله باتری کار می‌کنند، لازم است در وهله اول از سالم بودن باتری ترموستات دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید. برخی ترموستات‌ها نیز به کمک جریان برق محیط کار می‌کنند. در این صورت بهتر است دستگاه را یک بار خاموش و روشن کنید و بعد منتظر شوید تا پکیج در حالت اتومات قرار گیرد. چنانچه با وجود اقدامات انجام شده پکیج شما اتومات نکند، لازم است جهت تعمیر یا تعویض ترموستات اقدام کنید تا مشکل پکیج سریعا مرتفع شود.

جمع بندی

از اصلی‌ترین مشکلات پکیج بیتا، خاموش نکردن یا عدم کارکرد اتوماتیک دستگاه است. دیر روشن شدن یا هوای سرد از عوامل کلیدی در ایجاد این مشکل محسوب می‌شوند و تاثیر بسزایی بر خراب شدن و افزایش استهلاک پکیج دارند. همانطور که در خلال متن مطالعه کردید، ممکن است پکیج بوتان را در هوای سرد روشن کرده و متوجه شوید دستگاه به دمای مورد نظر نمی‌رسد. در این صورت بهتر است ۴۰ دقیقه به دستگاه زمان دهید؛ اگر بعد از گذشت ۴۰ دقیقه دستگاه به دمای لازم نرسد، باید سنسور دمای دستگاه یا سنسور Ntc بررسی شود. اتوماتیک نکردن پکیج بیتا بوتان دلایل مختلفی دارد. خراب شدن ترموستات، ایجاد مشکل در کارکرد سنسور و عدم تطابق ظرفیت دستگاه با ابعاد محیط از اصلی‌ترین دلایل ایجاد این مشکل هستند.‌ از این رو بهتر است انجام سرویس‌های دوره‌ای پکیج را جدی گرفته و تعمیرات را به افراد متخصص بسپارید تا از ایجاد مشکل در پکیج و پرداخت هزینه اضافی جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *