گرمایشی

گرمایش داکت اسپلیت با پکیج

گرمایش داکت اسپلیت با پکیج

سیستم‌های ارائه دهنده گرمایش یکی از اساسی ترین ملزومات در روزهای سرد زمستانی هستند. داکت اسپلیت‌ ها با استفاده از گرمایش پکیج یکی از راه‌های متداول گرمایش محیط به شمار می‌روند. داکت اسپلیت‌ها توسط منابع مختلفی عمل گرمایش را انجام می‌دهند که  این منابع شامل پکیج، بخاری، شوفاژ‌ها و رادیاتورگرمایشی می شوند. در این مقاله می‌خواهیم  به موضوع گرمایش داکت اسپلیت با پکیج در روزهای زمستانی بپردازیم.

چگونه از گرمایش داکت اسپلیت با پکیج استفاده کنیم؟

یکی از بهترین روش‌های گرمایش محیط، استفاده از داکت اسپلیت‌ها هستند. داکت اسپلیت‌ها دارای معایب و مزایای بسیار زیادی هستند و برای نصب نیاز به یک متخصص و تعمیر کار حرفه‌ای دارند.

در این مقاله می‌خواهیم به عمل گرمایش داکت اسپلیت با استفاده از پکیج بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

برخی از افراد دما را مهم ترین عامل اسایش و حال خوب اعضای یک خانه می‌دانند. داکت اسپلیت یکی از سیستم‌هایی است که توانایی گرمایش و سرمایش و تهویه هوای محیط را دارد. با اینکه یکی از بهترین راه‌ها جهت گرمایش خانه داکت اسپلیت‌ها هستند، اما اکثر افراد ترجیح می‌دهند از این سیستم به دلیل مصرف برق بالای آن استفاده نکنند.

داکت اسپلیت‌ها نوعی کولر گازی کانالی و سقفی هستند که از طریق دریچه‌هایی به اتاق‌ها سرمایش و گرمایش منتقل می‌کنند.  داکت اسپلیت‌ها انواع و مدل‌های گوناگونی دارند و خریداران می‌توانند بهترین و مناسب ترین مدل را خریداری نمایند.

داکت اسپلیت به تهویه و انتقال هوای محیط کمک می‌کند و می‌تواند هوای مطبوع و خوشایندی را در خانه شما ایجاد کند. داکت اسپلیت در کنار گرمایش، می‌تواند هوای خانه را تصفیه کند و رطوبت هوا را بگیرد و به مطبوع ساختن دمای محیط کمک کند.

گرمایش داکت اسپلیت به دو صورت است. یک صورت به طوری که سیستم گرمایش به صورت سیکل تراکمی و دومین روش به طوری است که گرمایش بر پایه هیت پمپ انجام می‌شود. هیت پمپ هزینه برق بسیار بالایی دارد و خیلی به صرفه نخواهد بود.

داکت اسپلیت از دو یونیت داخلی و خارجی ترکیب شده است که یونیت داخلی در صورت عدم استفاده از پکیج، از برق استفاده می‌کند. اگر گرمایش داکت اسپلیت خود را از طریق پکیج صورت دهید در هزینه‌های شما به صورت چشم گیری صرفه جویی شده و دیگر شاهد هزینه‌های گزاف مصرف برق نخواهید بود.

استفاده از هیت پمپ برای زمستان‌ و استفاده کوتاه مدت بسیار مناسب است اما اگر به دنبال استفاده بلند مدت هستید، گرمایش با پکیج را به شما معرفی می‌کنیم. این نوع گرمایش بسیار به صرفه و مناسب است و قادر به گرمایش سریع و بدون بازگشت خواهد بود.

روش‌های دیگر گرمایش با داکت اسپلیت برای ویلاهای تفریحی و محل سکونت غیر دائم مناسبت بیشتری دارد. درحالی که گرمایش با پکیج، نسبت به دیگر روش‌ها ارجحیت فنی بیشتری دارد و در این روش، در هزینه برق و استهلاک کاهش فراوانی مشاهده خواهید کرد.

گرمایش داکت اسپلیت با پکیج، مزایای زیادی دارد از جمله حذف هزینه برای لوله کشی، کاهش هزینه برق، توزیع حرارت بهتر، قابلیت گرمایش در مدت زمان کمتر، عدم لوله کشی در دیوار که باعث نشتی می‌شود.

ممکن است گرمایش داکت اسپلیت با پکیج با وجود تنظیم دمای مناسب، احساس راحتی ایجاد نکند، این موضوع به دلیل وجود رطوبت بسیار زیاد در هوا رخ می‌دهد.

یونیت داخلی در صورت عدم نیاز به برق، از آب گرمی که از پکیج خارج می‌شود استفاده خواهد کرد. یونیت داخلی اسپلیت، دارای کویل آب گرم است. با عبور هوای گرم از بین فن‌های چند سرعته که در کویل قرار دارند، هوای گرم با هوای محیط ترکیب می‌شود.

وظیفه پکیج در این راستا، فرستادن آب گرم از طریق پمپ‌ها به کویل اسپلیت به یونیت داخلی است.

برای تنظیم دمای دریافتی از داکت اسپلیت می‌توانید علاوه بر تنظیم  دور فن از یک شیر سه راهی نیز جهت تنظیم دمای داکت اسپلیت استفاده کنید.

گرمایش داکت اسپلیت به وسیله پکیج مقرون به صرفه تر بوده و می‌تواند شما را از هزینه‌های اضافی محفوظ نگه دارد. این روش بسیار مناسب بوده و به ایجاد یک هوای مطبوع و تهویه بهتر هوا کمک شایانی می‌کند و در زمستان با توجه به مصرف کمتر برق، مناسب است.

گرمایش داکت اسپلیت با پکیج
گرمایش داکت اسپلیت با پکیج

چهار اصل قبل از نصب داکت اسپلیت با پکیچ

قبل از نصب داکت اسپلیت همراه پکیج، چهار اصل را بسنجید، متراژ خانه، دمای مورد نیاز، میزان رطوبت محیط.  سنجیدن عوامل این چنینی در محیط خانه سبب ایجاد هوای دلپذیر تر خواهد شد.

تنظیم دمای مناسب برای داکت اسپلیت بر چند اصل استوار است. نوع کاربری ساختمان، نوع فعالیت داخل ساختمان، نوع اقلیم منطقه، سن بهره برداران داکت اسپلیت از جمله مواردی است که دمای داکت اسپلیت به آنها بستگی دارد. پس نمیتوان یک دمای یکسان برای تمامی محیط‌ها پیشنهاد داد.

به منظور کنترل و مدیریت دمای هوا در هنگام گرمایش، نصب یک سه راه الکترونیکی و افزایش و کاهش دور فن، از اولویت‌ها است. سه راه الکترونیکی باعث صرفه جویی انرژی برق خواهد شد. گرمایش با پکیج دیگر نیازی به هیتر و رادیاتور نخواهد داشت.

داکت اسپلیت هوای محیط شما را ضد عفونی خواهد کرد و دمای مناسب و خوشایندی به شما ارائه می‌دهد.  روش گرمایش داکت اسپلیت با پکیح محدوده دمای بالایی دارد و با استفاده از این روش می‌‌‌توان دمای هوا را از ۱۰- تا ۴۸ درجه افزایش دهد.

برای نگه داری از داکت اسپلیت و پکیج هیج زحمتی متحمل نمی‌شوید و نگه داری این محصولات ساده و راحت است. داکت اسپلیت و پکیج قابلیت شستشو دارند و نصب آن راحت و بدون دردسر است.

گرمایش داکت اسپلیت با پکیج دارای مزایای بسیار زیادی است اما این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که در صورت گرمایش با پکیج، دمای تمامی اتاق‌ها به یک صورت است و شما دمای مستقلی را مشاهده نخواهید کرد.

توزیع دما در این روش بین اتاق‌ها یکسان است و اگر برای هر اتاق یک دمای جداگانه می‌خواهید، بهتر است برای هر اتاق از یک پکیج  جداگانه استفاده کنید.

با استفاده از پکیج جدا گانه شما می‌توانید به دمای مطلوب و دلخواه خود در اتاق برسید و از هوای مطبوع لذت ببرید. هیچ آلودگی صوتی در این نوع از گرمایش وجوو ندارد و به دلیل گرمایش یکسان، این نوع از گرمایش بهترین روش برای سالن‌های بزرگ و ساختمان‌های اداری با متراژ بالا است.

گرمایش داکت اسپلیت با پکیج از هزینه‌های بسیار کمتری برخوردار است و صرفه جویی اقتصادی در این نوع گرمایش بسیار بالا است. اگر محل مورد استفاده از این نوع گرمایش اتاق‌های مجزا به هم نداشته باشد، کارامدی بهتری را مشاهده خواهیم کرد.

نصب داکت اسپلیت همراه پکیج یک کار بسیار تخصصی است و حتما برای نصب از یک تعمیر کار حرفه‌‌ای و مجرب کمک بگیرید.

لوله کشی‌ها می‌تواند هوای گرم را از طریق یونیت‌ها به یکدیکر منتقل کند. در صورت استفاده از گرمایش با حالت پکیج، دیگر نیازی به لوله کشی نیست.

پکیج می‌تواند آب گرم را از طریق پمپ به کویل اسپلیت در یونیت داخلی منتقل کند و دیگر هیچ نیازی به لوله کشی و رادیاتور نخواهید داشت. کاهش انرژی و مقرون به صرفه بودن از ویژگی های اساسی گرمایش با پکیج است.

قبل از ایجاد گرمایش، حالت داکت اسملیت را از حالت سرمایش به حالت گرمایش تغییر دهید و سپس شاهد گرمایش سیستم باشید. داکت اسپلیت به دلیل دارا بودن کمپرسور و حالت اینورتر انرژی را به صورت بهینه مصرف می‌کند و می‌تواند کمک شایانی به کاهش مصرف انرژی نماید.

در اقلیم‌های دارای اب و هوای سرد و بارانی و نیمه سرد، این نوع از گرمایش بسیار مناسب و به صرفه خواهد شد.

اقدامات قبل از نصب داکت اسپلیت با پکیج

قبل از نصب داکت اسپلیت با پکیج، یک سری از اقدامات لازم است که باید انجام شود. شستشو و نظافت و از بین بردن گرد وغبار داخل پنل یکی از مهم ترین اقدامات به شمار می‌رود. داکت اسپلیت در فصل تابستان، گرد و عبار و ذرات زیادی را به خود جذب کرده است و بهتر است در فصول سرد، قبل از راه اندازی گرمایش این سیستم، گرد و غبار را از بین برده و سپس حالت گرمایش را ایجاد کنید.

رفع این گرد و غبار باعث گرمایش بهتر و جریان مناسب هوا خواهد شد و گرفتگی‌ها و انسداد دستگاه را از بین خواهد برد.

پس از نظافت، تنظیم دمای ۱۸ تا ۲۴ درجه در داکت اسپلیت بسیار لازم و اساسی است و حالت داکت اسپلیت را روی هیت بگذارید. پس از آن دمای مطلوب در محیط خانه منتشر خواهد شد.

هوا گیری از اقدام مهم بعدی به شمار می‌رود، اگر هوا گیری صورت نگیرد، هنگام گرمایش، ساکنین خانه سر و صدای زیادی را متحمل می‌شوند. اگر می‌خواهید کارکرد داکت اسپلیت بدون صدای آزار دهنده باشد، هوا گیری را از یاد نبرید.

هر شش ماه داکت اسپلیت و پکیج را سرویس کنید و به شستشوی کندانسور و دریچه‌های این دو سیستم مشغول شوید.

اگر قصد دارید گرمایش داکت اسپلیتتان را از طریق پکیج ایجاد کنید لازم به ذکر است که دیگر نیازی به لوله کشی و رادیاتور ندارید. گرمایش به وسیله پکیج بسیار تاثیر بخش تر و بهتر خواهد بود و گرمایش بهتری را با وضوخ خواهید حس کرد.

سخن پایانی

در این مطلب با گرمایش داکت اسپلیت با پکیج آشنا شدید و نسبت به نوع کارکرد و اقداماتی که در خصوص این نوع از‌گرمایش باید انجام دهید آگاهی یافتید. گرمایش داکت اسپلیت با پکیج یکی از بهترین روش‌های افزایش دمای محیط شما در زمستان بوده و می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *