گرمایشی

دکمه ریست پکیج گلدیران کجاست؟

دکمه ریست پکیج گلدیران کجاست؟

پکیج‌ها سیستم‌هایی پر کاربردی به شمار می‌روند که توانایی گرمایش محیط و ایجاد دمای مطلوب و دلخواه را دارند، اما ممکن است برای آنها مشکلاتی رخ دهد. در صورت بروز مشکل بهتر است از نحوه ریست کردن این سیستم ها اطلاع کافی داشته باشید. زیرا ریست می‌تواند به کلی باعث رفع مشکل شده و شما را از تماس با تعمیر کار بس نیاز کند. یکی از همین پکیج ها، پکیج گلدیران است که ممکن است نیاز به ریست کردن داشته باشد. دکمه ریست پکیج گلدیران کجاست؟ چگونه این پکیج را ریست کنیم؟ در این مطلب بررسی خواهیم کرد.

ریست پکیج گلدیران

برند گلدیران یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین برندها در‌ میان انواع پکیج ها به شمار‌ می‌رود و برای ایرانی‌ها یک برند همیشه آشنا است. ریست کردن در پکیج‌های مختلف متفاوت است و شما نمیتوانید با یک روش پکیج‌های مختلف را ریست کنید. در این مقاله قصد داریم نحوه ریست کردن پکیج گلدیران را بررسی کنیم تا کاربرانی که دارای پکیج گلدیران هستند، از نحوه ریست این پکیج مطلع شوند.

ریست کردن در پکیج گلدیران توسط دکمه ای خاص انجام می‌شود که می‌تواند بسیاری از مشکل‌ها از جمله فشار پایین آب را رفع نماید. گاهی نمایش یکسری خطاها در پکیج به دلیل افت فشار گاز یا افت فشار آب است که با ریست می‌تواند مرتفع شود.

در صورت بروز مشکل، ممکن است پکیج شما از کار بیفتد و چراغ آن  قرمز شود و  کارکرد پکیج مختل گردد. در این موقعیت آگاهی از نحوه ریست می‌تواند کمک شایانی به کارکرد دوباره پکیج کند. پکیج‌ها ممکن است دچار مشکلات زیادی شوند که فرد گمان کند این مشکلات نیازمند یک تعمیر کار جهت رفع مشکل دارد، در حالی که تمامی مشکلات با یک ریست ساده حل خواهد شد.

اگر مشکل پکیج شما با ریست  حل نشود، می‌توانید از تعمیر کاران حرفه ای کمک بگیرید و اگر دکمه ریست شما به طور مرتب روشن خاموش شد، به این معناست که پکیج شما دچار مشکل جدی است و باید سریعا مرتفع شود.

ممکن  پکیج گلدیران شما با یک ریست مشکل خود را حل نمایید و ممکن است این مشکل بزرگ تر از یک ریست باشد و نیاز به تعمیر کار داشته باشد.

در اولین اقدام بهتر است دکمه پاور پکیج را فشار دهید و بگذارید برای مدت کوتاهی پکیج خاموش بماند و سپس اقدام به روشن کردن پکیج کنید و در صورتی که با خاموش و روشن کردن پکیج به تنظیمات اولیه بر نگشت و هنوز هم دارای مشکل بود، به متخصصین و نمایندگی پکیج تماس گرفته و اقدام به تعمیر آن به صورت حرفه‌ای کنید.

با این دو اقدام بسیاری از مشکلات پکیج شما حل خواهد شد و نیاز به تعمیرات تخصصی برد و دیگر تجهیزات نخواهد داشت.

برای تشخیص دکمه ریست پکیج گلدیران بهتر است اول پکیج را از محل نصب جدا کرده و مقابل چشمان خود قرار دهید و با دقت به بررسی پکیج مشغول شوید.  به نحوه چیدمان دکمه‌ها کنار هم دقت فرمایید. دو دکمه کنار هم با علامت نیم دایره قرار گرفته اند و دو دکمه با همان شکل نیز سمت راست پکیج قرار گرفته است.

بعد از مشخص شدن دکمه ریست پکیج گلدیران، باید بدانید که برای چه کاری می‌خواهید از آن استفاده کنید. در صورتی که پکیج شما مشکل جزئی داشته باشد، نیازی به تعمیرکار نخواهد داشت و می توانید با یک ریست ساده، آن مشکل را برطرف سازید.

در ابتدا که هیچ ایده ای از نوع مشکل پیش امده ندارید بهتر است ریست را انجام دهید تا بیابید که مشکل به طور سطحی است یا یک مشکل جدی و نیازمند تعمیر کار است. گاهی ممکن است مشکل پکیج شما به این دلیل باشد که کودک با تنظیمات این پکیج بازی کرده و سبب تغییر تنظیمات آن شده است و یا تنطیمات آن دچار مشکل شده است.

نحوه ریست کردن پکیج گلدیران
نحوه ریست کردن پکیج گلدیران

در صورت ریست شدن، پکیج چه تغییری خواهد کرد؟

ریست کردن دستگاه به معنی توقف کوتاه مدت عملکرد پکیج است که باعث رفع مشکل  شده و پس از روشن شدن پکیج، دستگاه به صورت قبل از ایجاد مشکل شروع به کار می‌کند.  زیرا ریست به معنای توقف کامل دستگاه است و با عمل خاموش کردن متفاوت است و بعد از ریست شدن پکیج، دستگاه همانطوری که تازه از فروشگاه خریداری شده است عمل می‌کند.

قبل از ریست باید بدانید که بهترین زمان برای ریست شدن چه زمانی است و اطلاع از بهترین و مناسب ترین زمان برای ریست می‌تواند درصد زیادی از مشکل را مرتفع کند.  اگر پکیج گلدیران شما هیچ مشکلی از خود نمایان نکرده است پس نیازی به ریست نیست و بهتر است بدون ریست پکیج را روشن کنید و بهتر است بدون دلیل و سر خود اقدام به ریست کردن پکیج نکنید.

کلام اخر

در این مقاله به نحوه ریست کردن پکیج گلدیران و بهترین زمان جهت نصب ریست کردن آن اشاره کرده‌ایم.  انواع مختلفی از پکیج گلدیران در بازار موجود است که هر نوع آن دارای تنظیمات و محل مختلفی از جهت قرار گیری دکمه ریست است. بنابراین توضیحات بهتر است قبل از اقدامات دفترچه راهنمای پکیج گلدیران خود را بررسی کنید و سبب اقدام به ریست کردن پکیج نمایید.

قبل از انجام هرگونه اقدام، نکات ایمنی مربوط به محصول را بررسی کنید تا منجر به بروز اتفاق ناگوار نشود و اگر توضیحات داده شده نتوانست مشکل را حل نماید پس مشکل اصلی از قطعات است که فقط با تخصص یک تعمیر کار خبره قابل حل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *