سرمایشی

نحوه تنظیم دمای داکت اسپلیت

نحوه تنظیم دمای داکت اسپلیت

چگونه دمای داکت اسپلیت را تنظیم کنیم؟ یکی از وسایل مورد استفاده در فصول مختلف داکت اسپلیت‌ ها هستند که توانایی خنک کردن و گرم کردن خانه را دارند. در این مقاله قصد داریم تا شما را از چگونگی تنظیم دمای داکت اسپلیت مطلع کنیم.

تنظیم دمای داکت اسپلیت در فصل‌ های مختلف

داکت اسپلیت ها در انواع و مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه شده اند. به عنوان مثال داکت اسپلیت اینورتر 24000 میدیا یکی از بهترین نمونه های داکت اسپلیت است که شما می توانید با بهترین قیمت مناسب از فروشگاه آنلاین بهارتهویه خریداری نمایید.
ابتدا برای چگونگی عملکرد داکت اسپلیت باید فصل مورد نظری که در آن قرار دارید را انتخاب کنید و داکت را روی آن تنظیم.
اولین قدم برای تنظیم داکت اسپلیت این است که دستگاه را از روی حالت قبلی برداریم یعنی اگر خالت گرمایشی داشته آن را غیر فعال کرده و سپس سرمایشی کنیم.

نحوه تنظیم دمای داکت اسپلیت
نحوه تنظیم دمای داکت اسپلیت

تنظیم گرمایش داکت اسپلیت

این فرایند یعنی فرایند چگونگی تنظیم گرمایشی داکت اسپلیت، از طریق موتورخانه اتفاق می‌افتد و باید در فصل پاییز و زمستان تنظیمات آن مورد بررسی قرار گیرد.
اولین نکته در تنظیم کولر گازی توجه به این است که شما باید داکت اسپلیت خود را در هر فصل تابستان و زمستان تنظیم کنید تا مشکلی برای کولرگازیتان پیش نیاید که در این مرحله باید محل‌هایی مانند فیلتر‌ها و رادیاتور‌ها را تمیز کنید و لوله‌هایی که محل عبور آبگرم می‌باشد را کاملا رسوب گیری کنید.
اگر از پکیج برای گرمایش کولرگازی استفاده می‌کنید تنها روشن کردن حالت گرمایش کافی می‌باشد اما اگر در غیر این صورت از گرمخانه استفاده می‌کنید باید ابتدا شیر‌های آب را باز کرده تا به کولرگازی ورود پیدا کند.
در این مرحله باید هواگیری صورت گیرد زیرا در غیر این صورت ممکن است بکت اسپلیت در زمان کار از خودش صدا‌های ناخوشایندی را بروز دهد
در صورت استفاده از پکیج باید Heat که روی ترموستات قرار دارد را فعال کنید. در این مرحله درجه دمایی بهتر است ابتدا روی ۱۸ باشد و در صورت لزوم درجه دمایی آن را به آرامی بیشتر کنید چرا که اگر دما به ۲۴ برسد کولر گازی شروع به گرمایش بیش از خد خانه خواهد کرد.

تنظیم سرمایش داکت اسپلیت

سرمایش این دستگاه از طریق کمپرسور موجود در یونیت خارجی و گازمبرد صورت می‌گیرد.
در این مرحله نیز باید راکت اسپلیت خود را تمیز کنید و سرویس داکت اسپلیت را درست پیش از انجام هرگونه تنظیمات اعمال کنید.
برای این سرویس باید ابتدا فیلتر‌های داکت اسپلیت را تمیز کنید و بعد با استفاده از شیشه پاک کن رادیاتور‌های داکت اسپلیت را تمیز کنید.
در مرحله بعدی باید گاز مبرد داکت اسپلیت را مورد بررسی قرار داده و در صورت امکان شارژ داکت اسپلیت انجام دهید.
در ادامه فرایند، بهتر است کمپرسور‌ها را به صورت کامل بررسی کنید تا اگر مشکلی داشتند برطرف شود.
در این مرحله تمام راه‌های موحود برای عبور و مرور هوا از کولر گازی را چک کنید تا هیچگونه بادی از روزنه‌های موجود خارج نشود تا عملکرد سرمایی بهتر انجام شود
سپس برای تنظیم سرمایش دکمه Cool که روی ترموستات قرار دارد را روشن کنید و دمای دلخواه خود را روی داکت اسپلیت تنظیم کنید که بهترین دما برای منازل چیزی حدود۲۴ تا ۲۶ درجه است.

نحوه تنظیم دمای داکت اسپلیت
نحوه تنظیم دمای داکت اسپلیت

نکات مهم برای سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت

در تنظیم داکت اسپلیت باید چند نکته را مورد بررسی قرار دهید.
۱-در زمانی که مشغول سرویس داکت اسپلیت هستید مواظب باشید که به هیچ عنوان آب به قطعاتی نظیر کمپرسور برخورد نکند زیرا موجب خراب شدن دستگاه خواهد شد
۲- یکی از نکات قابل توجه در حین سرویس دستگاه این می‌باشد که حتما از برق کیده شده باشد زیرا ممکن است آسیب ببینید
۳- در فصل زمستان بهتر است دور کندانسور را کاملا خالی از هر گونه وسایل و یا تجهیزات بکنید زیرا ممکن است در کار دستگاه اختلال ایجاد کند
۴- در زمان روشن کردن دستگاه به باز بودن تمام دریوه‌ها توجه داشته باشید؛ زیرا امکان حابجایی و تبادل هوا بیشتر خپاهد بود که این در بهتر شدن عملکرد داکت اسپلیت موثر واقع می‌شود.

هزینه تنظیم داکت اسپلیت

هزینه تنظیم داکت اسپلیت با توجه به نوع و مدل کاملا متغیر می‌ باشد و نمی ‌توان قیمت خواصی را برای تنظیم دستگاه در نظر گرفت و متذکر شد.

برای خرید بهترین داکت اسپلیت، می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید و یا با کلیک بر دکمه واتس اپ، به طور مستقیم به کارشناسان ما متصل شوید. شما می توانید در فروشگاه آنلاین بهارتهویه، بهترین داکت اسپلیت با بهترین قیمت را به صورت اصل و با گارانتی معتبر خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *