سرمایشی

بهترین کولر گازی برای خوزستان + لینک خرید

بهترین کولر گازی برای خوزستان

بهترین کولر گازی برای خوزستان کدام است؟ برای خرید کولر گازی و اسپلیت لازم است تا انتخاب خود را متناسب با منطقه محل سکونت برگزینید. در این مطلب با ما همراه باشید تا با بهترین کولر گازی برای خوزستان آشنا شوید.

بهترین کولر گازی برای خوزستان

استفاده از تجهیزات سرمایشی و گرمایشی برای تامین حرارت و برودت کافی در فصل‌های مختلف سال و همچنین تهویه مناسب محیط از نیازهای اصلی و بدیهی به شمار می‌آید. در بازار عرضه و تقاضای محصولات خانگی و ابزارهای تهویه‌ای برندها، مدل‌ها و انواع مختلفی از دستگاه‌ها وجود دارند که طراحی و ساخت هر یک از آن‌ها بر پایه فناوری خاصی صورت گرفته است تا ضمن پاسخگویی به نیاز مصرف کنندگان، توجه آن‌ها را برای خرید جلب نماید. کولرهای گازی از کاربردی‌ترین و پرمصرف‌ترین تجهیزات دوکاربره هستند که استفاده از آن‌ها خصوصا در نواحی شرجی و مناطق گرمسیری ضروری به نظر می‌رسد.
سازوکار این نوع دستگاه‌ها به نحوی است که تامین برودت کافی در فصل‌های گرم سال و فراهم آوردن گرمای مطبوع در فصل‌های سرد سال را بر عهده دارند و جریان‌های هوای گرم و سرد را به واسطه عملکرد فن‌ها به تمامی بخش‌های محیط می‌رسانند و به سبب بهره‌مندی از فیلترهای تصفیه‌ای، آلودگی‌های محیط را به طور کامل پاکسازی می‌کنند تا علاوه بر تنظیم میزان دمای هوا و کاهش رطوبت، هوای پاک و تازه در فضا توزیع شود. کولر گازی‌های دیواری از جمله متداول‌ترین تجهیزات سرمایشی هستند که در مدل‌های اینورتر دار و بدون اینورتر طراحی و ساخته می‌شوند.

در نواحی خشک و گرمسیری مانند مناطق جنوبی و برخی از اقلیم‌های مرکزی ایران، دمای هوا در فصل‌های بهار و تابستان با افزایش شدید همراه است؛ به نحوی که در بعضی مناطق درجه هوا به ۷۰ درجه سانتی گراد می‌رسد. به طور معمول در این نواحی از ماه اردیبهشت توده‌های هوای گرم منطقه را تحت تاثیر قرار داده و این گرما غالبا تا ماه مهر ادامه خواهد یافت. به این ترتیب پایین‌ترین درجه دمایی حدود ۳۱ درجه و بالاترین سطح دما به ۵۰ درجه سانتی گراد می‌رسد. بنابراین انتخاب و خرید تجهیزات سرمایشی مناسب جهت کنترل سطح دما حائز اهمیت است. این دستگاه‌ها باید برای قرارگیری در محیط خارجی ساختمان و تحمل حداکثر درجه دما توان کافی را داشته باشند و از کمپرسور مخصوص و قدرتمند جهت ایجاد برودت مناسب بهره‌مند باشند.
در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی‌های بهترین کولر گازی برای نواحی گرمسیری آشنا کرده و تعدادی از مناسب‌ترین برندهای کولر گازی برای این مناطق را معرفی نماییم.

بهترین کولر گازی برای خوزستان
بهترین کولر گازی برای خوزستان

بهترین کولر گازی‌ های مناطق گرمسیری چه ویژگی‌هایی دارند؟

کولر گازی مورد نظر برای استفاده در اماکن مسکونی، اداری، تجاری یا صنعتی نواحی گرمسیری باید قدرت کافی برای تحمل گرمای شدید هوا را داشته و بسته میزان مساحت محیط از ظرفیت کافی برخوردار باشد. کولر گازی‌هایی که برای ایجاد سرمایش کافی در نواحی گرم و حاره‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای کمپرسور قدرتمند جهت ایجاد جریان‌های سرمایشی کافی هستند‌. در یک دسته بندی کلی می‌توان کمپرسور یا موتور کولر گازی‌ها را در سه گروه کمپرسورهای روتاری، کمپرسورهای اسکرال و کمپرسورهای پیستونی طبقه بندی کرد. به این ترتیب کولرهای گازی برای تحمل گرما، خشکی و یا رطوبت محیط دارای میزان قدرت متفاوتی هستند و برای بهره‌مندی از کارکرد ایده‌آل هر یک از مدل‌های کولر گازی باید نوع کمپرسور آن‌ها را با شرایط اقلیمی منطقه خود تطبیق دهید.
برای اینکه کولرهای گازی قابلیت مناسب برای تحمل گرما و خشکی شدید هوا در اقلیم‌های گرمسیری را داشته باشند لازم است‌ در انتخاب نوع کولر گازی و کمپرسور آن نهایت دقت را به کار گیرید. هر یک از کمپرسورهای نام برده شده با توجه به شرایط آب و هوایی در سه دسته کلی قرار می‌گیرند:

  • T1: مخصوص استفاده در شرایط آب و هوایی معتدل و نیمه گرمسیری که درجه دمایی آن به حدود ۴۰ تا ۴۷ درجه سانتی گراد می‌رسد.
  • T2: مخصوص استفاده در نواحی خنک.
  • T3: مخصوص استفاده در نواحی گرمسیری که درجه دمای هوا در آن به ۵۷ درجه سانتی گراد نزدیک است. از کولر گازی‌های دارای کمپرسور سری T3 برای تولید برودت کافی و تهویه مطبوع در مناطق جنوبی کشور مانند خوزستان، هرمزگان، بوشهر و … استفاده می‌شود تا توان کافی جهت خنک کردن محیط وجود داشته باشد.

در ادامه ویژگی‌های کلی کولر گازی‌های مناسب برای مناطق گرمسیری را بررسی می‌نماییم.
برای مناطق گرمسیری جنوب کشور به منظور افزایش بازدهی دستگاه و کاهش میزان هزینه‌های ناشی از برق مصرفی از مدل‌های اینورتر دار کولر گازی‌ها استفاده می‌شود. وجود تکنولوژی اینورتر در این نوع دستگاه‌ها هزینه‌های برق را تا حدود ۶۰ درصد کاهش می‌دهد.
وجود فن قوی با قطر بزرگ در این دستگاه ها ضمن کاهش میزان صدای ناشی از تماس جریان‌های هوا با سطح پره‌ها، سبب می‌شود تا اواپراتور هوا را با حجم و قدرت بیشتر در محیط پرتاب کرده و توزیع جریان‌های هوای مطبوع بهتر صورت گیرد.
کولرهای گازی طراحی شده برای استفاده در مناطق گرمسیری قابلیت کارکرد تا دمای ۷۰ درجه سانتی گراد را دارند. کمپرسور این دستگاه‌ها در مدل‌های اینورتردار مجهز به سنسور حرارتی حساس هستند تا در صورت افزایش حداکثری دما و ایجاد حرارت بالا (دمای بیشتر از ۷۰ درجه سانتی گراد) با قطع جریان، از ایجاد آسیب در کمپرسور و کندانسور کولر گازی ممانعت شود‌.

بهترین برندها و مدل‌های کولر گازی برای مناطق گرمسیری کدام‌اند؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، خرید کولر گازی با قدرت و کیفیت مناسب جهت ایجاد سرمایش کافی در نواحی گرمسیری جزء اصلی‌‌ترین اولویت‌ها به شمار می‌آید. مناطق جنوبی کشور بیشتر سایر نواحی تحت تاثیر خشکی و گرمای بلند مدت و شدید هوا قرار دارند‌. به همین جهت تنها کولر گازی‌های طراحی شده برای مناطق حاره‌ای توان سازگاری با درجه دمایی محیط‌های گرم و خشک را خواهند داشت. اگر نگاهی به بازار فروش تجهیزات تهویه‌ای بیندازید، نام برندهای ایرانی و خارجی زیادی به چشم می‌خورد که هر یک برای افزایش رضایتمندی مشتریان به تولید دستگاه‌هایی با کارایی بالا اقدام نموده‌اند. در ادامه بهترین برندهای کولر گازی مناسب برای استفاده در مناطق خشک و گرمسیری مانند خوزستان را معرفی کرده و ویژگی هر یک را عنوان می‌کنیم.

کولر گازی اسپلیت اینورتر دار سامسونگ با ظرفیت ۲۴۰۰۰ مخصوص مناطق گرمسیری

این کولر گازی با بهره‌مندی از موتور سنگین T3 توان کافی برای ایجاد تهویه مطبوع و تولید برودت کافی در نواحی گرمسیری مانند خوزستان را دارد. توان و قدرت موتور دستگاه از قابلیت‌های تعیین کننده جهت خنک سازی هرچه بیشتر محیط محسوب می‌شود. بنابراین به هر میزان که قدرت دستگاه بالاتر باشد، خنک کنندگی فضا نیز با سرعت و کیفیت بالاتر صورت خواهد گرفت. کولر گازی اسپلیت اینورتر دار سامسونگ با ظرفیت ۲۴۰۰۰ مخصوص مناطق گرمسیری دارای گاز مبرد R410a است که ضمن ‌سازگاری با فاکتورهای حفاظت از محیط زیست، بازدهی عملکرد دستگاه را ارتقا می‌دهد. این کولر گازی یکی از بهترین کولر گازی برای خوزستان محسوب می شود.
این دستگاه با بهره‌مندی از کمپرسور پرقدرت، کندانسور بادوام، گاز مبرد مناسب در سیستم تبریدی و مصرف بهینه، در صدر فهرست کولرهای گازی برای استفاده در مناطق گرمسیری قرار می‌گیرد. کولر گازی سامسونگ علاوه بر کارایی بالا دارای طراحی ظاهری ایده‌آل است که این دستگاه را به یکی از اجزای استثنایی در دکوراسیون محیط‌های مختلف تبدیل می‌کند. ابعاد کاربردی، قیمت مناسب و ایمنی بالا نیز از دیگر شاخصه‌های این دستگاه به شمار می‌آیند.

کولر گازی اسپلیت ال جی با ظرفیت ۱۸۰۰۰ مخصوص مناطق گرمسیری

این کولر گازی از بهترین و با کیفیت‌ترین نمونه‌های اسپلیت موجود در بازار است که از بازدهی و کیفیت لازم جهت خنک کنندگی محیط‌های گرم و خشک جنوبی کشور برخوردار است. کولر گازی‌های کارخانه ال جی با تنوع بالا و کارایی ایده‌آل به مشتریان عرضه می‌شوند تا خریداران با توجه به نوع نیاز و سلیقه خود به خرید کولر گازی‌هایی در ظرفیت‌ها، ابعاد، مدل‌ها، رنگ‌ها و ظرفیت‌های گوناگون مبادرت کنند‌. کولر گازی اسپلیت ال جی با ظرفیت ۱۸۰۰۰ مخصوص مناطق گرمسیری قدرت کافی جهت توزیع یکسان جریان‌های هوای مطبوع در محیط را دارد.
عملکرد کم صدای این اسپلیت‌ها به دلیل استفاده از قطعات باکیفیت و عایق بندی مناسب است که سهولت کاربری را برای مصرف کنندگان به ارمغان می‌آورد. این کولرهای گازی همچنین به دلیل مصرف مقرون به صرفه، هزینه‌های ناشی از مصرف برق و انرژی را کاهش می‌دهند. از کولر گازی ۱۸۰۰۰ ال جی می‌توان برای ایجاد برودت کافی در محیط‌های مسکونی، اداری و تجاری با وسعت بالا در مناطق گرمسیری جنوب کشور استفاده نمود.

کولر گازی اسپلیت ال جی با ظرفیت ۲۶۰۰۰ و موتور دوال مخصوص مناطق گرمسیری

این کولر گازی با بهره‌مندی از کمپرسور مجهز به اینورتر، مصرف انرژی را برای کاربران مقرون به صرفه می‌نماید. کولر گازی ال جی ۲۶۰۰۰ دارای موتور قدرتمند و پرتوان جهت ایجاد سرمای کافی در مناطق خشک و حاره‌ای است. از این کولر گازی می‌توان برای تولید برودت مناسب در دمای ۶۰ درجه سانتی گراد نیز استفاده نمود‌. مناق گرمسیری کشور با آغاز فصل گرما علاوه بر خشکی و گرمای هوا از تجمع ریزگردها و آلاینده‌های محیطی نیز رنج می‌برند.
کولر گازی ال جی مدل دوال اینورتر ۲۶۰۰۰ دارای فیلترهای تصفیه هوا است که با جذب و دفع آلاینده‌های محیطی قادر به ایجاد هوایی پاک و تازه در محیط است. این کولر گازی ضمن برخورداری از ویژگی‌های ظاهری مطلوب دارای قدرت و توان کافی تهویه محیط است و با ابعاد و اندازه کاربردی امکان جاگیری مناسب در محیط‌های مختلف را برای کاربران مهیا می‌کند.

کولر گازی برای خوزستان

کولر گازی گری با ظرفیت ۲۴۰۰۰ مخصوص مناطق گرمسیری

گری از دیگر برندهای مطرح و معتبر در بازار جهانی است که با برخورداری از کمپرسور پرقدرت و تحمل میزان گرمای هوا به خنک سازی محیط پرداخته و کیفیت لازم جهت تولید هوای مطبوع را دارد‌. در ساخت این دستگاه از موتور سنگین T3 جهت تولید جریان‌های تبریدی استفاده شده است. این کولر گازی قادر به تحمل گرمای شدید هوا است و فرایند خنک سازی محیط را حتی در دمای ۶۰ درجه سانتی گراد نیز به شکل مناسب انجام می‌دهد.

کولر گازی گری با ظرفیت ۲۴۰۰۰ مدل G4Matic مخصوص مناطق گرم و خشک

این مدل از کولر گازی‌های برند گری بهترین گزینه برای ایجاد سرما و برودت کافی در فصل‌های گرم سال و نواحی حاره‌ای و بهترین کولر گازی برای خوزستان به شمار می‌آید. در ساخت این کولر از موتور سنگین T3 استفاده شده است که توان کافی برای سرمایش مناسب در چنین مناطقی را مهیا می‌کند‌. این کولر گازی دارای گاز مبرد R410a است که ایجاد سرمایش مناسب را بر عهده دارد.

کولر گازی اسپلیت جنرال با ظرفیت ۳۰۰۰۰ مدل شکار لبخند مخصوص مناطق گرم و خشک

برند جنرال از تولید کنندگان بنام و پرسابقه کولرهای گازی و سیستم‌های تهویه مطبوع است که در بازار از جایگاهی ویژه برخوردار می‌باشد‌. در این دستگاه از موتور سنگین T3 استفاده شده است که قدرت کافی برای تولید برودت در حجم بالا را دارد. وجود گاز مبرد سازگار با محیط زیست R410a که در این سیستم به کار رفته است، کارایی دستگاه را به میزان بالایی با افزایش همراه نموده است. این کولر گازی به دلیل قیمت مناسب، مصرف مقرون به صرفه، طراحی جذاب، ابعاد کاربردی و دوام و ایمنی بالا از محبوبیت زیادی برخوردار است و جزء پرفروش‌ترین نمونه محصولات شرکت جنرال به شمار می آید.

پیش از خرید کولر گازی برای مناطق گرمسیری به نکات زیر توجه کنید:

  • گرید انرژی دستگاه میزان مصرف و سطح کارایی آن را نشان می‌دهد لذا لازم است برای تعدیل هزینه‌های مصرف برق و اطمینان از بازدهی دستگاه، کولر گازی‌های دارای رده انرژی A را انتخاب کنید.
  • کولر گازی شما باید دارای ظرفیت مناسب و کافی باشد تا علاوه بر ایجاد سرمایش کافی در محیط، دوام و طول عمر دستگاه تضمین شود.
  • ابعاد و اندازه کولر گازی را با توجه به مساحت مکان مورد نظر انتخاب کنید. انتخاب کولرهای گازی بزرگ برای محیط‌های کم وسعت نه تنها میزان کیفیت سرمادهی دستگاه را افزایش نمی‌دهد، بلکه کار شما را برای جاگیری مناسب دستگاه در محیط و پرداخت هزینه‌های اضافی دشوار خواهد کرد.
  • در هنگام استفاده از کولر گازی‌های مخصوص مناطق گرمسیری نکات زیر را مد نظر قرار دهید:
  • کندانسور دستگاه نباید زیر نور مستقیم آفتاب قرار گیرد؛ آن را زیر سایه سایبان مناسب قرار دهید.
  • کندانسور باید در فاصله دست کم نیم متری از دیوار قرار گیرد.
  • کندانسور کولر گازی را در بازه‌های زمانی یک تا دو ماهه با آب بشویید تا از ایجاد خوردگی و فرسایش در نتیجه انباشت رسوبات آب جلوگیری شود‌.
نتیجه گیری

مطالبی که در این مقاله من باب ویژگی‌های بهترین کولر گازی‌های مناطق گرمسیری و معرفی انواع کولر گازی‌‌های باکیفیت و بهترین کولر گازی برای خوزستان مطرح شد، راهنمای لازم جهت خرید محصول مناسب با کیفیت و کارایی بالا را ارائه می‌دهد. در هنگام خرید کولر گازی برای مناطق گرمسیری و حاره‌ای جنوب کشور، لازم است علاوه بر برند و مدل دستگاه به ظرفیت، ابعاد، گرید انرژی و میزان بازدهی آن نیز توجه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *