گرمایشی

علت چشمک زدن پکیج بیتا

علت چشمک زدن پکیج بیتا

پکیج بوتان مدل بیتا از باکیفیت‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات این شرکت است که با کارایی بالا، مصرف اقتصادی و قیمت مناسب، سطح استقبال و رضایت مشتریان برای خرید و استفاده از این مدل را افزایش داده است. از آنجایی که پکیج مدل بیتا از پرکاربردترین محصولات برند بوتان محسوب می‌شود، اطلاع از نحوه عیب یابی دستگاه برای رفع مشکلات به وجود آمده ضروری است. در این مقاله شما را با علت چشمک زدن پکیج بیتا به عنوان یکی از متداول‌ترین ایرادات ایجاد شده در روند کارکرد سیستم آشنا کرده و راهکار‌های لازم برای رفع این نوع ایراد را ارائه می‌دهیم.

چشمک زدن پکیج بوتان مدل بیتا

علت چشمک زدن پکیج بیتا ممکن است تحت تاثیر عوامل گوناگون باشد. به طور کلی عیب یابی پکیج‌های دیواری بوتان و بخصوص مدل بیتا را می‌توان به دو شیوه انجام داد:

بررسی نشانه‌ها و ایرادات ظاهری پکیج

توجه به معنای ارور‌ها و کد‌های خطا که در قالب چراغ‌های چشمک زن بر روی صفحه نمایشگر تعبیه شده بر پنل پکیج بیتا نشان داده می‌شوند.

در نظر داشته باشید که برای عیب یابی پکیج بوتان مدل بیتا لازم است به چراغ‌های چشمک زن، تعداد چشمک‌ها و مدت زمان آن‌ها توجه نمود. از این رو ضمن نشانه‌های ظاهری چنانچه هر نوع مشکل و نقص احتمالی هر چند کوچک و سطحی در فرایند عملکرد پکیج بیتا بوتان ایجاد شود دستگاه کد‌های خطا را برای کاربر یه نمایش درآورده و چراغ‌های چشمک زن نمایان می‌شود. در نتیجه کد عیب یابی پکیج مدل بیتا به شکل چراغ‌هایی هستند که در وضعیت‌های گوناگون معنا و دلایل خاصی را که به بروز مشکل منجر شده‌اند با چشمک زدن در زمان‌های مختلف نشان می‌دهند. در ادامه شما را با علت چشمک زدن پکیج بیتا آشنا کرده و این دلایل را توضیح می‌دهیم.

علت چشمک زدن پکیج بوتان مدل بیتا چیست

چراغ‌های طراحی شده برای پنل پکیج بیتا بوتان در حالت‌های مختلف روشن و خاموش می‌شوند. در این بخش اصلی‌ترین دلایل خاموش و روشن شدن و یا چشمک زدن این چراغ‌ها را توضیح می‌دهیم.

چراغ سبز ۵/۰ ثانیه روشن و ۵/۰ثانیه خاموش است

یکی از حالات و وضعیت‌هایی که ممکن است در چراغ سبز پکیج بیتا دیده شود روشن و خاموش شدن این چرا به مدت ۵/۰ ثانیه است. در صورتی که این ارور موجب قفل شدن موقت این پکیج شود پس از مرتفع کردن مشکل سیستم دستگاه روشن شده و به ریست کردن نیز نیازی نخواهد داشت. اما در صورتی که این خطا به قطع دائم عملکرد دستگاه منجر شود لازم است وضعیت دستگاه را بر روی حالت خاموش تنظیم نمایید. به این شکل سیستم پکیج شما ریست شده و با موقعیت قبلی خود شروع به کار می‌کند. خاموش و روشن شدن چراغ سبز از معمول‌ترین نشانه‌های بروز این نوع مشکلات در دستگاه گرمایشی پکیج بوتان محسوب می‌شود.

چراغ زرد ثابت است

چراغ زرد ثابت بر روی پنل پکیج بیتا نشان می‌دهد که سنسور ntc  قطع شده. این سنسور از اصلی‌ترین حسگر‌های تعبیه شده برای برند بوتان است. توجه داشته باشید که برای بر طرف کردن این ارور لازم است از تخصص سرویس کار ماهر که در تعمیر پکیج دیواری تجربه دارد کمک بگیریم.

چراغ قرمز ۲/۰ ثانیه روشن و ۲/۰ ثانیه خاموش می‌شود

اگر چراغ قرمز پنل پکیج دیواری مدل بیتا بوتان در طول هر ۲/۰ ثانیه روشن و خاموش می‌شود می‌توان این کد خطا را مربوط به وجود ایراد یا مشکل در سنسور گرمایشی ntc  دانست. با روشن و خاموش شدن چراغ قرمز به این شکل، مشخص می‌شود که این سنسور دچار خرابی شده و ممکن است به تعمیر یا تعویض آن نیاز باشد.

چراغ قرمز ۵/۰ ثانیه روشن و ۵/۰ ثانیه خاموش می‌شود

از دیگر کد‌های خطا که کاربران هنگام استفاده از پکیج بوتان مدل بیتا با آن مواجه هستند خاموش و روشن شدن چراغ قرمز تعبیه شده برای روی پنل پکیج به مدت ۵/۰ ثانیه است. نمایان شدن این کد ارور در پکیج بیتا معمولا به قطع شدن ترموستات حد مربوط است. در برخی موارد نیز پارازیت داشتن شعله مشعل باعث روشن و خاموش شدن چراغ قرمز پکیج می‌شود.

چراغ قرمز چشمک می‌زند

چشمک زدن چراغ قرمز پکیج بیتا بوتان از رایج‌ترین کد‌های خطا در این مدل پکیج‌های گرمایشی است. اگر با چراغ چشمک زن قرمز بر روی پکیج خود مواجه شدید، احتمال قطع شدن ترموستات حد بالا است.

چراغ قرمز پکیج ثابت است

قرار گرفتن چراغ پکیج بر روی قرمز ثابت ممکن است کاربر را نگران کرده و احتمالاتی مانند خراب شدن یا از کار افتادن سیستم پکیج را در ذهن او ایجاد کند. با این وجود در هنگام مشاهده چراغ قرمز ثابت در پکیج بیتا بوتان توجه داشته باشید که این خطا نیز ممکن است به یکی از ایراد‌های متداول مربوط باشد. یکی از علل نمایان شدن چراغ قرمز ثابت قطع شدن سنسور حرارتی ntc  است. در برخی موارد نیز ممکن است قطع شدن ترموستات دود دستگاه باعث ثابت ماندن چراغ قرمز شود. این چراغ همچنین هنگام شکل نگرفتن شعله پکیج نیز فعال می‌شود.  

اهمیت چشمک زدن پکیج بوتان مدل بیتا

همانطور که اشاره شد ارور‌های پکیج بیتا بوتان به شکل چراغ‌هایی که بر روی پنل وجود دارند به کاربر نشان داده می‌شوند. این چراغ‌ها با چشمک زدن در حالات و زمان‌های مختلف بروز مشکل یا ایراد در روند کارکرد دستگاه را به کاربر تذکر می‌دهند. در پکیج بیتا 22000 نیز روشن و خاموش شدن یا چشمک زدن چراغ‌های سبز، زرد یا قرمز کد‌های خطای دستگاه هستند که شرایط کارکرد سیستم را نشان داده یا از بروز نقص و خرابی خبر می‌دهند. در این قسمت معنای فعال شدن چراغ‌های بوتان مدل بیتا۲۲ توضیح می‌دهیم.

  • چراغ سبز ثابت: وقتی چراغ سبز در این وضعیت قرار دارد یعنی مشعل دستگاه روشن بوده و شعله پکیج شکل گرفته است. چراغ سبز ثابت نشان می‌دهد دستگاه دارای کارکرد عادی است و مشکلی در روند عملکرد پکیج گرمایشی وجود ندارد.
  • چراغ سبز چشمک زن ۱ ثانیه روشن ۵ ثانیه خاموش: این وضعیت نشان می دهد دستگاه در حالت آماده باش است و هنوز تقاضایی دریافت نکرده است.
  • چراغ قرمز چشمک زن: چشمک زدن چراغ قرمز در پکیج گرمایشی بوتان مدل بیتا نشانه بروز مشکل یا مشکلاتی مثل خراب شدن ntc است که لازم است سریعا برطرف شود.

نتیجه گیری

چشمک زدن پکیج بوتان مدل بیتا، نشانه یا کد خطای این دستگاه برای نشان دادن تغییرات در عملکرد دستگاه یا بروز نقص در کارکرد آن است. همانطور که خواندید، چشمک زدن هر یک از چراغ‌ها در پکیج بیتا بوتان معنی خاصی دارد که لازم است به آن توجه شود. برای عیب یابی پکیج گرمایشی مدل بیتا به چراغ‌های چشمک زن توجه کرده و دلیل خاموش و روشن شدن آن‌ها را بررسی کنید. در صورت نیاز نیز لازم است برای عیب یابی و تعمیر پکیج با توجه به نشانه‌های چراغ‌های چشمک زن، از تخصص تعمیر کار ماهر بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *