لوازم جانبی

کلید هوشمند کولر آبی چیست؟

کلید هوشمند کولر آبی

امروزه بسیاری از افراد از کولرهای آبی استفاده می‌کنند؛ زیرا باور دارند که کولرهای آبی از نظر مصرف برق به صرفه تر هستند و هم قابلیت سرمایش بهتر خانه را دارند. کنترل کولر آبی یکی از معضلات کاربران در رابطه با استفاده از‌کولر آبی شمار می‌رود؛ زیرا کنترل این سیستم بسیار محدود است و از طرفی باید به محل نصب کولر رفت تا بتوان کولر را خاموش و یا روشن نمود و جز این دو حالت هیچ حالت دیگری در کنترل کولر وجود ندارد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی  قابلیتی به وجود آمده است که فرد می‌تواند با استفاده از آن، کولر آبی خودش را کنترل کند و علاوه بر کنترل از راه دور برنامه‌های دیگری بر روی کولر اتخاذ نماید. این فناوری کلید هوشمند نام دارد که در ادامه به این کلید می‌پردازیم.

کلید هوشمند چیست؟

کلید هوشمند یک فناوری بسیار کاربردی و هوشمند است که جایگزین کلید معمولی کولر آبی می‌باشد. کلید هوشمند امکانات بسیار زیادی در خود جای داده است و امکانات این فناوری مطابق آخرین تکنولوژی روز است. کلید هوشمند با بهترین کیفیت موجود ساخته شده است و کاربران می‌توانند کولر را با استفاده از نرم افزار نصب شده بر گوشی و رایانه، کنترل کنند و مهم نیست کجا باشند، می‌توانند از راه دور کولر را خاموش و روشن کرده و از آپشن‌های دیگر نیز استفاده نمایند. 

کلید هوشمند دارای دما سنج دیجیتالی است که امکان نمایش دما توسط اینترنت را از طریق موبایل به اطلاع کاربران می‌رساند. ساعت و تایمر از اپشن‌های مهم این کلید هوشمند محسوب می‌شوند. این‌ کولر دارای یک صفحه لمسی به همراه یک نمایشگر دو اینچی و دو عدد ماژول جهت ارتباط داخلی اینترنت است و دماسنج دقیق دیجیتالی این محصول امکان نمایش دمای محل را از طریق اینترنت در اختیارتان قرار میدهد. ریموت و رادیو از دیگر قابلیت‌های بسیار‌ مطلوب این فناوری محسوب می‌شود.

کلید‌های بر روی پنل دارای قفل کودک است و می‌توان این دستگاه را رصد کرد. نرم افزار این دستگاه می‌تواند به خوبی کارهای بسیار زیادی انجام دهد.  امکانات بسیار زیادی بر روی این نرم افزار قرار گرفته است از جمله یکپارچگی و همگام سازی با دیگر نرم افزارها.

کلید هوشمند کولر آبی
کلید هوشمند کولر آبی

انواع کلیدهای کولر آبی

کولر آبی دستگاهی است که باعث سرمایش محیط خانه خواهد شد و به موجب تبخیر آب هوای اتاق را خنک خواهد کرد.  تبخیر آب در این دستگاه باعث می‌شود که گرما جذب شده و میزان جریان آب درون دستگاه باعث افزایش سرمایش در محیط خواهد شد.

کلیدهای کولر آبی انواع مختلفی دارند، از جمله سوکتی که از قدیمی ترین نوع کلید است و به اتصال سیم نول هیچ نیازی نیست، جز مواردی که کلید از نوع چراغ دار باشد.  

نوع دیگر کلید که جدید تر است، توکار نام دارد که قسمت پشتی آن محلی برای نصب سیم است  که تند و کند و فاز و پمپ نام دارد.  نوع دیگر کلید تمام قطب است اتصالات فاز و نول با کولر قطع و وصل می‌شوند.

کلیدهای قدیمی و سنتی را معرفی نمودیم تا به کلیدهای جدید که وارد بازار شده‌اند برسیم، آن کلید‌ها نامی ندارند جز کلید هوشمند که نسل جدید کلیدهای سنتی هستند. کلیدهای هوشمند بسیار قوی تر و با قابلیت‌های بیشتری از کلیدهای سنتی تولید شده‌اند. کلیدهای هوشمند ویژگی‌های مطلوب و بسیار زیادی دارند و می‌توانند موثر باشند.

کلید هوشمند قابلیت این را دارند که بسیاری از کارها را خودش انجام دهد و مصرف کننده فقط با یک کلیک حتی از راه دور می‌تواند به بسیاری از آپشن‌های این دستگاه راه پیدا کند. کلید هوشمند با برنامه‌ای که برایش تعریف می‌شود به صورت خودکار بسیاری از کارها را انجام می‌دهد.   برنامه‌ای که برای کلید هوشمند تعریف می‌شود می‌تواند دمای خاص و یا زمان به خواب رفتن کولر باشد. در صورت تنظیم برنامه، کولر اگر برای مدت زمان معینی کار کند. به صورت خودکار خاموش می‌شود.

کلید هوشمند از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

کولرهای آبی متشکل از سه بخش هستند که این سه بخش عبارت است از بخش الکتریکی، مکانیکی و ثابت.  بخش الکتریکی از قطع و وصل، پمپ آب و موتور، بخش مکانیکی تشکیل شده است. بخش مکانیکی آن متشکل از توربین هوا و تسمه و شناور است و بخش ثابت آن متشکل از دریچه‌ها و بدنه و شیر تخلیه می‌باشد.

خصوصیات موثر کلید هوشمند نشان دهنده این است که این محصول یک فناوری نوین و کارآمد است و می‌تواند در وقت و زمان و هزینه‌های شما بسیار مقرون به صرفه عمل نماید. نسبت به هزینه مورد دلخواه شما می‌توانید رده کلید هوشمند را برای خریداری انتخاب نمایید و از استفاده از این محصول نوین و موثر لذت ببرید.

نحوه نصب کلید هوشمند کولر آبی بر روی کولر

 به طور کلی محصول جدید بدون عیب و ایرادات محصول قبلی وارد بازار شده است و این موضوع در رابطه با کلید هوشمند نیز وجود دارد.  از ایرادات وارد شده به کلید‌های قبلی عدم وجود ترموستات بود که باعث می‌شد فرد نتواند دمای مورد نظر خود را در کولر آبی تنظیم نماید. این در حالی است که در کلید هوشمند همچین مشکلی نیست و کاربر می‌تواند به راحتی فقط با یک کلید دمای درخواستی خود را در محیط زندگی خودش داشته باشد.

ویژگی های کلید هوشمند کولر آبی

کلید هوشمند کولر آبی را می‌توان برای انواع کولرهای صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار داد و این کلید قابلیت سازگاری با هر نوع کولری را دارد.

این کلید یک بسته استاندارد به دست شما خواهد رسید و می‌توان در همان لحظه کلید را نصب کرد.

 کلید هوشمند دارای یک صفحه نمایشگر رنگی و با کیفیت است.

با استفاده از اینترنت و نصب پلتفرم مخصوص می‌توان این کلید را از راه دور و با استفاده از گوشی و یارانه کنترل نمود.

صفحه کلید هوشمند بسیار مقاوم و مستحکم است و به هیچ عنوان امکان شکسته شدن و آسیب در این کلید وجود ندارد.

نصب کلید هوشمند بسیار ساده و آسان است و هیچ نیازی به سیم کشی وجود ندارد.

کاربر می‌تواند دمای درخواستی را تنظیم کند و هر برنامه ریزی که بخواهد را در کولر تعبیه نماید.

کلید هوشمند دارای تایمر تاخیر و چرخشی است که از مزایای مهم و کاربردی این محصول محسوب می‌شود.

 کلید هوشمند دارای ترموستات است و می‌توان دمای موجود در کولر را به  دلخواه خود تنظیم نمود. کاربر می‌تواند از فاصله بیست و پنج کیلو متری دمای کولر را مورد تغییر قرار دهد و به کولر خود دسترسی داشته باشد. کنترل از راه دور یک مزیت بزرگ در محصول است.

کلید هوشمند مجهز به یک نمایشگر است که با توجه به این نمایشگر می‌توان تمامی اطلاعات مربوط به کولر را مشاهده کرد.  شما می‌توانید توسط نمایشگر دمای به وجود امده در کولر را مشاهده کنید که این قابلیت توسط سنسورهای دما انجام می‌شود.

شما می‌توانید هم به صورت دستی در دستگاه و هم به صورت ریموت کلید روشن و خاموش کولر را فشار دهید و لازم نیست برای روشن کردن کولر حتما به نزدیک آن بروید و کلید‌های متصل بر روی دیوار را بفشارید.

میزان زمانی که بعد از تنظیم دستگاه عمل تنظیم شده را انجام می‌دهد، به صورت تقریبی از یک دقیقه تا نه ساعت است و کاربر به راحتی می‌تواند از طریق نرم افزارها در گوشی همراه خود تمامی قابلیت‌های کلید هوشمند را اجرایی نماید.

کلید هوشمند کولر آبی
کلید هوشمند کولر آبی

خرید کلید هوشمند کولر

کلیدهای هوشمند کولر آبی به صورت لمسی هستند و ویژگی‌های فراوانی دارند. تیم پشتیبانی برندی که از آن کلید هوشمند را خریداری کرده‌اید می‌تواند در امور نصب و تعویض به شما کمک نماید. کلید هوشمند به سهولت با کلید سنتی جایگزین می‌شود و کولر آبی به صورت هوشمند کنترل خواهد شد.

کلید هوشمند به صورت رنگی تولید شده است و برای هر قابلیت یک نمایشگر وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید متوجه شوید که کدام ویژگی به چه منظور اتخاذ شده است. کلید هوشمند باعث مصرف بهینه انرژی شده و از تایمر و دما سنج و رطوبت سنج نیز برخوردار است.

تایمر داخلی این کولر به شما کمک می‌کند تا زمان بندی مورد نظر خودتان را برای روشن و خاموش شدن کولر تعبیه نمایید و بتوانید کولر را به هر طریقی کنترل کنید.

نحوه نصب کلید هوشمند کولر

توسط یک فاز متر پنل روی کلید را از پشت آن جدا نمایید، با یک پیچ گوشتی پیچ‌های چنگک را شل کنید تا کلید وارد قوطی برق شود.  پیچ‌های مربوطه را باز کنید و سپس سیم را به پمپ و موتور کولر آبی متصل نمایید. در مرحله آخر کلید هوشمند را وارد قوطی کرده و پیچ‌های چنگک را سفت و محکم کنید.  

 کولر آبی  از مناسب ترین دستگاه‌های سرمایش و تهویه هوا است که در مناطق گرم بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.  کولر آبی بین مردم ایران بسیار متداول و رایج است اما از سیستم کنترل ضعیفی برخوردار است. کنترل این کولر‌ها محدود به سه کلید می‌شود که کلید پمپ و موتور و تند است و واضح است که این کلیدها موثر نخواهند بود.

با پیشرفت تکنولوژی، سیستم کنترل کولر آبی به صورت هوشمند درامده و می‌توان به صورت جدا گانه آن را خریداری کرد. سیستم ساده کولر ابی فقط با یک کلید به یک سیستم هوشمند تبدیل شده است. کلید هوشمند کولر آبی  به منظور کنترل دما و رطوبت طراحی شده و می‌توان با یک کلیک بسیاری از قابلیت های کولر را به انجام رساند.

 بنابراین امروزه می‌توان از کلیدهای هوشمند جهت کنترل کولر آبی استفاده نمود و این کلیدها قابلیت نصب  آسان دارند. کلیدهای هوشمند برنامه‌های خود را بر اساس تنظیمات وارد شده توسط کاربر انجام می‌دهند.

اصلی ترین قابلیت‌های کلید هوشمند

کلید هوشمند کولر آبی قابلیت های زیر را دارا هستند:

تایمر خاموش و روشن

یکی از مزیت‌های بسیار موثر و کار آمد  که کلید هوشمند کولر آبی آن را  دارد این است که اگر در نیمه شب احساس سرمای بسیار زیادی کردید و حس کردید که بهتر است کولر را خاموش نمایید، لازم نیست تا محل کولر بروید. شما می‌توانید بر روی تخت خودتان در همان حالت خوابیده، با استفاده از کلید هوشمند کولر را خاموش نمایید و یا دمای کمتری را بر روی آن تنظیم کنید.

روشن شدن خودکار

بسیاری از کلیدهای هوشمند به سیستم روشن شدن خودکار مجهز شدند و با تنظیم ریموت می‌توان دستگاه را بر حالت تند گذاشت و پس از سی ثانیه دستگاه به حالت خاموش فرو می‌رود.

پنل شیشه‌ای

کلید هوشمند کولر آبی دارای یک پنل است که به صورت شیشه‌ای و لمسی تولید شده است و شما با لمس گزینه‌های موجود بر روی پنل می‌توانید قابلیت درخواستی خود را انتخاب نمایید‌. این‌ پنل قابلیت این را دارد که به کولر آبی نصب شود و کولر را از حالت سنتی خارج نماید و آن را هوشمند سازد. کلید هوشمند علاوه بر قابلیت‌های بسیار مطلوبش، ظاهری شیک و مدرن به خانه شما می‌بخشد.

سیم‌ کشی سنتی

برای نصب کلیدهای هوشمند کولر آبی هیچ نیازی به دست کاری در سیم کشی کولر سنتی نیست و به طور معمول نصب خواهد شد. کاربر می‌تواند کلیدهای هوشمند را به صورت تک پل و دو پل و سه پل و چهار پل تهیه نماید.

کنترل از راه دور

کلید لمسی کولر آبی را می‌توان از مسافت طولانی نیز کنترل نمود و حتی اگر خارج از منزل باشید نیز می‌توانید کولر خودتان را تنظیم کنید و یا اگر فراموش کردید که قبل از خارج شدن از خانه، کولر را خاموش کنید، با استفاده از نرم افزار کلید بر روی گوشی خود می‌توانید این عمل را انجام دهید‌.

کنترل با تلفن همراه

یکی از  پر سر و صدا ترین ویژگی‌های کلید هوشمند که حسابی خریداران را سر ذوق آورده، اتصال کلید به تلفن همراه  است. ‌این قابلیت باعث می‌شود که کاربر با تلفن همراه خود بتواند کولر آبی را کنترل کند. یکی از مزایای این ویژگی این است که اگر شخص در یک روز تابستانی در حال برگشت به منزل است، می‌تواند استفاده از تلفن همراه خود کولر را روشن نماید تا هنگام رسیدن به خانه با محیطی خنک‌ مواجه شوید.

نور پس زمینه

از دیگر ویژگی‌های بسیار جالب و کاربردی کلید لمسی هوشمند وجود نور پس زمینه آن می‌باشد که این نور امکان استفاده راحت در هنگام تاریکی را به کاربر می‌دهد. با وجود تاریکی ممکن است ما ندانیم کدام کلید را فشار دهیم، ولی وجود نور در پس زمینه کلید باعث تشخیص  کلید و استفاده مناسب کاربر خواهد شد. نور پس زمینه علاوه بر سهولت استفاده، ظاهری جذاب و مدرن به کلید خواهد داد.

 کلید هوشمند کولر آبی دارای برق ۲۲۰ ولت است و از پنج ترمینال جهت اتصال به سیم ‌کشی ساختمان برخوردار است و خروجی این دستگاه از نوع رله‌ای است و هر رله امکان جریان پنج امپر را دارد.

نحوه استفاده از کلید هوشمند کولر آبی

کاربر از سه روش می‌تواند از کلید هوشمند استفاده نماید. یک روش لمس تاچ و نمایشگر آن است که از طریق آن‌ می‌توان کولر را کنترل کرد. طریقه دوم ریموت است که این روش نیز مثل همان قبلی یک راه موثر جهت کنترل و تنظیم‌ کولر می‌باشد و در روش سوم فرد با استفاده از نرم افزارهای نصب شده بر روی تلفن همراه کولر را کنترل خواهد کرد.

مزایای کلید لمسی هوشمند کولر آبی

سهولت استفاده:  استفاده از کلید لمسی هوشمند کولر آبی بسیار راحت و آسان است و هر فردی حتی با کمترین اگاهی نیز می‌تواند از این دستگاه استفاده نماید و کولر آبی خود را کنترل کند.

ظاهر زیبا: طراحی به صورت شیشه‌ای و وجود نور در پس زمینه کلید باعث ایجاد یک ظاهری شیک و مدرن در کلید هوشمند شده است و بسیاری از افراد را به خرید این کلید ترغیب کرده است.

کاهش مصرف برق:  مصرف بهینه برق از دیگر مزایای کلید هوشمند است؛ زیرا در این کلید فرد امکان این را دارد تا دمای هوا را تنظیم کند و در نتیجه مصرف برق کاهش پیدا خواهد کرد.

عیوب کلید لمسی هوشمند کولر آبی

خطر شکستگی: کلید لمسی هوشمند کولر آبی از جنس شیشه است و این موضوع،‌ کلید را همواره در معرض خطر شکستگی قرار‌می‌دهد. در صورت شکستگی کلید تعمیر آن بسیار پر هزینه و طاقت فرسا خواهد شد و بهتر است  کلید به صورت کلی تعویض شود.

امکان خراب شدن: کلید لمسی هوشمند کولر آبی یک‌دمحصول الکترونیکی است و مانند هر وسیله دیگری امکان آسیب و خرابی در این‌ محصول نیز وجود دارد. خرابی در کلید هوشمند می‌تواند باعث ایجاد هزینه‌های بسیار زیادی شود. در صورت خرابی می‌توان از خدمات پس از فروش و گارانتی‌های محصول استفاده نمود.

سخن آخر

در حالت کلی کلید هوشمند کولر آبی یک‌ محصول بسیار باور نکردنی و فوق العاده است و می‌تواند کاربرد بسیار زیادی در سطح جامعه پیدا کند. طرفداران این‌ محصول رو به افزایش است و کلید هوشمند یک روش بسیار‌مناسب جهت کنترل و تنظیم کولر آبی تلقی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *