سرمایشی

بهترین کولر گازی برای سالن زیبایی

بهترین کولر گازی برای سالن زیبایی

از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین اجزای تاسیسات انواع ساختمان، سیستم‌ های تهویه مطبوع هستند که کاربرد گسترده آن‌ها در فصل‌های مختلف سال مشاهده می‌شود. کولرهای گازی‌ همواره در دسته پرفروش‌ترین‌ دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی قرار دارند و با وجود تنوع بالا توجه بسیاری از کاربران را جلب نموده‌اند‌ که می توانند در فضاهای مختلفی به کار گرفته شوند. انتخاب کولر گازی برای سالن زیبایی می تواند کار سختی باشد، که ما قصد داریم در این مطلب، راهنمای خرید بهترین کولر گازی برای آرایشگاه را در اختیار شما قرار دهیم.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی برای آرایشگاه

از انواع کولرهای گازی با مدل‌های مختلف در محیط‌های مسکونی، اداری و تجاری استفاده می‌شود. سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها نیز از جمله محیط‌هایی هستند که برای تامین برودت و حرارت کافی در آن‌ها می‌توان از انواع کولرهای گازی با مدل‌های مختلف استفاده نمود. در این مقاله با معرفی بهترین کولر گازی برای سالن زیبایی همراه شما هستیم و انواع مدل‌ها و برندهای پرفروش و معتبر کولر گازی را معرفی خواهیم نمود.

بهترین کولر گازی برای سالن زیبایی
بهترین کولر گازی برای سالن زیبایی

انتخاب بهترین کولر گازی برای استفاده در سالن‌های زیبایی

در انتخاب و خرید با بهترین قیمت کولر گازی برای محیط آرایشگاه و سالن زیبایی لازم است علاوه بر توجه به کیفیت، امکانات و میزان مصرف انرژی سیستم، طراحی ظاهری و ساختار بصری دستگاه را نیز مد نظر قرار دهید‌. دکوراسیون فضای سالن زیبایی و نوع دیزاین آن در جلب توجه و رضایت مشتریان و مراجعان تاثیر بسزایی دارد. بنابراین لازم است در زمان انتخاب و خرید کولر گازی برای محیط آرایشگاه به تطابق شرایط ظاهری سیستم با محیط و هماهنگی آن با سایر اجزای دکوراسیون سالن زیبایی توجه نمایید.

اگر محیط سالن مورد نظر شما کوچک است و با کمبود فضای کافی برای قرارگیری سیستم تهویه‌ای مواجه هستید، بهتر است از مدل‌های سقفی و دیواری این سیستم‌ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که انتخاب میزان ظرفیت سرمایشی و گرمایشی دستگاه تهویه مطبوع مورد نیاز شما نیز بر مبنای وسعت محیط تعیین می‌شود‌. توجه به انتخاب کولر گازی با ظرفیت مناسب در کاهش هزینه‌های ناشی از مصرف برق و انرژی موثر است.

بهترین مدل‌های کولر گازی برای استفاده در محیط سالن زیبایی

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، کولرهای گازی از جمله پرفروش‌ترین تجهیزات برودتی و حرارتی هستند که مزایای زیادی در مقایسه با سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی قدیمی مانند کولرهای آبی و بخاری‌ها دارند.‌ کولرهای گازی در طرح‌ها و مدل‌های مختلف به امکانات گوناگونی مجهز شده‌اند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تکنولوژی اینورتر اشاره نمود. کولرهای گازی مجهز به فناوری اینورتر علاوه بر مصرف برق کمتر، کیفیت بالایی برای تولید برودت و حرارت کافی در محیط دارند. در ادامه بهترین مدل‌های کولر گازی برای استفاده در محیط سالن زیبایی را معرفی می‌نماییم.

انواع مدل‌های کولر گازی

پیش از انکه به معرفی بهترین مدل های کولر گازی برای سالن زیبایی بپردازیم، خوب است که در ابتدا کمی با انواع مدل های کولر گازی آشنا شوید:

کولر گازی دیواری

این نوع کولرهای گازی کاربرد گسترده‌ای در میان تجهیزات تهویه‌ای دارند. کولر‌های گازی دیواری به عنوان سیستم‌های سرمایشی دو تکه از یک یونیت داخلی و یک یونیت خارجی تشکیل شده‌اند که این دو دستگاه به واسطه لوله‌های مسی به یکدیگر وصل می‌شوند. یونیت خارجی از کمپرسور و کندانسور تشکیل شده است و در محیط خارجی ساختمان نصب می‌شود‌.‌ یونیت داخلی که به عنوان اواپراتور نیز شناخته می‌شود، پنل خنک کننده دستگاه است و در محیط داخلی بر روی دیوار نصب می‌شود.

از آنجایی که پنل خارجی دستگاه در محیط خارجی نصب می‌شود، کولرهای گازی دیواری در هنگام کارکرد کمترین میزان صدای ممکن را تولید می‌کنند. کارکرد آرام و بی‌صدای این کولرهای گازی آن‌ها را به انتخابی مناسب برای فضای آرایشگاه تبدیل کرده است تا از بابت افزایش سهولت و آسایش کاربری آسوده خاطر باشید. علاوه بر این، کولرهای گازی دیواری دارای قابلیت تولید سرما و گرمای همزمان و یکپارچه هستند. این دستگاه در انواع ظرفیت‌ها (۹۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰) به تولید رسیده و می‌توان با توجه به وسعت محیط سالن زیبایی بهترین گزینه را انتخاب نمود.

کولر گازی ایستاده

اگر وسعت سالن زیبایی مورد نظر شما بالا است، کولرهای گازی ایستاده می‌توانند انتخاب مناسبی برای تامین برودت و حرارت کافی در محیط محسوب شوند. کولرهای گازی ایستاده نیز مانند مدل دیواری این دستگاه از دو یونیت (یونیت داخلی و یونیت خارجی) تشکیل شده‌اند و از طریق لوله‌هایی از جنس فلز مس به یکدیگر اتصال می‌یابند. این در حالی است که در مدل ایستاده، یونیت داخلی به جای نصب بر روی دیوار، به شکل ایستاده بر روی زمین قرار می‌گیرد. این کولرهای گازی در ظرفیت‌های ۴۵۰۰۰ تا ۹۰۰۰۰ به تولید و فروش می‌رسند.

کولر گازی پرتابل

یکی دیگر از مدل‌های کولر گازی، کولر گازی پرتابل است که سیستمی یکپارچه دارد. این دستگاه‌ها با قابلیت حمل و جابجایی آسان، جزء کاربردی‌ترین محصولات تهویه‌ای به شمار می‌آیند. کولرهای گازی پرتابل از سیستم‌های یک تکه و یکپارچه هستند و تمامی قطعات و تجهیزات این نوع کولرها در یک دستگاه واحد قرار دارد. در برخی کولرهای گازی پرتابل، با تعبیه چرخ در قسمت زیرین دستگاه، امکان تسهیل جابجایی سیستم در قسمت‌های مختلف محیط فراهم می‌شود.

این کولرهای گازی دارای انواع تک لوله و دو لوله هستند. کولرهای گازی دو لوله پرتابل ضمن کمک به خروج هوای گرم تجمع یافته در محیط داخلی به خارج، امکان ورود و توزیع جریان‌های هوای تازه در فضا را نیز فراهم می‌نماید. این کولرهای گازی کارکردی مناسب دارند و استفاده از آن‌ها به مراتب آسان است. تنها لازم است سیستم به جریان برق متصل شده و مجرا یا لوله‌ای برای خارج کردن گرمای محیط به فضای خارجی مهیا شود. کولرهای گازی پرتابل بهترین انتخاب برای خنک کردن سالن‌هایی زیبایی با وسعت متوسط هستند.

کولر گازی پنجره‌ای

اگر متراژ سالن زیبایی شما کوچک است می‌توانید برای خنک کردن و افزایش تهویه محیط از کولر گازی پنجره‌ ای استفاده کنید. این کولرها دارای سیستم ساده و طراحی یکپارچه هستند. این سیستم‌های تهویه‌ای روی پنجره نصب شده و ابعادی کوچک دارند. برای محیط‌هایی که فضایی کوچک دارند و محدود بودن فضا در آن‌ها امکان استفاده از سایر مدل‌های کولر گازی را فراهم نمی‌کند، می‌توان از کولر گازی پنجره‌‌ای استفاده نمود.

این سیستم‌های تهویه‌ای با ظرفیت ۹۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ بهترین گزینه برای استفاده در محیط‌هایی با متراژ کمتر از ۵۰ متر مربع هستند. نصب این دستگاه بر روی پنجره‌ای که امکان خارج کردن هوای گرم پشت دستگاه به محیط خارج را داشته باشد انجام می‌شود‌. برای استفاده از این سیستم نیز کافی است تا پس از نصب، دوشاخه کولر گازی را به پریز وصل کنید.

استفاده از کولرهای گازی اینورتر در محیط آرایشگاه و سالن‌های زیبایی

در انتخاب کولر گازی مناسب برای استفاده در فضای سالن زیبایی باید علاوه بر توجه به اصالت برند، اعتبار فروشگاه، ظرفیت حرارتی و برودتی دستگاه، امکانات سیستم، طراحی ظاهری، ابعاد و قیمت کولر به اینورتر دار بودن سیستم انتخابی خود نیز توجه نمایید. کولر گازی‌هایی که به تکنولوژی اینورتر مجهز شده‌اند، با فراهم کردن امکان صرفه جویی در مصرف انرژی، هزینه‌های ناشی از مصرف برق و انرژی را حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش می‌دهند.

لزوم استفاده از کولرهای گازی مجهز به کیت اینورتر در محیط‌هایی مانند سالن زیبایی حائز اهمیت است. با توجه به ساعات فعالیت سالن‌های زیبایی، دستگاه کولر گازی باید شرایط لازم برای کارکرد مداوم در این فضاها را داشته باشد. استفاده از کولر گازی به صورت پی در پی هزینه‌های مصرف برق را افزایش می‌دهد. به همین دلیل لازم است در هنگام انتخاب کولر گازی برای محیط سالن زیبایی، خرید نمونه‌های اینورتر دار را در اولویت قرار دهید.

اگرچه کولرهای گازی مجهز به اینورتر نسبت به کولرهای فاقد اینورتر قیمت بالا‌تری دارند اما این دستگاه‌ها در بلند مدت امکان صرفه جویی و کاهش چشمگیر هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی الکتریکی را کاهش می‌دهند. این در حالی است که وجود کیت اینورتر در این سیستم‌ها به ارتقای سطح کارایی دستگاه نیز کمک کرده و باعث افزایش طول عمر سیستم خواهد شد. علاوه بر این، کولرهای گازی مجهز به اینورتر در هنگام کارکرد صدای کمتری تولید می‌کنند و این ویژگی بر سهولت و آسایش کاربری خواهد افزود.

بهترین کولرهای گازی ایرانی برای سالن‌ زیبایی

در ادامه شما را با بهترین کولرهای گازی ایرانی برای سالن زیبایی آشنا می کنیم:

کولر گازی جی پلاس
کولر گازی جی پلاس

کولر گازی جی پلاس

برند جی پلاس تحت مجموعه شرکت گلدیران به بازار عرضه شده و از جمله بهترین و معتبرترین برندهای تولید کننده انواع لوازم خانگی و تجهیزات تهویه‌ای محسوب می‌شود. کولرهای گازی دیواری و ایستاده این برند با تنوع بالا در مدل‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. شما می‌توانید با توجه به شرایط محیطی و وسعت سالن زیبایی خود از انواع کولرهای گازی دیواری یا ایستاده جی پلاس در ظرفیت‌‌های مختلف استفاده نمایید.

کولرهای گازی تولید شده توسط این برند علاوه بر برخورداری از ظاهر زیبا و مدرن، دارای ظرفیت‌های متنوع، پرتاب باد گسترده، کاربری دو جانبه (سرمایشی و گرمایشی)، امکان توزیع جریان‌ های سرد و گرم به صورت یکپارچه و یکنواخت و … نیز هستند. تولید صدای اندک، حجم و ابعاد کاربردی، مصرف برق بهینه و قیمت مناسب نیز از دیگر مزایای استفاده از کولر گازی جی پلاس محسوب می‌شود.

کولر گازی ایران رادیاتور

شرکت ایران رادیاتور با حدود نیم قرن تجربه در زمینه تولید انواع سیستم‌ های سرمایشی و گرمایشی، از بزرگ‌ترین و معتبرترین تولید کنندگان انواع تجهیزات تهویه‌ای محسوب می‌شود. این شرکت از سال ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۹۵ تنها به تولید انواع رادیاتور حرارتی پرداخت و از سال ۱۳۹۵ روند طراحی و تولید سیستم‌های سرمایشی مانند کولر گازی ایران رادیاتور را آغاز نمود.

اسپلیت‌های دیواری شرکت ایران رادیاتور به عنوان سیستم‌های دو کاربره (دو فصلی) حرارتی و برودتی، بهترین گزینه برای استفاده در سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها محسوب می‌شوند. این کولرهای گازی علاوه بر برخورداری از ظرفیت‌های متنوع، طراحی ظاهری شیک و منحصر به فردی دارند که برای استفاده در محیط‌ سالن‌های زیبایی گزینه مناسبی تلقی می‌شود.

کولر گازی تک الکتریک
کولر گازی تک الکتریک

کولر گازی تک الکتریک

برند تک الکتریک از دیگر تولید کنندگان مطرح انواع تجهیزات تهویه مطبوع در بازار است که محصولات خود را با تنوع چشمگیر در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. کولرهای گازی شرکت تک الکتریک به عنوان تجهیزات برودتی و حرارتی در فصل‌های مختلف سال مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع مدل‌های ایستاده و دیواری این کولرهای گازی می‌توانند در محیط آرایشگاه و سالن زیبایی با ابعاد و وسعت مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کولرهای گازی شرکت تک الکتریک در انواع مدل‌های اینورتر دار و فاقد اینورتر دارای انواع کمپرسورهای روتاری، پیستونی و اسکرال هستند و می‌توان از آن‌ها در محیط‌هایی با شرایط آب و هوایی معتدل و مرطوب و گرمسیری و شرجی استفاده کرد. این کولرهای گازی با ظرفیت‌های ۹۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ بی‌تی‌یو بر ساعت به تولید رسیده و با توجه به شرایط محیطی و وسعت فضا مورد استفاده قرار می‌گیرند. کولرهای گازی تک الکتریک از کارایی مناسبی برخوردار بوده و در طراحی مدرن و ابعاد کاربردی به فروش می‌رسند.

بهترین کولرهای گازی خارجی برای سالن‌ زیبایی

شما می توانید برای خرید کولر گازی برای سالن زیبایی، به سراغ برندهای خارجی نیز بروید:

کولر گازی گری

یکی از بهترین تولید کنندگان انواع محصولات تهویه‌ای در بازار، برند گری است که در اصل یه کشور آمریکا تعلق دارد اما ساخت و مونتاژ کولرهای گازی آن در کشور چین انجام می‌شود‌. در تولید کولرهای گازی این برند از تجهیزات و قطعات باکیفیت استفاده می‌شود و برخورداری از تکنولوژی‌های جدید در تولید این محصولات باعث افزایش کارایی و طول عمر این کولرهای گازی می‌شود. اگر قصد خرید کولر گازی مناسب و باکیفیت برای محیط سالن زیبایی خود را دارید، می‌توانید با صرف هزینه‌های کمتر به خرید نمونه‌ای با کیفیت و مرغوبیت بالا بپردازید.

کولر گازی‌های شرکت گری در ظرفیت‌های متنوع با طراحی زیبا و منحصر به فرد به تولید می‌رسند. این کولرهای گازی در انواع مدل‌های دیواری، ایستاده، پرتابل، پنجره‌ای و اسپلیت‌های سقفی و کانالی موجود هستند. شما می‌توانید با توجه به وسعت محیط سالن زیبایی و شرایط محیطی آن به انتخاب بهترین گزینه بپردازید. از جمله مهم‌ترین مزایای استفاده از کولر گازی گری سطح صدای محدود این دستگاه‌ها در هنگام کارکرد است که باعث ایجاد سهولت کاربری خواهد شد‌.

کولر گازی هایسنس

برند چینی هایسنس از جمله برندهای پرفروشی است که با تولید و عرضه محصولات حرارتی و برودتی خود جایگاه ممتازی را در بازار جهانی از آن خود کرده است. کولرهای گازی شرکت هایسنس دارای تنوعی قابل توجه هستند و به دلیل بهره‌مندی از کیفیت و کارایی بالا در تولید جریان‌های هوای مطبوع و برخورداری از ظاهر شیک و مدرن، گزینه‌ای مناسب برای استفاده در محیط سالن‌های زییایی محسوب می‌شوند.

کولر گازی هایسنس در انواع مدل‌های اینورتر دار و بدون اینورتر در بازار وجود دارد. کولرهای گازی مجهز به اینورتر این برند نسبت به کولرهای فاقد اینورتر هزینه خرید بالاتری دارند اما امکان صرفه جویی هر چه بیشتر در مصرف انرژی را فراهم می‌نمایند. این کولرها در هنگام کارکرد صدای بسیار کمی تولید می‌کنند و با وجود برخورداری از رده انرژی A در دسته محصولات سبز و کم مصرف قرار می‌گیرند. انواع کولرهای گازی هایسنس در مدل‌های دیواری، ایستاده، پرتابل، پنجره‌ای، سقفی، زمینی، اسپلیت و مینی اسپلیت به بازار عرضه می‌شوند.

کولر گازی گرین
کولر گازی گرین

کولر گازی گرین

برند گرین نیز از جمله تولید کنندگان چینی محصولات و تجهیزات تهویه‌ای در بازار است و دستگاه‌های خود را مطابق با استانداردهای نوین به تولید می‌رساند. کیفیت بالای سرمادهی و گرمادهی این دستگاه‌ها باعث شده است تا کولرهای گازی برند گرین به عنوان یکی از بهترین تجهیزات تهویه مطبوع در محیط منزل و فضای کار از جمله سالن‌های زیبایی مورد استفاده قرار گیرد.

این کولرهای گازی در انواع مدل‌های دیواری، ایستاده و پرتابل دارای کیفیت بالا در تولید سرمایش و گرمایش پایدار هستند و هوای پاک و تازه را در محیط آرایشگاه به جریان در می‌آورند.‌ استفاده از قطعات باکیفیت در تولید این کولرهای گازی گرین، امکان استفاده از سیستم به صورت مداوم را فراهم می‌کند. این دستگاه‌های تهویه‌ای در مدل‌های اینورتر دار با صرفه جویی حداکثری در مصرف انرژی به کاهش هزینه‌های انرژی کمک می‌کند.

نتیجه گیری

در این مقاله با راهنمای جامع خرید بهترین سیستم کولر گازی برای محیط سالن زیبایی با شما همراه بودیم. انتخاب کولر گازی با توجه به شرایط کیفیت و کارایی دستگاه برای استفاده مداوم و پی در پی در محیط‌هایی مانند سالن زیبایی مستلزم رعایت دستورالعمل‌هایی است که در خلال این نوشتار به مهم‌ترین عناوین آن اشاره نمودیم. برندهای کولر گازی معرفی شده، دارای کیفیت بالا در ایجاد سرمایش و گرمایش کافی هستند و می‌توان از آن‌ها در محیط آرایشگاه‌ها در شرایط مختلف استفاده نمود. در هنگام خرید دستگاه کولر گازی مورد نظر خود، لازم است علاوه بر کیفیت برند مورد نظر به اعتبار و اصالت فروشگاه نیز توجه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *