سرمایشی

بهترین کولر گازی برای مهد کودک

بهترین کولر گازی برای مهد کودک

انتخاب و خرید کولر گازی برای هر فضایی، نیازمند جست و جو است تا بتوان بهترین گزینه را انتخاب نمود. انتخاب و خرید بهترین کولر گازی برای مهد کودک نیز از همین قاعده پیروی می کند. برای آنکه بتوانید بهترین انتخاب را صورت دهید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین نمونه ها را در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی بهترین کولر گازی برای مهد کودک

توجه به نوع سیستم تهویه مطبوع برای تنظیم و کنترل شرایط دمای هوا در مهد کودک‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. به منظور افزایش آسایش و رفاه کودکان و کادر آموزش در مهد کودک‌ها لازم است در انتخاب و به کار گیری تجهیزات سرمایشی و گرمایشی نهایت دقت و توجه به کار برده شود. در انتخاب و خرید تجهیزات تهویه مطبوع برای مهد کودک‌ها لازم است به کیفیت تولید جریان‌های هوای مطبوع در محیط، صرفه اقتصادی مصرف انرژی توسط دستگاه، دوام و طول عمر سیستم، شرایط ایمنی و سهولت کاربری از دستگاه به واسطه تولید جریان‌های هوای مطبوع با کمترین میزان صدا جزء نکات قابل توجه به شمار می‌آیند.

با توجه به ساعت کار و شرایط شیفت مهد کودک‌ها لازم است در انتخاب و به کار گیری سیستم تهویه‌ای، به لزوم استفاده مداوم از این سیستم‌ها توجه ویژه شود. سیستم تهویه‌ای مورد استفاده در فضای مهد کودک باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر تولید جریان‌های هوای سرد و گرم به صورت پایدار و کافی و توزیع هوای مطبوع در سراسر محیط به شکل یکپپارچه و متوازن، از سازوکارهای مناسب برای تصفیه و پاکسازی هوا به کمک فیلترهای تصفیه‌ای نیز برخوردار باشد تا هوایی پاکیزه و عاری از هر نوع آلاینده برای تنفس کودکان فراهم‌ شود.

یکی از بهترین و کاربردی‌ترین سیستم‌های تهویه‌ای برای استفاده در مهد کودک‌ها و سایر مراکز آموزشی، کولرهای گازی هستند که استفاده از آن‌ها به صورت متداول در اماکن مختلف مشاهده می‌شود. در استفاده از کولرهای گازی می‌توان برای هر یک از بخش‌ها و قسمت‌های فضای مهد کودک، سیستمی مجزا نصب و تعبیه نمود تا علاوه بر کمک به افزایش رفاه کاربری، در هزینه‌های ناشی از برق مصرفی نیز صرفه جویی شود. در ادامه با ارائه راهنمای کامل انتخاب بهترین کولر گازی برای مهد کودک و مراکز آموزش ابتدایی همراه شما هستیم و اهمیت و مزایای استفاده از این نوع سیستم تهویه‌ای در محیط‌های مذکور را توضیح خواهیم داد.

اهمیت استفاده از سیستم تهویه مطبوع مناسب در مهد کودک‌ها

به منظور افزایش راندمان فعالیت‌های آموزشی در محیط‌های درسی و مهارتی کودکان لازم است تمامی شرایط و فاکتورهای لازم جهت رفاه و آسایش کودکان و مربیان فراهم شود‌. شرایط دما و میزان رطوبت محیط نقش چشمگیری در آسایش و راحتی کودکان به هنگام یادگیری مطالب و فراگیری مهارت‌های مختلف دارد. گرما یا سرمای بیش از حد هوا تمرکز کودکان برای تسلط بر مفاهیم مختلف را دچار مشکل کرده و فرایند یادگیری را با اختلال مواجه خواهد کرد.

محیطی که برای یادگیری و مهارت آموزی کودکان در نظر گرفته شده است باید علاوه بر بهره‌مندی از طراحی بصری مناسب، امکانات آموزشی ایده‌آل و ادوات لازم جهت تفریح و سرگرمی کودکان، از سیستم تهویه مناسب نیز برخوردار باشد. یک سیستم تهویه‌ای کارآمد در فضای مهد کودک از ویژگی‌های مناسب برای تولید و توزیع همزمان جریان‌های برودتی و حرارتی هوا برخوردار است تا افزایش و کاهش دما در شرایط آب و هوایی مختلف باعث بر هم خوردن آرامش و آسایش کودکان و کادر آموزشی نشود.

این سیستم تهویه‌ای باید علاوه بر نصب و راه اندازی آسان، از ساختار و طراحی ظاهری ایده‌آل نیز مناسب باشد.‌ علاوه بر این لازم است در فضای مهد کودک از سیستم‌های دو کاربره یا دو فصلی استفاده شود تا امکان تولید سرمایش و گرمایش در فصل‌های مختلف سال فراهم‌ باشد. این دستگاه باید ضمن برخورداری از شرایط لازم جهت کارکرد مداوم با دوام بالا از بهترین سازوکار برای تولید و توزیع یکنواخت و یکپارچه جریان‌های هوای مطبوع در سراسر محیط نیز بهره‌مند باشد. تصفیه و پاکسازی هوا از آلاینده‌‌های مختلف مانند گرد و خاک، ریزگردها، بوع تامطبوع، عوامل حساسیت‌زا و عوامل بیماری‌زا جهت جلوگیری از به خطر افتادن سلامت کودکان نیز از دیگر ویژگی‌های سیستم تهویه‌ای ایده‌آل برای مهد کودک‌ها به شمار می‌آید.

مزیت‌ های استفاده از کولر گازی در مهد کودک‌ ها

تاثیرات مخرب گرمای شدید بر فعالیت‌های فیزیکی و قوای فکری انکار ناپذیر است. تا زمانی که شرایط دمایی مناسب در محل یادگیری کودکان برقرار نباشد، نمی‌توان به ایده‌آل‌های لازم مبنی بر افزایش بازدهی آموزشی در آن‌ها دست یافت. کولرهای گازی با جلوگیری از اعمال تاثیرات منفی گرمای هوا بر محیط و ممانعت از گرمازدگی کودکان، نقش بسزایی در افزایش بهره‌وری آموزشی در آن‌ها دارد. تنظیم و کنترل شرایط دمایی محیط به واسطه حسگرهای دمایی کولر گازی می‌تواند به تقویت فعالیت‌های ذهنی و جسمانی کودکان کمک کند.

از آنجایی که سیستم ایمنی کودکان در مقایسه با افراد بزرگسال ضعیف‌تر است و این موضوع احتمال افزایش شیوع بیماری در میان خردسالان را سرعت می‌دهد، می‌توان از سرمایش حاصل از فعالیت کولر گازی برای کاهش میکروارگانیسم‌ها و حشرات بهره گرفت. علاوه بر این، تولید گرمایش متوازن و کنترل شده توسط کولر گازی در فصل‌های سرد سال نیز از ایجاد سرماخوردگی و بدن درد در کودکان جلوگیری می‌کند.

کنترل درجه حرارت و خنک نگه داشتن هوا توسط کولر گازی با کاهش میزان تعریق کمک می‌کند تا بدن کودکان آب کمتری از دست داده و شادابی و طراوت بدن در حین انجام فعالیت‌ها و مهارت‌های آموزش افزایش یابد.

وجود فیلترهای چند لایه تصفیه‌ای در کولرهای گازی به شکل مناسب به پاکسازی هوای محیط از عوامل آلرژی‌زا، میکروب‌ها، ویروس‌ها، گرد و غبار و … کمک می‌کند تا پاکسازی هوا در فضای سرپوشیده کلاس‌ها به افزایش سلامت تنفس کودکان منجر شود.

کولرهای گازی با کارکرد آرام و کم صدا بهترین شرایط جهت افزایش سهولت کاربری و و رفاه مصرف کنندگان را فراهم می‌کنند.

نصب و نگهداری از کولرهای گازی آسان است. این دستگاه به دلیل بهره‌مندی از ابعاد و وزن کاربردی از حمل و جابجایی آسانی برخوردار بوده به راحتی در محل مناسب نصب می‌شوند. سرویس و نگهداری از این دستگاه‌ها نیز آسان و کم هزینه است.

طراحی بصری و شرایط ظاهری ایده‌آل کولرهای گازی و تنوع چشمگیر انواع مدل‌های این دستگاه‌ها باعث می‌شود تا شکل ظاهری کولر گازی با سایر اجزای دکوراسیون محیط مهد کودک سازگار و هماهنگ باشد. همین شرایط ظاهری امکان نظافت و پاکسازی دستگاه در بازه‌های زمانی مختلف را نیز تسهیل کرده است.

وجود تکنولوژی اینورتر در کولرهای گازی جدید روانه شده به بازار به صرفه‌جویی حداکثری انرژی الکتریکی کمک می‌کند. استفاده از کولرهای گازی اینورتردار در مقایسه با کولرهای گازی فاقد اینورتر به کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی مصرف برق و انرژی منجر خواهد شد.

در چرخه تبریدی کولرهای گازی جدید از گاز مبرد R410a استفاده شده است که در مطابقت کامل با فاکتورهای محافظت از محیط زیست قرار دارد.

کولرهای گازی به دلیل برخورداری از ایمنی بالا در هنگام کارکرد، بهترین گزینه برای تولید تهویه مطبوع در مهد کودک و محیط آموزشی کودکان محسوب می‌شوند.

تنوع بالای مدل‌ها و امکانات کولرهای گازی موجود در بازار این امکان را فراهم می‌نماید تا بتوان با در نظر داشتن شرایط وسعت و میزان انرژی مصرفی در مهد کودک به انتخاب کولر گازی با ظرفیت سرمایشی و گرمایشی، ابعاد و آپشن‌های مناسب پرداخت.

بهترین کولرهای گازی برای استفاده در مهد کودک‌ها کدامند؟

با توجه به اهمیت حفظ سلامت کودکان لازم است در انتخاب برند و مدل کولر گازی مهد کودک نهایت دقت و حساسیت را به کار گیرید. انتخاب کولر گازی برای محیط مهد کودک باید با توجه استانداردهای کیفی و ایمنی انجام شود و به همین سبب لازم است مدل کولر گازی را از میان تولیدات برندهای مطرح و معتبر برگزینید. در ادامه ۶ مورد از بهترین کولرهای گازی موجود در بازار که برای استفاده در فضای مهد کودک ایده‌آل تلقی می‌شوند را معرفی کرده و ویژگی‌های آن‌ها را برمی‌شماریم.

کولر گازی سامسونگ

شرکت سامسونگ به عنوان برندی معتبر و نام آشنا در زمینه تولید انواع لوازم خانگی و تجهیزات تهویه مطبوع، با تولید محصولات متنوع و کارآمد توجه و رضایت بسیاری از مصرف کنندگان را به خود جلب نموده است. کولر گازی‌های تولید شده توسط این کمپانی در انواع مدل‌های دیواری، ایستاده و … به انواع کمپرسورهای روتاری، اسکرال و پیستونی مجهز شده‌اند‌. انواع مدل‌های اینورتردار کولرهای گازی سامسونگ نیز با هدف کاهش هزینه‌های برق و انرژی با سازوکار ویژه روانه بازار شده‌اند.

کولرهای گازی سامسونگ به لحاظ تنوع در مدل، برخورداری از فناوری اینورتر، بهره‌مندی از امکانات و آپشن‌های مناسب، دوام و طول عمر بالا، کارکرد کم صدا و … بهترین گزینه برای استفاده در محیط مهد کودک و فضاهای آموزشی محسوب می‌شوند. استفاده از مدل‌های دارای رده انرژی A و گاز مبرد R410a انتخابی مناسب برای مهد کودک‌ها محسوب می‌شود؛ چراکه علاوه بر کاهش میزان مصرف انرژی با فاکتورهای محافظت از محیط زیست سازگار است.

ویژگی‌ های کولر گازی سامسونگ

 • مصرف بهینه به دلیل بهره‌مندی از فناوری اینورتر
 • مجهز به فیلترهای چند لایه، قابل شستشو و قابل تعویض هوا به منظور پاکسازی کامل محیط از آلاینده‌هایی نظیر گرد و خاک، موی بدن حیوانات، دانه‌های گرد، عوامل آلرژی‌زا، میکروارگانیسم‌ها، قارچ‌ها و بوی نامطبوع
 • دارای طراحی بصری ویژه و استثنایی جهت هماهنگی ظاهری دستگاه با سایر اجزای دکوراسیون محیط
 • دارای دوام و طول عمر بالا به منظور کارکرد مداوم و پیوسته
 • بهره‌مند از تجهیزات و قطعات باکیفیت و متریال مرغوب
 • دارای بدنه مستحکم از جنس آلیاژهای مقاوم و قابلیت پایداری در برابر رطوبت، زنگ زدگی، حرارت، فرسایش، ضربات فیزیکی و فشارهای جانبی
 • قابلیت کارکرد در بازه دمایی گسترده
 • مجهز به ریموت کنترل جهت دسترسی آسان به امکانات دستگاه
 • دارای 5 سال ضمانت کمپرسور و 18 ماه گارانتی قطعات فنی توسط کارت ضمانت سام سرویس

کولر گازی ال جی

تاسیس کارخانه ال جی به سال ۱۹۵۸ در ژاپن برمی‌گردد و از همان زمان شرکت ال جی با ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات در زمینه لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و تجهیزات تهویه‌ای، جایگاه ممتاز خود در بازار عرضه و تقاضای این لوازم را ثبت نمود. کولرهای گازی ال جی به عنوان یکی از پرفروش‌ترین محصولات این شرکت به دلیل برخورداری از امکانات و مزایای چشمگیر به یکی از پرکاربردترین تجهیزات تهویه‌ای در بازار جهانی تبدیل شده است.

ویژگی‌های کولر گازی ال جی

 • دارای طراحی ظاهری شیک و مدرن به منظور سازگاری با دکوراسیون محیط
 • دارای قدرت سرما و گرمادهی مناسب جهت توزیع جریان‌های هوای متوازن در سراسر بخش‌های محیط
 • قابلیت تنظیم و کنترل سطح رطوبت موجود در هوا
 • قابلیت تصفیه و پاکسازی کامل هوا از آلاینده‌های مختلف
 • مجهز به فناوری اینورتر جهت صرفه جویی و بهینه سازی مصرف
 • دارای ابعاد و اندازه مناسب و کاربردی جهت سهولت در حمل و نقل، جابجایی، نصب و راه اندازی
 • همراه با گارانتی معتبر تعویض کمپرسور از جانب شرکت سازنده و خدمات پس از فروش طولانی مدت از سوی نمایندگی‌های فعال در سراسر کشور

کولر گازی گرین

شرکت گرین از دیگر تولید کنندگان مطرح در زمینه طراحی و ساخت لوازم و تجهیزات تهویه‌ای است که کولرهای گازی خود را در انواع مدل‌های دیواری، ایستاده و پرتابل روانه بازار می‌کند. این کولرهای گازی با توجه به شرایط آب و هوایی محیط مورد استفاده دارای کمپرسورهای روتاری یا پیستونی هستند و با قابلیت سرما و گرما بخشی یکدست و متوازن، فرایند تهویه مطبوع محیط‌هایی با ابعاد ۱۲ تا ۱۲۰ متر مربع را به خوبی انجام خواهند داد. کولرهای گازی برند گرین از امکانات و گزینه‌های رفاهی متعدد برای افزایش سهولت کاربری برخوردار بوده و دستگاهی مناسب جهت تولید سرمایش و گرمایش همزمان در محیط مهد کودک محسوب می‌شوند.

ویژگی‌های کولر گازی گرین

 • دارای تنوع چشمگیر در طرح و مدل
 • قابلیت کاهش مصرف انرژی الکتریکی به دلیل برخورداری از تکنولوژی اینورتر
 • مجهز به سیستم توزیع باد در تمامی جهات با هدف توزیع و پخش جریان‌های هوای مطبوع به صورت متوازن
 • بهره‌مند از سازوکارهای مناسب برای تصفیه و پاکسازی کامل هوا
 • دارای طراحی ظاهری جذاب و ایده‌آل
 • طراحی بدنه با توجه به آخرین فناوری‌های روز دنیا
 • قابلیت تنظیم میزان رطوبت موجود در هوا
 • دارای کارایی دو جانبه جهت تولید سرمایش و گرمایش کافی و پایدار در محیط
 • فعالیت آرام و کم صدا به منظور حفظ آسایش مصرف کنندگان
 • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر

کولر گازی هایسنس

آغاز فعالیت کارخانه هایسنس به سال ۱۹۶۹ در چین برمی‌گردد. این شرکت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان تجهیزات و سیستم‌های تهویه مطبوع در جهان از استانداردهای نوین و تکنولوژی‌‌های جدید برای طراحی و ساخت محصولات خود بهره می‌گیرد. شرکت هایسنس پس از تولید و توزیع کولرهای گازی تحت برند خود به یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های عرضه کننده انواع کولر گازی در بازار جهانی تبدیل شد. کولرگازی هایسنس مدل HRH-09TQ، کولر گازی اسپلیت سرد و گرم هایسنس HRH-18TQ، کولر گازی هایسنس مدل 24000 HRH-24TQ، کولر گازی هایسنس مدل HIH-24TG، کولر گازی هایسنس مدل HIH-30VQ و هنچنین کولر گازی ایستاده هایسنس مدل HFH-55FM از پرفروش‌ترین نمونه محصولات این برند به شمار می‌آیند.

ویژگی‌های کولر گازی هایسنس

 • دارای کمپرسور پرقدرت و پرتوان جهت تولید جریان‌های هوای سرد و گرم به صورت متداوم
 • دارای تکنولوژی اینورتر با قابلیت صرفه جویی حداکثری (۶۰ تا ۷۰ درصدی) در مصرف انرژی الکتریکی
 • مجهز به حسگرهای دقیق جهت تشخیص میزان دمای محیط و تولید جریان‌های سرد و گرم کافی
 • دارای طراحی بصری زیبا و منحصر به فرد
 • دارای ابعاد و اندازه مناسب و کاربردی
 • دارای ضمانت نامه اصالت کالا از جانب شرکت تولید کننده

کولر گازی جی پلاس

برند ایرانی جی پلاس که توسط شرکت گلدیران به بازار معرفی شده است، از دیگر تولید کنندگان موفق در زمینه طراحی و ساخت انواع لوازم خانگی و سیستم‌های تهویه مطبوع به شمار می‌آید. کولرهای گازی تولید شده توسط این برند علاوه بر برخورداری از شرایط طراحی ظاهری منحصر به فرد و زیبا از کیفیت بالایی در تولید جریان‌های هوای سرد و گرم در محیط‌هایی با وسعت و شرایط آب و هوایی گوناگون برخوردار هستند. این سیستم‌های تهویه‌ای با مصرف بهینه، قیمت مقرون به صرفه و شرایط کاربری آسان یکی از بهترین تجهیزات سرمایشی و گرمایشی برای استفاده گسترده در محیط‌های مسکونی، اداری و تجاری محسوب می‌شوند.

ویژگی‌های کولر گازی جی پلاس

 • بهره‌مند از کمپرسور پرقدرت و هوشمند اینورتر با قابلیت بهینه سازی میزان مصرف انرژی
 • دارای سیستم پرتاب باد در چهار طرف با هدف توزیع یکسان جریان‌های هوای مطبوع در تمام بخش‌های محیط
 • دارای حالت خواب
 • دارای تایمر
 • با قابلیت ذخیره سازی تنظیمات
 • مجهز به پره‌های طلایی به منظور افزایش سرعت انتقال دما
 • دارای عملکرد eco
 • دارای حالت turbo  به منظور افزایش سرعت خنک سازی محیط
 • دارای ۵ سال ضمانت نامه تعویض موتور و خدمات پس از فروش معتبر

کولر گازی ایران رادیاتور

برند ایران رادیاتور از دیگر تولید کنندگان نام آشنا و محبوب ایرانی است که فعالیت خود را با تولید پکیج‌های شوفاژ دیواری آغاز نمود و با تولید سایر تجهیزات تهویه‌ای به نامی ممتاز در فهرست تولید کنندگان برتر تبدیل شد. کولرهای گازی شرکت ایران رادیاتور به دلیل برخورداری از کیفیت بالا و قیمت مناسب مورد توجه بسیاری از کاربران ایرانی قرار گرفته‌اند. سطح فنی، کیفی و ایمنی بالای این دستگاه‌ها باعث شده است تا استفاده از این تجهیزات تهویه‌ای در محیط مهد کودک نیز ایده‌آل و کارآمد تلقی شود.

کولر گازی ایران رادیاتور 9000 مدل IAC09-CH/XA/A، کولر گازی ایران رادیاتور 12000 مدل IAC12-CH/XA/A ، کولر گازی ایران رادیاتور 18000 مدل IAC18-CH/XA/A ، کولر گازی ایران رادیاتور 24000 مدل IAC24-CH/XA/A  و کولر گازی ایران رادیاتور 30000 مدل IAC30-CH/XA/A  انواع مدل‌های کولر گازی ساخت این شرکت را تشکیل می‌دهند. شرکت ایران رادیاتود تمامی تولیدات تحت برند خود را به ضمیمه گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش بلند مدت در بازار عرضه می‌نماید‌.

ویژگی‌های کولر گازی ایران رادیاتور

 • دارای ظرفیت ۹۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ بی‌تی‌یو بر ساعت
 • دارای گاز مبرد R410a
 • مجهز به نمایشگر مخفی روی پنل داخلی
 • مجهز به ریموت کنترل جهت تنظیم دما و دریچه ی کولر
 • مجهز به کمپرسور روتاری توشیبا
 • قابلیت کارکرد تا محدوده دمایی 43 درجه سانتی گراد
 • دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش معتبر

نتیجه گیری

اهمیت به شرایط دمایی محیط مهدکودک و فضاهای یادگیری کودکان یکی از مهم‌ترین موارد در میان ملزومات معین شده در محیط‌های آموزشی به شمار می‌آید. کولرهای گازی به سبب برخورداری از ویژگی‌های منحصر به فرد برای تعدیل دما، همسان سازی رطوبت و تصفیه هوای محیط، از جمله بهترین و کارآمدترین سیستم‌های تهویه‌ای برای استفاده در فضای مهد کودک محسوب می‌شوند.

در این مقاله علاوه بر اشاره به اهمیت و نقش استفاده از سیستم‌های تهویه‌ای سازگار و مناسب برای مهد کودک‌ها و توضیح مزایای کاربری از این دستگاه‌ها، تعدادی از بهترین برندهای تولید کننده انواع کولر گازی را معرفی نمودیم. شما می‌توانید با توجه به شرایط محیطی و وسعت مکانی مهد کودک مورد نظر خود نسبت به خرید انواع مدل‌های کولرهای گازی نام برده شده اقدام نمایید. برای اطمینان از خرید خود، می توانید با شماره های مندرج در سایت بهارتهویه تماس بگیرید.

در این فروشگاه می توانید ضمن اطمینان از قیمت خریداری شده محصول، از مشاوره های کارشناسان ما نیز بهره مند شوید تا بهترین انتخاب را صورت دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *