دسته‌بندی نشده

بهترین کولر گازی برای مغازه و فروشگاه‌ ها

کولر‌های گازی یکی از انواع سیستم‌های سرمایشی هستند که در مدل‌های متنوعی تولید و در بازار فروش محصولات تهویه مطبوع در اختیار افراد قرار می گیرند. به همین دلیل این امکان وجود دارد که بسیاری از افراد در انتخاب کولر‌های گازی مناسب برای محیط خود دچار سردرگمی شوند. از مواردی که می‌تواند در خرید یک کولر گازی موثر باشد می‌توان به متراژ اتاق، کولرگازی اینور‌تر و غیر اینور‌تر، نوع کمپرسور و دیگر مواردی از این قبیل اشاره نمود. اما نکته حائز اهمیت دیگر این است که کولر گازی قرار است در چه محیطی قرار گیرد. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کولر‌ گازی برای مغازه و فروشگاه ‌ها بپردازیم، چرا که تهویه مطبوع این فضاها در کارایی افراد تاثیر زیادی دارد.

معرفی انواع کولر گازی برای مغازه

در این قسمت از مطلب با انواع کولر‌های گازی برای یک شناخت بهتر نسبت به این دستگاه‌ها آشنا خواهید شد.

کولرگازی اسپیلت

کولر‌های گازی اسپیلت در مدل‌های دیواری و ایستاده تولید شده و در بازار فروش محصولات موجود هستند. کولر گازی دیواری دوتیکه بوده و از قدرت و بازدهی مطلوبی برخوردار است. کولر‌های گازی دو تیکه شامل دو قسمت بوده که یک بخش از آن درون محیط و بخش دیگر دور‌تر از پنل نصب خواهد شد. این مدل از کولر‌های گازی در مقایسه با کولر گازی‌های پنجره‌ای و پرتابل فضای بیش‌تری را به خود اختصاص می‌دهد. کولر‌های گازی دو تیکه مناسب برای نصب در محیط‌هایی با متراژ پایین بوده و قابل استفاده در مغازه و فروشگاه‌هایی با متراژ بالا نیست.

از دیگر انواع کولر‌های گازی اسپیلت می‌توان به مدل ایستاده آن اشاره نمود که بسیار مناسب برای نصب در مغازه و فروشگاه‌ها و محیط‌هایی با متراژ بالا است. اسپیلت‌های دیواری در ظرفیت‌های پر قدرت و با بازدهی بالا ٣٦٠٠٠ الی ٩٠٠٠٠ طراحی و تولید شده‌اند. این سیستم از کمپرسور قدرتمند و پرتاب باد قوی برخوردار بوده و به همین دلیل محیط مغازه و فروشگاه‌ها را با وجود باز و بسته شدن بسیار درب‌ها به خوبی خنک می‌نماید.

کولرگازی پرتابل

کولرگازی پرتابل در دسته کولر‌های گازی قابل حمل قرار‌گرفته و یک تیکه دستگاه است. این مدل از کولر‌های گازی در مقایسه با سایر کولر‌های گازی از سر‌و‌صدای بیش‌تری برخوردار بوده اما، می‌تواند فضای یک اتاق را در کوتاه‌ترین زمان ممکن خنک نماید. از مزیت‌های کولرگازی پرتابل می‌توان به مواردی همچون نصب و راه اندازی آسان و عدم نیاز به متخصص، مناسب برای نصب در فضا‌های کوچک، برخورداری از قیمت پایین‌تر در مقایسه با سایر کولر‌های گازی، امکان جا به‌جایی آسان و دیگر مواردی از این قبیل را اشاره نمود. کولر‌های گازی پرتابل برای مغازه و فروشگاه‌هایی با متراژ بالا مناسب نبوده و در صورت ضعف در سیستم سرمایشی محیط می‌توان به نصب آن در مغازه‌هایی با متراژ کم‌و یا متوسط اقدام نمود.

کولرگازی پنجره‌ ای

این مدل از کولر‌های گازی از اندازه‌های کوچک‌تری در مقایسه با سایر مدل‌های کولر گازی برخوردار بوده و مناسب برای نصب در اتاق‌های کوچک است. همان‌طور که از نام این مدل کولرگازی مشخص است در لبه پنجره‌ها نصب خواهد شد. ظرفیت سرمایشی این مدل از کولر‌های گازی در مقایسه با سایر مدل‌ها به دلیل مدل کولرگازی محدود است. به دلیل ظرفیت محدود این سیستم نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای محیط‌های پر رفت‌و‌آمد و شلوغ باشد.

نکات مهم برای انتخاب یک کولرگازی مناسب برای مغازه

برای انتخاب یک کولرگازی مناسب برای محیط خود باید به مواردی همچون برند کولر‌های گازی، متراژ محیط مورد نظر، ظرفیت کولر‌های گازی، موقعیت محیط مورد نظر از نظر جغرافیایی، امکان نصب یونیت خارجی و یونیت داخلی، تک فاز و یا سه فاز بودن برق کولر‌های گازی، خریدار کولر‌های گازی از یک مرکز و فروشگاه معتبر و دیگر مواردی از این قبیل را اشاره نمود.

نتیجه‌گیری

امروزه شرکت‌ها و برند‌های متفاوتی به تولید انواع مدل‌های کولر‌های گازی اقدام نموده‌اند. کاربران با مطالعه این مطلب می‌توانند به یک شناخت کافی در ارتباط با هر مدل رسیده و سپس دست به انتخاب متناسب با محیط خود بزنند. البته می توانید با شماره های موجود در سایت بهارتهویه تماس بگیرید و راهنمایی های مفید در این زمینه را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *