سرمایشی

بهترین سیستم سرمایشی گرمایشی برای سالن ‌های بزرگ کدامند؟

بهترین سیستم سرمایشی گرمایشی برای سالن ‌های بزرگ

امروزه تنوع در تولید سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی بسیار بوده که قابلیت نصب و استفاده در تمامی محیط‌ها بوجود آمده است. همان طور که پیش تر گفته شد، برای هر فضایی با متراژ مختلف، نیازمند به سیستم تهویه مطبوع متناسب با همان محیط هستیم. سالن‌هایی با متراژ بالا نیازمند سیستم‌هایی قدرتمند بوده تا فضای محیط را به دمای دلخواه برسانند. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با بهترین سیستم سرمایشی گرمایشی برای سالن ‌های بزرگ آشنا نماییم.

بهترین سیستم سرمایشی گرمایشی برای سالن ‌های بزرگ
بهترین سیستم سرمایشی گرمایشی برای سالن ‌های بزرگ

برای سالن های بزرگ از چه سیستم های تهویه مطبوعی استفاده کنیم؟

کولر اسپلیت های کوچک برای استفاده در فضاهای بزرگ مناسب نیستند. حتی برخی دیگر از سایر سیستم های سرمایشی و گرمایشی نمی توانند کارایی مناسبی برای فضاهای بزرگ داشته باشند. چنانچه قصد خرید بهترین سیستم سرمایشی گرمایشی برای سالن ‌های بزرگ را دارید، می توانید از این موارد استفاده کنید:

سیستم‌ های هواساز، بویلر و چیلر

یکی از سیستم‌هایی که برای استفاده در سالن‌های بزرگ مناسب هستند می‌توان به سیستم‌های هواساز، بویلر و چیلر اشاره نمود. سیستم هواساز دارای یک یونیت بوده که خارج از محیط نصب می شود و به وسیله کانال کشی‌ها در بخش‌های مختلف نصب خواهند شد.

تعداد هواساز برای نصب در محیط وابسته به متراژ و مساحت آن است. درون سیستم هواساز‌ها یک دیگ بزرگ آب بخار تعبیه شده که به وسیله یک لوله به بویلر متصل شده است. به همین دلیل هواساز‌ها قدرت و عملکرد مناسبی برای گرم کردن فضای مورد نظر دارند. این روند برای تولید گرمایش بوده و برای خنک نمودن فضا، درون سیستم دستگاه یک دیگ بزرگ آب سرد تعبیه شده که از طریق لوله‌ها به چیلر متصل است.

از مزیت‌های این سری از سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی می‌توان به عملکرد بهینه آن‌ها در تمامی فصول اشاره نمود. این سیستم قابلیت برگشت جریان هوا را داشته، یعنی هوا را تازه کرده و به محیط انتقال می‌دهد. اگر محیطی همراه با رطوبت باشد، می‌توان برای تنظیم میزان رطوبت در محیط به نصب رطوبت گیر در سیستم دستگاه اقدام نمایید. همچنین به دلیل فیلتر‌های تعبیه شده درون سیستم این دستگاه، هوایی تازه و بدون گرد و غبار را به محیط انتقال می‌دهد. به همین دلیل نصب این دستگاه در سالن‌های بزرگ بسیار به صرفه و کاربردی است. زیرا قابلیت‌های بسیاری داشته و بطور هم زمان کار سرمایش و گرمایش، تنظیم رطوبت و تصفیه هوای محیط را انجام می‌دهد.

سیستم خنک ‌کننده ایر واشر

ایر واشر یکی از سیستم‌های موجود در بازار فروش محصولات است که کارکردی مشابه هوا ساز دارند. ایر واشر‌ها برای استفاده در تمای فصول گرم و سرد سال مناسب بوده و عملکردی مطلوب دارند. این سیستم برای تولید گرما دارای یک دیگ آب گرم بوده و برای تولید سرما و هوای خنک در محیط، سیستمی مشابه کولر‌های آبی است. همچنین این دستگاه به دلیل عدم وجود چیلر در آن از قیمت کم‌تر و مقرون به صرفه‌ای برخوردار است. باید به این نکته اشاره نمود که این دستگاه به دلیل میزان رطوبت تولیدی خود قابل استفاده در محیط‌هایی با رطوبت بالا مناسب نیست.

سیستم جی اچ پی

سیستم جی اچ پی در دسته سیستم‌های مدرن و نوینی قرار گرفته است که به تازگی تولید و به بازار فروش محصولات وارد شده‌اند. سیستم این محصول بوسیله گاز شهری کار می کند و از مصرف پایینی برخوردار است. به دلیل وجود کویل‌ها و یا دیگ‌های بخار آب گرم و آب سرد در سیستم این محصول، قابلیت تولید هوای گرم و سرد را در تمام فصول سال دارد.

سیستم وی آر اف

سیستم وی آر اف همچون سیستم جی اچ پی نسل جدیدی از سیستم‌های سرمایشی- گرمایشی است. سیستم وی آر اف بوسیله برق کارکرده و به دلیل کمپرسور موتور برقی بکار رفته در سیستم این محصول، از هزینه بالاتری در مقایسه با سیستم جی اچ پی برخوردار است.

داکت اسپیلت

داکت اسپیلت ‌ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و برای تمامی محیط‌ها با هر متراژی قابل نصب و استفاده هستند. این سیستم‌ها قابل استفاده در تمامی فصول بوده و از دو یونیت خارجی و داخلی تهیه شده‌اند. برای استفاده از این دستگاه در سالن‌های بزرگ باید تعداد بیش‌تری از آن‌ها را نصب کرد و با کانال کشی مسیر هوادهی را مشخص نمود. برای خرید داکت اسپیلت‌ها برند‌های بسیاری وجود داشته و متناسب با متراژ و مساحت محیط می‌توانید انتخاب نمایید. قیمت هر یک از داکت اسپیلت‌ها متناسب با ظرفیت و برند متفاوت از یکدیگر است.

کولر‌های گازی

بهترین مدل از کولر‌های گازی برای محیط‌هایی با مساحت بالا و سالن‌های بزرگ، کولر‌های گازی ‌ایستاده است. همچنین می‌توان متناسب با متراژ محیط تعداد بیش‌تری از این سیستم‌ها را برای فضای مورد نظر استفاده نمود. کولر‌های گازی ‌ایستاده در برند‌های متفاوت و ظرفیت‌های هوادهی متفاوت تولید شده‌اند.

از بهترین کولر گازی ایستاده، می توانیم به کولر گازی ایستاده جی پلاس تروپیکال 60000 اشاره نماییم. این کولر گازی قدرت بسیار بالایی داشته و به خصوص برای مناطق حاره ای کارایی و عملکرد فوق العاده ای خواهد داشت.

نتیجه‌گیری

امروزه با توجه به تنوع در تولید و طراحی انواع سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، دیگر کاربران دغدغه‌ای ندارند. زیرا تولید‌کنندگان نیاز‌های مشتریان خود را بررسی کرده و به بر طرف کردن نیاز‌های کاربران با تولید دستگاه‌های مورد استفاده اقدام نموده‌اند. به همین دلیل سالن‌های بزرگ صنعتی و تجاری و سایر محیط‌های دیگر به آسانی می‌توانند محصول مورد نیاز خود را با توجه به خواسته‌های خود انتخاب نمایند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره و خرید بهترین سیستم سرمایشی و گرمایشی برای سالن های بزرگ، با شماره های موجود در سایت بهارتهویه تماس حاصل نمایید. در فروشگاه اینترنتی بهارتهویه، تمامی محصولات به صورت اصل و با گارانتی معتبر به فروش می رسد و شما می توانید برای هر محیطی که مد نظر دارید، بهترین سیستم های تهویه مطبوع و یا سیستم های گرمایشی را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *