سرمایشی

معرفی بهترین فن کویل برای مراکز درمانی

معرفی بهترین فن کویل برای مراکز درمانی

استفاده از سیستم تهویه‌ای مناسب و کارآمد در مراکز درمانی مانند بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها ضرورت ویژه‌ای دارد. این محیط‌ها با وجود ازدحام جمعیت و رفت آمد مراجعان در فصل‌های مختلف سال به تجهیزات تهویه‌ای با قدرت مناسب نیاز دارند. علاوه بر این، از آنجایی که محیط مراکز درمانی باید به دلیل حضور بیماران عاری از هر گونه آلاینده بوده و به لحاظ سطح دما در محدوده مناسب قرار داشته باشد، لازم است برای انتخاب، خرید و نصب تجهیزات تهویه‌‌ای کاربردی نهایت دقت را به کار گرفت. در این مطلب راهنمای انتخاب بهترین فن کویل برای مراکز درمانی و بیمارستان ها را ارائه داده و ضمن معرفی مزایای استفاده از این سیستم تهویه‌ای، شما را با بهترین نمونه فن کویل‌های موجود در بازار آشنا می‌کنیم.

مزایای استفاده از فن کویل در مراکز درمانی

وجود سیستم تهویه مطبوع قوی و مجهز به فیلتر‌های چندگانه در محیط بیمارستان امری ضروری است؛ زیرا از این طریق می‌توان احتمال انتشار عوامل بیماری‌زا و شیوع بیماری‌ها در مراکز درمانی را تا حد چشمگیری کاهش داد. فن کویل‌‌هایی که در محیط بیمارستان، درمانگاه و سایر مراکز درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به فیلترهای تصفیه‌ای مختلف جهت جذب و دفع آلودگی‌هایی از قبیل باکتری‌ها، گرد و خاک، ریز گردها، بوی دخانیات و عوامل بیماری‌زا و حساسیت‌زا مجهز شده‌اند‌.

این فیلترهای قابل شستشو و قابل تعویض، انتشار ذرات تشکیل دهنده آلودگی‌ها در فضا را محدود کرده و با زدودن مواد آلاینده، به توزیع جریان‌های هوای مطبوع و پاک در محیط کمک می‌کنند. فن کویل‌ هایی که در فضاهای درمانی به کار گرفته می‌شوند، دارای سازوکاری مناسب برای تولید حداقل میزان صدا در زمان کارکرد هستند. این دستگاه‌ها حجم بالایی از هوای تازه با دمای مطبوع را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با انتشار پایین‌ترین سطح صدا فراهم می‌نمایند.

عملکرد فن کویل در محیط‌های درمانی و بیمارستان‌‌ها

فن کویل‌ها به عنوان یکی از پرکاربردترین سیستم‌های HAVC  در محیط‌های مختلف با کاربری‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. با وجود این که سازوکار برخی از فن کویل‌ها تنها برای تولید جریان‌های برودتی در محیط طراحی شده است، بیشتر فن کویل‌ها با برخورداری از عملکرد دو جانبه (سرمایشی و گرمایشی) به تولید جریان‌های هوای مطبوع در فصل‌های مختلف سال می‌پردازند. این دستگاه‌ها برای خنک کردن محیط، آب سرد مورد نیاز خود را توسط چیلر تامین‌ نموده و برای ایجاد گرمایش، از آب داغ تأمین شده توسط بویلر موتورخانه یا المنت‌های برقی استفاده می‌کنند. مزایای متعدد فن کویل‌ها، این دستگاه‌های تهویه‌ای را به بهترین گزینه برای تهویه و تصفیه محیط‌ها و مراکز درمانی تبدیل کرده است.

یونیت‌های فن کویل به لوله کشی آب سرد و گرم وصل شده و زمانی که آب از فضای داخلی فن کویل که به رادیاتور شباهت دارد، عبور می‌کند انتقال حرارت یا سرما صورت خواهد گرفت. به عبارت دیگر، آب از مبدل حرارتی (کویل) عبور کرده و به واسطه عملکرد فن که جریان‌های هوای داخلی ساختمان را از میان پره‌های کویل عبور می‌دهد گرم یا سرد می‌شود و به سمت چیلر یا بویلر باز می‌گردد تا مجددا سرد یا گرم شود. این سیکل سرمایشی یا گرمایش به همین ترتیب ادامه می‌یابد تا سرما و گرمای پایدار و کافی در محیط حاکم شود.

انواع مختلف فن کویل‌ها در مدل‌های سقفی، دیواری، کانالی، کاستی، زمینی و … با ظرفیت‌های هوادهی مختلف به تولید رسیده و برای فروش در بازار عرضه می‌شوند. هر یک از فن کویل‌های تولید شده، برای استفاده در محیطی خاص طراحی شده‌اند. از این رو در انتخاب و خرید فن کویل برای مراکز درمانی لازم است به ویژگی‌های محیطی که قرار است فن کویل را در آن راه اندازی کنید (وسعت، ارتفاع، موقعیت جغرافیایی و …) توجه ویژه نمایید.

معرفی بهترین فن کویل برای مراکز درمانی
معرفی بهترین فن کویل برای مراکز درمانی

بهترین فن کویل برای مراکز درمانی چه ویژگی‌ هایی دارد؟

فن کویل‌هایی که در محیط و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند باید دارای ویژگی‌های مشخصی باشند. این دستگاه‌ها باید علاوه بر قدرت، دوام و طول عمر بالا، از کیفیت قابل قبول برای کارکرد مداوم برخوردار بوده و دارای شاخصه‌های لازم برای افزایش سهولت و آسایش کاربری باشند. در ادامه‌ اصلی‌ترین و حائز اهمیت‌ترین ویژگی‌های فن‌ کویل برای استفاده در محیط بیمارستان، درمانگاه و سایر فضاهای بهداشتی و درمانی را معرفی خواهیم نمود.

قابلیت توزیع هوا به صورت یکپارچه

تجهیزات تهویه‌ای مستقر در محیط بیمارستان و سایر مراکز درمانی باید از مکانیسم ایده‌آل برای به گردش در آوردن جریان‌های هوای مطبوع در تمامی نقاط محیط برخوردار باشند. لزوم به گردش در آمدن هوای پاکیزه و سالم در محیط مراکز درمانی به اندازه‌ای حائز اهمیت است که می‌توان آن را به سایر ویژگی‌ها اولویت داد. جریان‌های هوای گرم و سرد در محیط‌های درمانی باید به صورت متوازن و یکنواخت توزیع شوند تا تمامی بخش‌ها از وجود هوای تازه و مطبوع بهره‌مند باشند. به همین دلیل لازم است دریچه‌های خروج هوای فن کویل در بخش‌های مختلف تعییه شده و فن‌ها از قدرت کافی برای دمیدن هوای به محیط برخوردار باشند.

قدرت بالای پرتاب باد در فن کویل‌ها این امکان را فراهم می‌کند که هوای تازه با دمای مطلوب به دورترین نقاط نیز برسد.  وجود هواساز‌های مخصوص در این سیستم‌های تهویه‌ای علاوه بر پراکندن هوای تازه، آلودگی‌های موجود در هوا را جذب کرده و از این طریق به تصفیه و پاکسازی محیط نیز کمک می‌کند. فن کویل‌های بیمارستانی همچنین باید از قابلیت لازم برای خارج کردن هوای آلوده و هدایت آلاینده‌ها به محیط خارجی برخوردار باشند. به این ترتیب محیطی عاری از آلودگی در مراکز درمانی ایجاد شده و کیفیت سلامت بیماران افزایش خواهد یافت.

ظرفیت هوادهی فن‌ کویل

در انتخاب و خرید فن کویل برای بیمارستان و مراکز درمانی لازم است ظرفیت هوادهی دستگاه را به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها مورد توجه قرار دهید. بدیهی است که افزایش ظرفیت هوادهی فن کویل به معنای افزایش قدرت سرمادهی و گرمابخشی سیستم است. بنابراین برای محیط‌های درمانی با وسعت بزرگ‌تر لازم است از فن کویل‌هایی با ظرفیت هوادهی بالاتر استفاده شود. چنانچه ظرفیت هوادهی فن کویل بیمارستانی مورد نظر شما با متراژ محیط هماهنگ نباشد مشکلات عدیده‌ای ایجاد خواهد شد‌.

به این معنا که پایین بودن بیش از حد ظرفیت فن کویل باعث می‌شود دستگاه برای ایجاد سرمایش یا گرمایش کافی در محیط به مدت زمان بیشتری برای فعالیت نیاز داشته باشد و کارکرد مداوم سیستم سبب ایجاد آسیب در قطعات و تجهیزات مختلف شود. در مقابل اگر ظرفیت فن کویل از حد استاندارد برای محیط مورد نظر بیشتر باشد علاوه بر مصرف برق و انرژی بالاتر و عدم بهینه سازی مصرف، محیط بیش از اندازه سرد شده و شرایط ایده‌آل برای برقراری رفاه و آسایش کاربری از بین خواهد رفت. به منظور تعیین ظرفیت فن کویل برای استفاده در محیط‌های درمانی و بهداشتی لازم است به موارد زیر توجه شود:

 • شرایط آب و هوایی ناحیه
 • طبقه قرار گیری اتاق در ساختمان
 • میزان تماس نور آفتاب یا گسترش سایه در محیط اتاق
 • ارتفاع سقف
 • موقعیت پنجره‌ها در اتاق
 • ابعاد و اندازه پنجره‌ها و بازشوها
 • نوع پنجره‌ها و بازشوها
 • اصول عایق بندی اتاق
 • فضای نصب فن کویل

پیش از انتخاب و خرید فن کویل، برای تعیین ظرفیت هوادهی این سیستم لازم است مولفه‌های گفته شده را در نظر بگیرید و از این طریق ظرفیت فن کویل مناسب برای هر طبقه یا اتاق را معین‌نمایید. همانطور که گفته شد فن کویل‌هایی با ظرفیت هوادهی بالاتر، قدرت هوادهی بالاتری نیز دارند اما با توجه به میزان ظرفیت دارای ابعاد بزرگ‌تری بوده و قیمت خرید بیشتری دارند‌. در نتیجه لازم است برای خرید فن کویل با ظرفیت بالاتر محیط بزرگ‌تری را جهت نصب و جاگیری دستگاه اشغال کرده و بهای بالاتری برای خرید این سیستم تهویه‌ای بپردازید.

فیلترهای تصفیه‌ هوا

از مهم‌ترین ویژگی‌های یک فن کویل مناسب و ایده‌آل برای محیط‌های درمانی، وجود فیلترهای تصفیه‌ای کارآمد در سیستم تهویه‌ای است. زمانی که فن کویل بیمارستانی به فیلتر‌های متعدد و مناسب مجهز شود، قابلیت جذب و حذف انواع ذرات آلاینده با ابعاد و اندازه‌های مختلف را خواهد داشت. اهمیت وجود سیستم تهویه‌ای با قدرت تصفیه بالا، خصوصا در بخش‌هایی از مراکز درمانی که به  بیماران تنفسی اختصاص دارد بسیار برجسته است. وجود دریچه هوای تازه به منظور تامین و گردش جریان‌های هوای مطبوع در تمامی بخش‌های محیط از ملزومات یک فن کویل بیمارستانی محسوب می‌شود.

علاوه بر این، فیلتر‌های فن تعبیه شده در فن کویل بیمارستانی باید دارای قابلیت شستشو و تعویض باشند که علاوه بر فراهم کردن سهولت کاربری، از ایجاد هزینه‌های بالا جلوگیری به عمل آید‌. سیستم تصفیه‌ هوای فن کویل بیمارستانی باید به چند لایه فیلتر با عملکرد مناسب جهت جذب و دفع آلاینده‌هایی مانند ذرات گرد و خاک، ریز گردها، عوامل بیمازی‌زا، مواد آلرژی‌زا، بوی نامطبوع و … مجهز باشد.

میزان صدا و لرزش تولیدی

از آنجایی که محیط بیمارستان، درمانگاه، کلینیک، مطب و سایر محیط‌های درمانی باید از آرامش و سکوت کافی برای رفاه و آسایش بیماران برخوردار باشند، لازم است در انتخاب سیستم تهویه‌ای مراکز درمانی به پایین بودن سطح صدای دستگاه در هنگام کارکرد توجه نمود. میزان صدا و لرزش حاصل از فعالیت فن کویل، به ویژه در فضاهای خاصی مانند بخش مراقبت‌های ویژه، کلینیک اعصاب و روان و … باید به گونه‌ای باشد که مانع آرامش و آسایش بیماران نشود. بر همین اساس لازم است سطح صدای تولید شده توسط این دستگاه‌ها در محدوده 30 تا 35 دسی بل قرار گیرد.

به منظور کاهش صدای تولید شده توسط سیستم، می‌توان از فن کویل‌های توکار برای تهویه و تصفیه هوای محیط‌های درمانی و بهداشتی استفاده نمود. علاوه بر این، سطح صدای ناشی از کارکرد فن کویل نباید پس گذشت مدت زمانی از فعالیت دستگاه بیشتر شود. برای اطمینان از این موضوع لازم است در هنگام انتخاب و خرید فن کویل به کیفیت محصول توجه نموده و نمونه‌ای از سیستم تهویه‌ای را انتخاب کنید که از قطعات مرغوب و عایق بندی اصولی و مناسب برخوردار باشد.

ابعاد و اندازه دستگاه

پیش از اقدام به خرید فن کویل برای محیط بیمارستان یا درمانگاه لازم است به ابعاد و اندازه این سیستم تهویه‌ای توجه نمایید. از آنجایی که لازم است ابعاد و اندازه فن کویل با توجه به مساحت محل نصب و جاگیری دستگاه انتخاب شود، باید فضای نصب فن کویل را اندازه‌گیری کرده و ابعاد سیستم تهویه‌ای را تخمین بزنید. هماهنگی ابعاد فن کویل با مساحت محل نصب، به خصوص برای فن کویل‌های سقفی و کاستی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فن کویلی که برای هر یک از طبقات و بخش‌های مرکز درمانی مورد نظر انتخاب می‌کنید باید از نظر ابعاد و اندازه در تناسب با مساحت و وسعت فضای بیمارستان، درمانگاه و … قرار داشته باشد‌. بدیهی است که برای محیط‌هایی با مساحت بیشتر به فن کویلی با اندازه بزرگ‌تر نیاز خواهد بود. افزایش ابعاد و اندازه فن کویل به طور معمول با افزایش ظرفیت و قدرت هوادهی سیستم تهویه‌‌ای همراه است. البته ابعاد و اندازه فن کویل باید به شکلی باشد که به خوبی در محل نصب جاگیری شده و با سایر تجهیزات دکوراسیون محیط مورد نظر در هماهنگی کامل قرار گیرد.

کیفیت طراحی و ساخت بدنه فن کویل

کیفیت پیکره یا بدنه فن کویل نقش موثری در کاهش صدا و کاهش استهلاک دستگاه دارد. به منظور ممانعت از تولید صدا و لرزش توسط فن کویل، لازم است کل بدنه دستگاه به شکل یکپارچه طراحی شود. سطح کیفیت، جنس مواد، ضخامت لایه‌ها، نوع ورقه‌های استفاده شده و … از جمله عواملی هستند که در میزان مقاومت و پایداری بدنه دستگاه نقش دارند.

چنانچه در ساخت بدنه فن کویل از مواد و متریال مرغوب استفاده شده باشد، مدت زمان استهلاک دستگاه طولانی‌تر خواهد بود. بدنه مستحکم فن کویل در برابر زنگ زدگی، رطوبت، حرارت، خوردگی، فرسایش، فشارهای جانبی و ضربات فیزیکی مقاومت بالایی دارد. فن کویل‌های بیمارستانی باید از بدنه مقاوم بهره‌مند باشند تا در طول مدت استفاده مداوم و مکرر دچار آسیب نشده و از بروز آسیب به قطعات و سیستم‌های داخلی نیز جلوگیری نماید.

قیمت فن کویل

از دیگر ویژگی‌هایی که در زمان خرید فن کویل برای محیط‌های درمانی و بهداشتی اهمیت زیادی دارد، قیمت فن کویل است. از آنجایی که محیط‌های درمانی به طور معمول دارای وسعت زیادی هستند و به تعداد فن کویل‌های بیشتری برای تهویه این محیط‌ها نیاز است، بهتر است در زمان انتخاب فن کویل برای صرفه جویی در هزینه‌ها به قیمت محصولات برندهای مختلف توجه نمایید. فن کویل‌های سقفی در میان انواع مدل‌های فن کویل جزء ارزان‌ترین نمونه‌ها هستند. علاوه بر این، فن کویل‌های سقفی توکار، فاقد پنل خارجی، ترموستات و پمپ هستند و از این رو قیمت خرید آن‌ها پایین‌تر است.

فن کویل زمینی نیز بعد از فن کویل سقفی از سطح قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای برخوردار است. با این‌‌ حال قیمت فن کویل‌های دیواری، کاستی یک طرفه و کاستی چهار طرفه به علت بهره‌مندی از ریموت کنترل، پمپ درین، پنل‌هایی با طراحی ویژه و … نسبت به سایر مدل‌ها بالاتر است. در کنار مدل‌های گفته شده، فن کویل کانالی به دلیل برخورداری از قابلیت مناسب برای پوشش ظرفیت‌های بالا و محیط‌های پروسعت، بهره‌مندی از موتور پرقدرت و ابعاد بزرگ‌تر، از جمله گران قیمت‌ترین فن کویل‌های موجود در بازار به شمار می‌آید.

معرفی بهترین فن کویل برای مراکز درمانی
معرفی بهترین فن کویل برای مراکز درمانی

نکات مهم در خرید فن کویل برای محیط‌های درمانی و بهداشتی

 • یکی از نکات حائز اهمیت و قابل توحه در انتخاب و خرید فن کویل برای فضای بیمارستان و سایر مراکز درمانی، تعیین مدل فن کویل است. در میان مدل‌های مختلف فن کویل‌ در بازار، فن کویل‌های کاستی، سقفی و کانالی بهترین نمونه فن کویل‌هایی هستند که می‌توان از آن‌ها در محیط بیمارستان و درمانگاه استفاده نمود. این فن کویل‌ها قابلیت توزیع و پخش جریان‌های هوا از بالا به پایین را داشته و از ظرفیت هوادهی بالایی برای تولید سرمایش و گرمایش پایدار بهره‌مند هستند. علاوه بر این، فن کویل‌های سقفی، کاستی و کانالی بهترین گزینه برای نصب و جاگیری در فضاها عمومی‌، پر ازدحام و پرتردد محسوب می‌شوند. امکان نصب این دستگاه‌ها به شکل توکار وجود دارد و می‌توان بدون اشغال فضای اضافی و مفید از امکانات این سیستم‌های تهویه مطبوع بهره گرفت.
 • در نظر داشته باشید که فن کویل‌های زمینی جریان‌های هوا را از سمت پایین به سمت بالا حرکت می‌دهند، این مکانیسم هوادهی احتمال انتشار عوامل بیماری‌زا، خصوصا از جانب بیمارانی که روی تخت بستری هستند را افزایش می‌دهد. از این رو بهتر است برای تهویه محیط‌های درمانی از فن کویل‌های سقفی و کاستی که هوا را از جهت بالا به پایین پرتاب می‌کنند استفاده شود.
 • توجه کنید که تعیین ظرفیت فن کویل به موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی و نوع معماری و محل استقرار ساختمان بیمارستان وابسته است. با این وجود بهتر است برای تصفیه هوا و تهویه محیط‌های درمانی از فن کویل‌هایی با ظرفیت هوادهی بالا استفاده نمایید. از آنجایی که ازدحام و رفت و آمد در فضای بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها زیاد است، به دستگاه‌هایی با قدرت هوادهی و تصفیه بیشتر جهت دفع آلودگی‌ها و تولید هوای مطبوع نیاز خواهد بود.
 • تعبیه دریچه‌های هوای تازه برای فن کویل در مراکز درمانی ضرورت دارد. سطح آلودگی هوا در مراکز درمانی بالا است و به همین علت فن کویل‌هایی که در محیط بیمارستان، درمانگاه و … نصب و جاگیری می‌شوند باید دارای دریچه هوای تازه باشند. وجود این دریچه‌ها باعث می‌شود هوای پاکیزه محیط خارجی بعد از گرم سرد شدن، به فضای داخل ساختمان وارد شده و هوای آلوده به‌ محیط بیرونی هدایت شود. این شرایط در صورتی امکان پذیر است که سطح آلودگی هوای بیرون از ساختمان نسبت به هوای داخلی کمتر باشد.
 • از دیگر نکات مهم در خرید فن کویل برای محیط‌های بهداشتی و درمانی توجه به سیستم تصفیه‌ای و فیلترهای دستگاه است. در هنگام خرید فن کویل برای محیط درمانی مورد نظر لازم است به انتخاب نمونه دستگاه‌هایی بپردازید که از فیلترهای باکیفیت و چندگانه (از نوع قابل شستشو یا قابل تعویض) برخوردار بوده و بتوانند هوای آلوده محیط داخل ساختمان را پاکسازی کنند. وجود دریچه هوای تازه و فیلترهای تصفیه‌ای کارآمد در فن کویل‌های محیط بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، خصوصا در بخش‌های نگهداری از بیماران تنفسی، بسیار حیاتی است.
 • پیش از این که به انتخاب نوع برند برای خرید فن کویل بیمارستانی بپردازید، لازم است ابعاد لوله‌کشی و انشعابات سیستم حرارتی و برودتی ساختمان را بررسی نمایید. به این ترتیب می‌توان نسبت به مناسب بودن قطر لوله‌های انشعاب برای فن کویل مورد نظر اطمینان حاصل نمود تا تأمین دبی کافی آب سرمایش و گرمایش بدون بروز کوچک‌ترین مشکل انجام شود‌. علاوه بر این لازم است حجم و فشار آب قابل تحمل برای فن کویل نیز مورد بررسی قرار گیرد. هر فن کویل باید دارای ظرفیت کافی در دور متوسط یا پایین، به ویژه برای فضای اتاق‌های خواب باشد تا امکان تامین گرمایش و سرمایش کافی در محیط مورد نظر با کمترین دور و پایین‌ترین سطح صدا مهیا شود‌. برندهای مطرح و معتبر سازنده انواع فن کویل در بازار، به منظور ایجاد رقابت مناسب، به طراحی بهترین امکانات و قابلیت‌ها برای فن کویل‌های تولیدی خود پرداخته‌اند.

بهترین فن کویل برای محیط بیمارستان

همانطور که اشاره شد، در میان مدل‌های مختلف فن کویل‌های موجود در بازار و نمونه‌های متنوع این دستگاه‌ها که برای فروش عرضه می‌شوند، فن کویل‌های سقفی و کاستی بهترین مدل‌های فن کویل برای محیط بیمارستان و مراکز درمانی دیگر به حساب می‌آیند. فن کویل سقفی جریان‌های هوای مطبوع را از قسمت بالا به سمت‌ پایین انتشار داده و از این طریق، انتشار و شیوع عوامل بیماری‌زا در محیط را محدود می‌کنند.

فن کویل کانالی نیز قابلیت توزیع جریان‌های هوا در بخش‌ها و اتاق‌های مختلف مراکز درمانی را دارد و به همین دلیل خرید و استفاده از آن را می‌توان انتخابی بهینه و مقرون به صرفه در نظر گرفت. توجه داشته باشید که‌ انواع فن کویل‌های زمینی، سقفی توکار، کاستی، دیواری و کانالی با امکانات متنوع و قیمت مناسب در بازار به عرضه می‌رسند. شما می‌توانید با در نظر داشتن موقعیت ساختمان، حجم سرمایش و گرمایش مورد نیاز برای محیط و بودجه مورد نظر، به انتخاب و خرید هر یک از فن کویل‌های قابل عرضه برای فضای بیمارستان بپردازید.

در ادامه بهترین برندهای تولید کننده فن کویل برای مراکز درمانی را معرفی می‌نماییم.

فن کویل گرین

کارخانه گرین با بهره‌مندی از فناوری‌های نوین، تکیه بر تخصص و تجربی متخصصین ماهر و استفاده از ابزارها و ماشین آلات پیشرفته و کارآمد، به یکی از بهترین تولید کنندگان انواع فن کویل در بازار جهانی تبدیل شده است. این شرکت انواع فن کویل‌های خود را در مدل‌های سقفی توکار، زمینی و کاستی با ظرفیت هوادهی 300 تا 1200 CFM  و امکانات قابل قبول طراحی و تولید کرده و به بازار عرضه می‌نمایند. سازوکار طراحی این فن کویل‌ها در ارتقای عملکرد آن‌ها نقش داشته و محدودیت‌ها‌ی اجرای مکانیسم سرمایشی و گرمایشی در شرایط مختلف را از بین برده است‌.

فن کویل تولید شده توسط شرکت گرین به کویل 3 ردیفه از جنس فلز مس مجهز شده است که با ماکسیمم فشار کار 16 بار به فعالیت می‌پردازد. فن سانتریفیوژ تعبیه شده در این فن کویل‌ها نیز از ظرفیت هوادهی بالا برخوردار بوده و امکان توزیع انتشار جریان‌های هوا با تولید پایین‌ترین سطح صدا را فراهم نموده است. بدنه فن کویل‌های ساخت شرکت گرین از ورق گالوانیزه با مقاومت بالا در برابر رطوبت، حرارت، زنگ زدگی و خوردگی تشکیل شده است که در افزایش دوام و طول عمر این تجهیزات تهویه‌ای نقش برجسته‌ای دارد.

فن کویل میدیا

فعالیت کمپانی میدیا برای طراحی و ساخت سیستم‌های تهویه‌ای از سال 1985 آغاز شد و موفقیت‌های روز افزون این شرکت، برند میدیا را به یکی از تولید کنندگان نام آشنا و مطرح در زمینه فروش تجهیزات تهویه مطبوع تبدیل کرده است. انواع فن کویل‌های میدیا در مدل‌های دیواری، سقفی، کاستی و زمینی به بازار عرضه شده و به دلیل برخورداری از کیفیت و کارایی چشمگیر رضایت مشتریان و کاربران در سراسر دنیا را جلب نموده است‌. فن کویل‌های برند میدیا دارای ظرفیت هوادهی 200 تا 2200 CFM  هستند و طراحی و تولید آن‌ها هماهنگ با جدیدترین استانداردهای روز دنیا صورت می‌گیرد.

فن سانتریفیوژ طراحی شده برای فن کویل‌های میدیا از نوع گالوانیزه است که امکان عملکرد آرام و کم صدای دستگاه را فراهم می‌آورد. پایین بودن سطح صدای این فن کویل‌ها در هنگام تولید سرمایش و گرمایش، این دستگاه‌ها را به یکی از بهترین سیستم‌های تهویه‌ای برای استفاده در محیط‌های درمانی که حساس به صدا هستند تبدیل کرده است. قطعات و تجهیزات الکتریکی و مکانیکی به کار رفته در این سیستم‌‌ها دارای کیفیت و مقاومت بالا در برابر صدمات فیزیکی و نوسانات دمایی هستند. فن کویل‌های ساخت برند میدیا از 2 یا 3 ردیف کویل با تحمل فشار کاری 16 اتمسفر ساخته شده است. از این رو می‌توان این نوع دستگاه‌ها را در ساختمان‌های بلند (تا 45 طبقه) نیز مورد استفاده قرار داد. لازم به ذکر است که جنس بدنه فن کویل میدیا از ورق گالوانیزه است که در برابر زنگ زدگی و فرسودگی مقاومت قابل توجهی دارد.

فن کویل آکس

فن کویل‌های شرکت آکس از تنوع بالایی در بازار عرضه سیستم‌های تهویه مطبوع برخوردار هستند. کیفیت بالا، طراحی منحصر به فرد و امکانات قابل توجه این فن کویل‌ها باعث افزایش رضایت مشتریان و ارتقای سطح صادرات این محصولات شده است. فن کویل‌های برند آکس علاوه بر قدرت هوادهی بالا، توان سرمایشی و گرمایشی مناسب، قابلیت رطوبت زدایی سریع و برخورداری از سیستم تصفیه هوای پیشرفته، به دلیل بهره‌مندی از طراحی ظاهری شیک، ابعاد و اندازه کاربردی و ارتفاع کم بهترین گزینه برای نصب و جاگیری در محیط‌های مختلف با محدودیت فضا محسوب می‌شود.

توزیع جریان‌های هوای یکپارچه و قدرت پرتاب باد بالا توسط این فن کویل‌ها باعث شده است بتوان از این سیستم‌ها در بخش‌های مختلف مراکز درمانی استفاده نمود. فن کویل های آکس در انواع مدل‌های دیواری، سقفی توکار، کاستی و زمینی با ظرفیت هوادهی 300 تا 1200 CFM  به تولید و فروش می‌رسند. فن سانتریفیوژ موجود در این فن کویل‌ها با تولید کمترین میزان صدا و ظرفیت هوادهی بالا قادر به هدایت جریان‌های هوای مطبوع در فضای بیمارستان است. این دستگاه‌ها دارای کویل‌های 3 ردیفه و فشار کاری 16 بار هستند.

فن کویل یکتا تهویه اروند

کارخانه یکتا تهویه اروند با 30 سال تجربه در زمینه طراحی و تولید تجهیزات تهویه مطبوع از جمله معتبرترین سازندگان فن کویل‌ها در کشور است. این شرکت محصولان خود را در مدل‌های متنوع با ظرفیت‌های 300 تا 1600 CFM  به تولید رسانده و در بازار عرضه می‌نماید. فن سانتریفیوژ موجود در فنکویل‌های کارخانه تهویه اروند از قدرت هوادهی بالا و سطح تولید صدای پایین برخوردار هستند که علاوه بر افزایش کیفیت سرمادهی و گرمابخشی به افزایش سهولت و آسایش کاربری در محیط‌های درمانی کمک می‌کند. فن کویل‌های شرکت یکتا تهویه اروند از 3 ردیف کویل و تحمل افت فشار خارجی تا 100 پاسکال برخوردار هستند. ورق گالوانیزه استفاده شده در ساخت بدنه این فن کویل‌ها، مقاومت دستگاه در برابر آسیب‌های خارجی مانند رطوبت و زنگ زدگی را افزایش داده است. فن کویل‌های این شرکت با کارایی قابل توجه، طول عمر بالا و قیمت مناسب، انتخابی ایده‌آل برای تهویه محیط‌های درمانی و بیمارستانی محسوب می‌شود.

فن کویل تهویه

برند تهویه از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین تولید کنندگان انواع فن کویل در کشور است. این شرکت با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین به ساخت تجهیزاتی دست گمارده است که علاوه بر مصرف بهینه، دارای کارایی بالا برای تولید و توزیع جریان‌های هوای مطبوع در انواع محیط‌های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی است. انواع فن کویل‌های تهویه با ظرفیت‌های 200 الی 2000 cfm  در مدل‌های زمینی، دیواری، سقفی و کاستی به تولید رسیده و ضمن برخورداری از راندمان انرژی مطلوب و قابلیت بهینه سازی انرژی، دارای طراحی ظاهری ایده‌آل است.

فن کویل تهویه دارای بدنه‌ای از جنس ورق گالوانیزه یا ABS  فشرده است که علاوه بر افزایش زیبایی ظاهری دستگاه به افزایش مقاومت فن کویل در برابر زنگ زدگی، پوسیدگی، خوردگی، فشارهای جانبی، ضربات فیزیکی و ..‌. کمک کرده است. فن کویل‌های شرکت تهویه معمولا دارای کویل 3 ردیفه با فشار کار 13 اتمسفر یا 190 PSI  هستند و برای استفاده در محیط بیمارستان، درمانگاه و سایر محیط‌های بهداشتی و درمانی مناسب تلقی می‌شوند. مصرف بهینه، قیمت مناسب، قدرت هوادهی بالا، قابلیت تصفیه و پاکسازی آلاینده‌های محیطی، تعدیل میزان رطوبت هوا، دوام و طول عمر بالا و … از جمله مزایای استفاده از فن کویل‌های برند تهویه در محیط‌های درمانی به شمار می‌آیند.

جمع بندی

در این مقاله علاوه بر معرفی فن کویل به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های تهویه‌‌ای برای محیط‌ها و مراکز درمانی، مهم‌ترین ویژگی‌های فن کویل‌های مناسب برای استفاده در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها عنوان شد. خرید فن کویل برای مراکز درمانی با توجه به مزایا و ویژگی‌های این سیستم تهویه‌ای، انتخابی مناسب و مقرون به صرفه تلقی می‌شود. توجه داشته باشید که پیش از انتخاب و خرید فن کویل برای فضای مورد نظر لازم است نکات ذکر شده در این مطلب را به یاد داشته و مطابق دستورالعمل‌ها اقدام نمایید. برای بهره‌مندی از مشاوره‌های پیش از خرید جهت انتخاب بهترین محصول می‌توانید از تخصص و تجربه کارشناسان ما در بهارتهویه بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *