لوازم جانبی

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی sam

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی sam

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که از کولر گازی  سام استفاده می‌کنید، لازم است که نسبت به عملکرد ریموت کنترل کولر گازی sam این کولر گازی آگاه باشید.  دکمه‌های ریموت خدمات دهی به افراد ساکن خانه را بسیار راحت کرده است و شما در تخت خواب یا در نقطه‌ای دور از کولر گازی، با کمک دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی می‌توانید از کارایی‌های کولر گازی منتفع شوید.

اطلاع پیدا کردن از عملکرد دکمه‌های ریموت در استفاده درست از آن کمک کننده خواهد بود، اگر از  کاربرد دکمه‌های ریموت آگاهی داشته باشید می‌توانید به درستی از آنها استفاده نمایید. اگر از دکمه‌ها به درستی استفاده نکنید، کارایی کولر گازی سام‌ با اختلال مواجه می‌شود.

در این مقاله قصد داریم تا اصلی ترین دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی sam را به شما معرفی نماییم. اگر شما نیز دارای کولر گازی سام هستید و می‌خواهید از نحوه کارکرد دکمه‌های ریموت دستگاه مطلع شوید، مقاله پیش رو را تا انتها مطالعه فرمایید.  بعضی از دکمه‌های ریموت برای استفاده مشخصی به کار برده می‌شوند و دارای استانداردهای مخصوصی هستند.

کیفیت کولر گازی سام چگونه است؟

کولرهای گازی سام یک  وسیله بسیار هوشمند و با کیفیت است که می‌تواند در مدت زمان کوتاهی محیط را به خوبی خنک‌ نماید.  کولر گازی سام یکی از محصولات بسیار کارامد و مطرح است که توانسته جایگاه مناسبی در بازار سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی به دست آورد. این دستگاه دارای قابلیت‌های بسیار زیادی است که شما با استفاده از یک ریموت می‌توانید از تمامی آن‌ها استفاده نمایید و استفاده مناسبی از این دستگاه داشته باشید.

گاهی اوقات ممکن است در استفاده از ریموت کولر گازی سام با مشکل برخورد کنیم و با فشردن دکمه اشتباهی، اختلال بزرگی را به وجود آوریم و از این رو می‌خواهیم در این مقاله دکمه‌های ریموت کولر گازی سام را معرفی نماییم تا کاربران با مشکل و اختلال مواجه نشوند.

ریموت کولر چیست؟

ریموت یا کنترل دستگاهی است که امکان مدیریت دستگاه را از فاصله دور به افراد می‌دهد و شما می‌توانید از فاصله چند متری دستگاه خود را کنترل نمایید و خدمات مورد نیاز خودتان را به دست بیاورید.  ریموت‌های هوشمند یک اختراع بسیار کارآمد تلقی می‌شوند که توانسته‌اند خدمات نوینی به افراد عرضه نمایند.

در این قسمت به معرفی دکمه‌های ریموت کولر گازی می‌پردازیم و کاربرد آنها و نحوه استفاده از این ریموت‌ها را ذکر خواهیم کرد.  اگر شما نیز می‌خواهید کاربرد این دکمه‌ها را به خوبی بشناسید، بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی sam
راهنمای ریموت کنترل کولر گازی sam

انواع دکمه‌ های ریموت کولر گازی سام

در ادامه با دکمه های ریموت کنترل کولر گازی sam آشنا می شوید:

دکمه ریست

دکمه ریست به منظور ریست و شروع مجدد کامل کولر گازی است و این دکمه در گوشه ریموت قرار داده شده و سایز بسیار کوچکی دارد. لازم است با یک شی تیز مانند خلال دندان و سوزن ریست را انجام دهید.  اگر مشکلی در کولر گازی سام ایجاد شده باشد، دکمه ریست یا شروع مجدد تا ۷۰ درصد این مشکل را حل خواهد کرد و سیستم به شکل اولیه بازگردانی می‌شود.

دکمه هلث

در برخی از دستگاه‌های جدید سام، گزینه هلث نیز قرار گرفته است و دکمه هلث در قسمت راست ریموت قرار داده شده و یک برگ بر روی دکمه وجود دارد و با فشردن این دکمه، پمپاژ اکسیژن انجام می‌شود و حالت مولکول‌های اکسیژنی قرار داده می‌شوند. در حالت هلث هوای وارد شده به منزل بسیار پاکیزه و تازه خواهد بود و تمامی باکتری‌های موجود از بین خواهند رفت.  دکمه هلث به خارج شدن گرد و خاک از محیط خانه نیز کمک می‌کند.  این حالت مصرف برق را افزایش می‌دهد ولی به طور کلی تاثیری بر گرمایش یا سرمایش محیط ندارد.

دکمه کلین

این دکمه که در محصولات جدید سام دیده می‌شود و به طور کلی به سلامت داخلی کولر توجه دارد. این دکمه از رشد باکتری‌های مضر در داخل کولر گازی سام جلوگیری می‌کند. این دکمه با نام‌های دیگری مانند سلف کلین، ایکس فن، آتو کلین و کویل درای در ریموت مشاهده می‌شود.  با فشردن این دکمه رطوبت موجود در داخل پنل کولر از بین می‌رود و رشد باکتری‌ها متوقف شده و باکتری‌های رشد یافته نیز از بیت می‌روند.  این حالت به مدت ۱۵ دقیقه فعال می‌شود و سپس به طور خودکار خاموش شده و دیگر کاربردی نخواهد داشت. بهتر است حین استفاده از این حالت، دستگاه شما بر روی حالت کول یا درای باشد.

دکمه شرت کات

در برخی از ریموت‌های کولر گازی دکمه شرت کات یا میانبر وجود دارد. در این حالت ممکن است شما بخواهید یک حالت مورد نظر و مخصوص را برای همیشه بر روی دستگاه خود اعمال کنید، پس از انتخاب حالت مورد نظر به مدت یه ثانیه دکمه شرت کات را می‌فشارید و حالت مورد نظر ذخیره خواهد شد و با فشار دوباره دکمه میانبر، سیستم کولر گازی به حالت ذخیره شده در می‌اید و نیاز به تنظیم دوباره نیست.

دکمه توربو

با فشار دادن دکمه توربو، دستگاه سام از انرژی بیشتری  جهت خنک سازی محیط استفاده خواهد کرد. دکمه توربو کولر گازی سام را مجبور به پرتاب باد بسیار خنک به مدت ۳۰ دقیقه خواهد کرد و بعد از این زمان دوباره به حالت اولیه خودش در خواهد آمد.  این قابلیت برق بسیار زیادی مصرف می‌کند و هزینه بالایی برای شما رقم می‌زند، از این رو بهتر است فقط در فصول بسیار گرم و طاقت فرسا استفاده شود.  دکمه توربو ممکن است با نام‌هایی مانند استرانگ و سوپر نیز مشاهده شود‌.

دکمه خاموش و روشن

یکی از اصلی ترین دکمه‌های موجود، دکمه روشن خاموش است که در تمامی دستگاه‌ها موجود است و  می‌توان در تمامی دستگاه‌ها این دکمه را مشاهده کرد.  شما با استفاده از دکمه روشن خاموش می‌توانید کولر گازی خود را خاموش و مجددا روشن‌ نمایید. دکمه روشن خاموش در ریموت می‌تواند این امکان را به شما بدهد که دور از کولر گازی نیز امکان روشن کردن و خاموش کردن‌ کولر را داشته باشید.

دکمه انتخاب حالت کاری و یا دکمه مود

یکی از  دکمه‌های کاربردی و مورد نیاز در ریموت، دکمه حالت است که با استفاده از این دکمه می‌توانیم حالت مورد  نظر خودمان در کولر را انتخاب کنیم و حالت‌های مختلفی را دریافت نماییم. حالت‌های موجود در کولر گازی عبارت است از حالت سرمایشی و گرمایشی و فن و خشک و تهویه و اتومات. شما می‌توانید با توجه به حالت مورد نیازتان، حالت مورد نظر را انتخاب نمایید و کولر گازی شروع به کار خودش در آن حالت مخصوص می‌کند.

دکمه فن

فن یکی از حالت‌های تهویه محسوب می‌شود و بیشتر در فصولی مانند بهار کاربرد دارد. بهار به علت وجود ریز گرد‌های حساسیت زا و هوای نا متعادل می‌تواند سلامتی و خلق و خوی ساکنان خانه را تحت تاثیر قرار دهد. از این رو فن می‌تواند عاملی کمک کننده در کاهش اینگونه مشکلات تلقی شود. روشن کردن حالت فن می‌تواند هوای خانه را عوض کرده و هوا از راکدی در آمده و به جریان بیفتد. با استفاده از فن می‌توان هوای درون ساختمان را جا به جا کرد و تهویه به صورت بی نظیری درون ساختمان به جریان می‌افتد.  هنگام کارکرد فن، موتور خاموش است و تنها فن شروع به کار می‌کند.

دکمه کول

یکی دیگر از دکمه‌های پر کاربرد در کولر گازی دکمه کول است که کاربرد این دکمه در فصول سرد بیشتر می‌شود‌. دکمه کول حالت خنک کننده است و فرد با فشردن این دکمه در ریموت می‌تواند دمای اتاق را کاهش دهد و هوای خنک در ساختمان به جریان بیفتد. حالت کول در تابستان از مزیت‌های زیادی برخوردار است و  می‌‌تواند افراد را از شر هوای گرم و طاقت فرسا راحت کند.  به طور کلی اصلی ترین کاربرد کولر نیز در حالت کول یا خنک کننده مشاهده می‌شود.

دکمه هیت

یکی از دکمه‌هایی که کاربردی متضاد دکمه کول دارد، دکمه هیت است که عمل گرمایش را انجام می‌دهد. شما می‌توانید برای گرمایش سریع و راحت ساختمان از این دکمه استفاده نمایید‌.  دکمه هیت بیشتر در فصول سرد و زمستانی مورد استفاده قرار میگیرد و قابلیت افزایش دمای خانه در چند دقیقه را دارد.   به طور کلی گرمایش در کولر‌ها نیاز به برق بسیار زیادی دارد و هزینه زیادی را به وجود می‌آورد. اما با این وجود می‌تواند دمای مورد نظر را به وجود بیاورد.

دکمه درای

در شرایطی که در یک محیط شرجی ساکن هستید، ممکن است بخواهید رطوبت خانه را از بین ببرید. همگی میدانیم که رطوبت عامل افزایش میکروب و باکتری و بیماری است و می‌تواند سلامتی سالمندان و کودکان و دیگر افراد منزل را با خطر جدی مواجه نماید. اگر میخواهید رطوبت موجود در خانه را از بین ببرید، این دکمه می‌تواند کمک شایانی به شما کند. افرادی که در شهرهای شمالی کشور ساکن هستند، بیشتر از دیگران مزیت این دکمه را حس خواهند کرد.  از بین رفتن رطوبت عامل مهمی در از بین رفتن قارچ و میکروب‌های موجود است.

دکمه تمپ

تمپ به معنای دما است و این دکمه می‌تواند دمای درخواستی را ایجاد کند. فرد می‌تواند جهت افزایش دما دکمه بالا و جهت کاهش دما دکمه پایین را بزند و در برخی موارد دکمه خودکار را بفشارد تا دستگاه با توجه به دمای محیط، بهترین و متناسب ترین دما را از خود ساطع نماید. دمای نرمال و خودکار معمولا بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است.  دکمه تمپ این‌ امکان را به فرد می‌دهد تا دمای مورد نظر خودش را در خانه ایجاد کند و فرد از نظر  دما می‌تواند با اختیار کامل عمل کند و رضایت حاصل از آن را به دست آورد.

دکمه سوئینگ

دکمه سوئینگ جهت تغییر پره کاربرد دارد و برای تغییر پره‌های کولر گازی این دکمه می‌تواند کاربرد زیادی داشته باشد. اگر می‌خواهید جهت باد را تغییر دهید می‌توانید با استفاده از دکمه سوئینگ پره‌های کولر گازی را به صورت عمودی یا افقی تغییر دهید. جهت استفاده از این آپشن بهتر است محل نصب کولر را بررسی کنید و سپس اقدام به تغییر پره‌های آن‌ نمایید‌.

دکمه حالت خواب

ممکن است بخواهید کولر یک ساعت دیگر خاموش شود اما میدانید که ممکن است تا یک ساعت دیگر به خواب بروید. از این جهت حالت خواب را فعال می‌کنید تا هنگامی که خواب هستید کولر به صورت خودکار خاموش شده و دیگر  کار نکند. یا ممکن است بخواهید کولر شما برای مدت زمان مشخصی کار کند.  این دکمه در چنین شرایطی به کمک شما خواهد آمد. شما با استفاده از دکمه حالت خواب می‌توانید ساعت مشخصی برای روشن و خاموش شدن کولر در نظر بگیرید و یک گزینه بسیار مطلوب برای مواقعی است که در منزل حضور ندارید.

سخن پایانی

ریموت کولر گازی یک محصول بسیار کاربردی است که به آسانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریموت کمک شایانی در استفاده از دستگاه‌های مختلف از جمله کولر گازی کرده است. در این مقاله به معرفی دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی sam پرداختیم تا افرادی که آشنایی با این دکمه‌ها ندارند بتوانند به راحتی از این کولر‌ها استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *