سرمایشی

بهترین داکت اسپلیت های اینورتر کدامند؟

معرفی بهترین داکت اسپلیت اینورتردار

بهترین داکت اسپلیت های اینورتر کدامند؟
تجهیزات سرمایشی و گرمایشی زیادی در بازار وجود دارند که هر یک به دلیل ویژگی‌ها و امکانات خود، مناسب برای استفاده مصرف کنندگان مختلف هستند. اگر سری بازار لوازم خانگی بزنید، تنوع در مدل، آپشن‌ها و شاخصه‌های ظاهری لوازم حرارتی و برودتی شما را شگفت زده خواهد کرد. هر یک از برندهای تولید کننده تجهیزات تهویه مطبوع داخلی و خارجی سعی دارند تا با تکیه بر فناوری‌های جدید، قطعات مدرن و استانداردهای نوین توجه مشتریان را به خصوصیات برتر محصولات خود جلب نمایند. در ادامه این مقاله قصد داریم بهترین داکت اسپلیت‌ های ایرانی و خارجی را به شما معرفی کرده و ویژگی‌های هر یک را بر شماریم.

داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت یکی از تجهیزات حرارتی و برودتی است که علاوه بر ایجاد سرمایش و گرمایش کافی در فصل‌های مختلف سال، به ایجاد تهویه مطبوع در محیط پرداخته و فضایی عاری از آلودگی‌ها برای افراد حاضر در محیط به ارمغان می‌آورد. از آنجایی که داکت اسپلیت‌ها ابزاری برای تولید جریانات هوای مطبوع در محیط بوده، به پاکسازی آلاینده‌ها می‌پردازند و رطوبت موجود در هوا را تعدیل می‌کنند می‌توان سازوکار آن‌ها را با اسپلیت‌های دیواری مشابه در نظر گرفت؛ البته داکت اسپلیت و کولر گازی اسپلیت دیواری به لحاظ ساختاری تفاوت‌هایی با هم دارند، اما می‌توان آن‌ها را از نظر نوع عملکرد در یک دسته جای داد.
داکت اسپلیت‌ها از یک یونیت داخلی و یک یونیت خارجی تشکیل شده‌اند و می‌توان آن‌ها را برای تصفیه هوا و ایجاد تهویه مطبوع در محیط‌های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار داد.

به طور معمول برای افزایش کاربرد داکت اسپلیت‌‌ها، این دستگاه‌ها را به صورت دوفصلی طراحی می‌نمایند‌‌. به این ترتیب داکت اسپلیت با کارکرد دوجانبه خود علاوه بر ایجاد گرمایش کافی در محیط، تامین برودت لازم را نیز بر عهده دارد. در برخی داکت اسپلیت‌ها به منظور تولید گرمایش بیشتر امکان اتصال دستگاه به کویل آب گرم نیز وجود دارد.

معرفی بهترین داکت اسپلیت اینورتردار
معرفی بهترین داکت اسپلیت اینورتردار

داکت اسپلیت چه مزایایی نسبت به اسپلیت دیواری دارد؟

منبع انرژی اسپلیت‌های دیواری برق است که سبب افزایش میزان مصرف انرژی شده و هزینه‌های بالایی را برای مصرف کنندگان به همراه خواهد داشت. این در حالی است که داکت اسپلیت‌ها می‌توانند برای تامین گرمایش محیط به کویل آب گرم متصل شوند. به این ترتیب برای تامین انرژی کویل آب گرم از سیستم گرمایش مرکزی یعتی شوفاژ یا پکیج استفاده می‌شود.
جریانات هوای تولید شده توسط داکت اسپلیت‌ها به شکل یکسان و یکپارچه در تمام بخش‌های محیط توزیع می‌شود اما برخی از مدل‌های اسپلیت دیواری تنها قادر به خنک یا گرم کردن محدوده خاصی از محیط هستند.
از آنجایی که داکت اسپلیت‌ها دارای کاربری دومنظوره هستند و علاوه بر تولید برودت کافی به تامین گرمایش مورد نیاز در محیط نیز می‌پردازند، کاربران نسبت به استفاده از سایر تجهیزات گرمایشی در فصل‌های سرد سال بی‌نیاز خواهند بود و به این ترتیب نیازی به در نظر گرفتن فضای خالی برای قرار دادن ابزارهای گرمایشی وجود ندارد.
داکت اسپلیت بهترین گزینه برای ایجاد تهویه مطبوع در محیط‌های وسیع به شمار می‌آید. اما برای ایجاد گرمایش و سرمایش کافی توسط اسپلیت دیواری در فضاهای بزرگ نیاز است تا از قدرت چند اسپلیت دیواری برای تهویه تمام بخش‌های محیط استفاده شود. بنابراین با وجود داکت اسپلیت نیازی به صرف هزینه‌های بالا جهت خرید، نصب و استفاده از چند اسپلیت دیواری نخواهد بود.

بهترین داکت اسپلیت‌های اینورتردار خارجی کدام‌اند؟

تحریم‌هایی که علیه واردات کالاهای خارجی از برخی برندها اعمال شده است، قیمت محصولات این نوع کارخانه‌ها در بازار ایران را به شدت افزایش داده است‌. با وجود اینکه اقبال مشتریان تسبت به خرید نمونه‌های خارجی همچنان بالا است اما شرایط قیمت گذاری‌ها محدودیت‌هایی در خرید این دسته از کالاها ایجاد کرده است. در بازار خرید و فروش تجهیزات گرمایشی و سرمایشی نام برندهای زیادی به چشم می‌خورد که به دلیل کیفیت و کارایی بالا حضوری برجسته و پررنگ در بازار دارند. اگر بخواهیم تجهیزات تهویه مطبوع برندهای خارجی گوناگون را با هم مقایسه کنیم باید اظهار داشت که فناوری و استانداردهای به کار رفته در ساخت محصولات تمامی این برندها با یکدیگر یکسان است. اما کالاهای به تولید رسیده توسط برندهای مختلف ممکن است تفاوت‌هایی با یکدیگر داشته باشند که در ادامه به بیان این نقاط تمایز می‌پردازیم.

  • تفاوت در طراحی و ویژگی‌های ظاهری
  • تفاوت در ابعاد، اندازه و نوع جاگیری در محیط
  • تفاوت در میزان دبی هوای قابل تولید توسط یونیت داخلی
  • تفاوت در نوع طراحی چرخه گردش گاز مبرد در درون مبدل‌ها
  • تفاوت در مقدار صدا و لرزش تولید شده توسط فن دستگاه که به واسطه یونیت داخلی و خارجی به گوش می‌رسد
  • تفاوت در میزان بازدهی و مقدار مصرف انرژی توسط دستگاه

در این بخش تعدادی از بهترین داکت اسپلیت‌های اینورتر دار خارجی را معرفی می‌نماییم.

داکت اسپلیت اینورتر دار سامسونگ

در میان تولید کنندگان تجهیزات برقی و خانگی همواره نام سامسونگ در صدر فهرست می‌درخشد. این شرکت با تجربه طولانی فعالیت در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات برودتی، بهترین داکت اسپلیت‌های اینورتر را وارد بازار می‌کند.

ویژگی‌های داکت اسپلیت اینورتر دار سامسونگ

در کندانسور این دستگاه‌ها از فین‌های آبی استفاده شده است که توانایی بالایی در انتقال حرارت دارند.
وجود فناوری اینورتر در این دستگاه باعث شده است تا میزان هزینه‌های ناشی از مصرف انرژی الکتریکی تا ۶۰ درصد کاهش یابد.
در ساخت فن یونیت داخلی از فلز استفاده شده است که مقاومت و قدرت بالایی در برابر خوردگی داشته و با تولید کمترین میزان صدا به فعالیت می‌پردازند.

داکت اسپلیت ال جی

داکت اسپلیت اینورتر دار ال جی

برند پرسابقه و نام آشنای ال جی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان داکت اسپلیت‌ها و سایر تجهیزات سرمایشی و گرمایشی است که در ساخت محصولات خود از تکنولوژی‌های جدید بهره می‌گیرد.
این داکت اسپلیت‌ها با طراحی ویژه و منحصر به فرد بخشی استثنایی از دکوراسیون محیط‌های گوناگون خواهند بود.
طراحی ابعاد داکت اسپلیت اینورتر سامسونگ به گونه‌ای است که امکان جاگیری در فضاهای کوچک را فراهم نموه و فضایی محدود را اشغال می‌کند.

ویژگی‌های داکت اسپلیت اینورتر دار ال جی

این داکت اسپلیت مجهز به فناوری اینورتر است که با هدف کاهش میزان مصرف انرژی و افزایش بازدهی دستگاه طراحی شده است.
در ساخت بلوور فن‌های داخلی از فلز استفاده نشده است‌ و این موضوع در کنار استفاده از عایق بندی مناسب سبب کاهش میزان صدا و لرزش تولیدی از جانب دستگاه شده است.
در کندانسورهای یونیت خارجی از فین‌های طلایی استفاده شده است که سبب انتقال حرارت با سرعت و قدرت بالا می‌شود.
فن تعبیه شده در یونیت خارجی به نحوی طراحی شده است که علاوه بر افزایش راندمان دستگاه، کمترین میزان صدا از جانب این یونیت شنیده شود.
کمپرسور به کار رفته در داکت اسپلیت اینورتر دار ال جی خود کمپانی ال جی است و با ارائه گارانتی ۵ ساله تعویض کمپرسور خیال مصرف کنندگان از بابت کیفیت کارکرد دستگاه را آسوده می‌کند‌.

داکت اسپلیت میدیا

داکت اسپلیت اینورتر دار میدیا

میدیا به عنوان یکی از مطرح‌ترین برندهای تولید کننده لوازم برقی و خانگی در دنیا، در دسته بهترین سازندگان تجهیزات حرارتی و برودتی قرار می‌گیرد. این کارخانه با بهره‌مندی از تجربه تیم طراحی و مهندسی خود به ساخت محصولاتی مبادرت نموده است که در بازار جهانی به یکی از بزرگ‌ترین رقبای برندهای برتر تبدیل شده است.

ویژگی‌های داکت اسپلیت اینورتر دار میدیا

در ساخت داکت اسپلیت‌های برند میدیا از کمپرسور اسکرال با قدرت و دوام بالا استفاده شده است.
نوع گاز مبرد به کار رفته در این نوع سیستم‌ها R410a است که علاوه بر کمک به افزایش بازدهی دستگاه، با فاکتورهای محیط زیستی نیز مطابق می‌باشد.
استفاده از تکنولوژی اینورتر در ساخت این محصولات، سبب کاهش هدررفت انرژی شده و با صرفه جویی در میزان مصرف انرژی، استفاده از دستگاه را برای کاربران مقرون به صرفه می‌کند.
این داکت اسپلیت‌ها دارای ظرفیتی بین ۲۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ بی‌تی‌یو بر ساعت هستند.
داکت اسپلیت اینورتر دار میدیا به همراه گارانتی ۶۰ ماهه تعویض کمپرسور و ضمانت نامه ۱۸ ماهه سایر قطعات به مشتریان عرضه می‌شود.

داکت اسپلیت اینورتر دار گری

گری از دیگر برندهای محبوب تولید کننده داکت اسپلیت است که هم در حیطه تولید داکت اسپلیت‌های اینورتر دار و هم در زمینه ساخت داکت اسپلیت‌های دور ثابت فعالیت دارد. محصولات گری به سبب کیفیت بالا، دوام چشمگیر، ایمنی قابل قبول و طراحی ظاهری لوکس مورد توجه بسیاری از خریداران هستند.

ویژگی‌های داکت اسپلیت اینورتر دار گری

دارای کیت اینورتر به منظور صرفه جویی هر په بیشتر در مصرف انرژی.
دارای کاربری دوجانبه (دوفصلی) با هدف ایجاد سرمایش و گرمایش کافی در محیط‌های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی.
دارای فن قدرتمند و با دوام در بخش پشتی اواپراتور و قسمت مکش سیستم.
دارای شاخصه‌های ظاهری و طراحی بصری مشابه داکت اسپلیت‌های ساخت برند ال جی.
مجهز به فین‌های معمولی در یونیت خارجی.
دارای ابعاد و اندازه مناسب و کاربردی با هدف جاگیری آسان و نصب راحت.
دارای راندمان و کیفیت بالا

داکت اسپلیت اینورتر دار گرین

گرین از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده تجهیزات سرمایشی، گرمایشی و تهویه مطبوع است که در تولید محصولات خود از استانداردهای روز دنیا بهره می‌گیرد‌. کالاهای این کارخانه روند ساخت خود را به واسطه خط تولید اتوماتیک سپری کرده و از فناوری‌های مدرن بهره‌مند می‌باشند.

ویژگی‌های داکت اسپلیت اینورتر دار گرین

دارای تکنولوژی اینورتر با هدف کاهش میزان اتلاف انرژی و افزایش راندمان دستگاه.
دارای ظرفیت بین ۱۸۰۰ تا ۶۰۰۰
دارای گاز مبرد از نوع R410a (سازگار با فاکتورهای حفاظت محیط زیستی)
دارای کمپرسور پرقدرت با بازدهی و طول عمر بالا
دارای ۶۰ ماه گارانتی معتبر کمپرسور و ۲۴ ماه ضمانت قطعات فنی

داکت اسپلیت اینورتر دار اجنرال

برند اُجنرال همان برند ژاپنی “فوجیتسو” جنرال است که با تکیه بر فناوری‌های نوین به تولید محصولات تهویه‌ای باکیفیت مطابق با نیاز و رضایت مشتریان پرداخته است. این برند ژاپنی داکت اسپلیت‌های خود را در انواع اینورتر دار و بدون اینورتر وارد بازار می‌کند و روند مونتاژ محصولات خود را در تایلند به انجام می‌رساند.

ویژگی‌های داکت اسپلیت اینورتر دار اجنرال

داکت اسپلیت‌های اجنرال دارای دو مدل فشار استاتیکی بالا و فشار استاتیکی پایین هستند.
کمپرسورهایی که در داکت اسپلیت‌های اینورتر دار مدل کانالی این برند تعبیه می‌شوند غالبا توسط شرکت تکامسه آمریکا به تولید رسیده‌اند.
داکت اسپلیت‌های کانالی اینورتر دار اجنرال دارای گرید انرژی A هستند و در گروه دستگاه‌هاه سبز و کم مصرف طبقه بندی می‌شوند.
کمپرسورهای روتاری مورد استفاده در این دستگاه دارای کیت اینورتر هستند که میزان مصرف انرژی توسط داکت اسپلیت را به میزان قابل اعتنایی کاهش می‌دهد.

داکت اسپلیت اینورتر دار هایسنس

دیگر برند معتبر تولید کننده لوازم حرارتی – برودتی هایسنس است که خرید از محصولات این شرکت در سال‌های اخیر با استقبال بالایی مواجه بوده است. کارایی بالا، مصرف مقرون به صرفه، ایمنی و دوام چشمگیر، طراحی شیک و ابعاد کاربردی از جمله مهم‌ترین شاخصه‌های داکت اسپلیت‌های تولید شده توسط این برند هستند.

ویژگی‌های داکت اسپلیت اینورتر دار هایسنس

مجهز به فناوری اینورتر با قابلیت کاهش حداکثری هزینه‌های ناشی از مصرف انرژی الکتریکی
تولید شده در ظرفیت‌های ۱۸۰۰ تا ۶۰۰۰۰
دارای گاز مبرد دوستدار محیط زیست از نوع R410a
مجهز به کمپرسور پرقدرت GMCC
دارای ۶۰ ماه ضمانت کمپرسور و ۱۸ ماه ضمانت سایر قطعات

بهترین داکت اسپلیت‌های اینورتردار ایرانی

داکت اسپلیت اینورتر دار ایران رادیاتور

شرکت ایران رادیاتور به عنوان مطرح‌ترین تولید کننده تجهیزات تهویه‌ای در ایران علاوه بر طراحی و ساخت داکت اسپلیت‌ها به تولید بهترین نمونه‌های آبگرمکن و پکیج گرمایشی نیز شهرت دارد. در ساخت محصولات این برند از تجربه و تبحر مهندسان و کارشناسان ایرانی برای ساخت دستگاه‌هایی درخور و باکیفیت استفاده شده است.

ویژگی‌های داکت اسپلیت اینورتر دار ایران رادیاتور

دارای کیت اینورتر به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی و ارتقای سطح کیفی عملکرد دستگاه
دارای کمپرسور روتاری ساخت برند هیتاچی
دارای گاز مبرد از نوع R410a (سازگار با محیط زیست)
دارای بلوور فن از جنس فلز مقاوم
دارای فیلتر تهویه هوا
دارای ضمانت ۵ ساله اصالت کالا

داکت اسپلیت اینورتر دار جی پلاس

جی پلاس برند تحت نظارت شرکت ایرانی گلدیران است که تا چندی پیش نماینگی رسمی محصولات ال جی در کشور را بر عهده داشت. داکت اسپلیت‌های این برند علاوه بر برخورداری از طراحی ظاهری شیک و زیبا، کارایی بالایی دارند.

ویژگی‌های داکت اسپلیت اینورتر دار جی پلاس

دارای کیت اینورتر با قابلیت عملکرد کمپرسور در دور موتور متغیر
دارای گرید انرژی A
دارای گاز مبرد از نوع R410a
با قابلیت کنترل فشار استاتیک خارجی
مجهز به ریموت کنترل

داکت اسپلیت اینورتر دار تک الکتریک

شرکت تک الکتریک یکی از معتبرترین برندهای ایرانی تولید کننده تجهیزات تهویه ای است که در ساخت محصولات خود ضمن تکیه بر استانداردهای جهانی، از قطعات باکیفیت و فناوری‌های نوین بهره می‌گیرد. داکت اسپلیت‌های اینورتر دار برند تک الکتریک امروزه به یکی از بهترین محصولات تهویه‌ای بازار تبدیل شده‌اند.

ویژگی‌های داکت اسپلیت اینورتر دار تک الکتریک

دارای عملکرد دوجانبه سرمایشی و گرمایشی
قابل اتصال به کویل آب گرم برای تامین گرمای کافی در فصل‌های سرد سال
مجهز به فناوری اینورتر با قابلیت کاهش میزان هزینه‌های ناشی از انرژی برق مصرفی
دارای گاز مبرد R410a

نتیجه گیری

جهت خرید داکت اسپلیت مورد نظر خود می‌توانید ویژگی‌های هر یک از محصولات ذکر شده را مورد بررسی قرار دهید. در نظر داشته باشید که در هنگام خرید محصول علاوه بر توجه به اعتبار برند و اصالت کالا لازم است ظرفیت و ابعاد داکت اسپلیت خود را با توجه به متراژ و مساحت مکان مورد نظر انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *