سرمایشی

بهترین داکت اسپلیت برای بیمارستان

بهترین داکت اسپلیت برای بیمارستان

بهترین داکت اسپلیت برای بیمارستان کدام است؟ استفاده از تجهیزات تهویه‌ای و سیستم‌های حرارتی و برودتی از جمله نیاز‌های اساسی به شمار می‌آید. داکت اسپلیت‌ ها یکی از انواع دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی در بازار هستند که به سبب کارایی بالا، مصرف مقروم به صرفه و ابعاد مناسب مورد استقبال قرار گرفته اند. این تجهیزات از دو بخش اصلی یعنی یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل می‌شوند که هریک در همکاری با هم کاهش رطوبت محیط، تولسد حرارت و برودت کافی، ایجاد تهویه مطبوع و پاکسازی محیط را برعهده دارند. بیمارستان‌ها جز اماکن عمومی خاصی به حساب می‌آیند که ایجاد تهویه مطبوع در آن‌ها الزامی می‌باشد. در ادامه تعدادی از بهترین نمونه‌های داکت اسپلیت‌های برند‌های داخلی و خارجی که برای استفاده در اماکن درمانی مناسب محسوب می‌شوند را معرفی می‌نماییم و ویژگی آن‌ها را ذکر می‌کنیم؛ اما در ابتدا بهتر است نگاهی به تفاوت‌های میان داکت اسپلیت و اسپلیت دیواری به عنوان یکی دیگر از تجهیزات تهویه‌ای پر کاربرد بی اندازیم.

چه تفاوتی میان داکت اسپلیت و اسپلیت دیواری وجود دارد؟

شما می‌توانید از یک دستگاه داکت اسپلیت مانند داکت اسپلیت اینورتر جی پلاس مدل GCD-48K6HR3 جهت تهویه کامل محیط‌های بزرگ و اماکن وسیع استفاده کنید اما برای تهویه کافی و مناسب مکان‌هایی با وسعت بالا به نصب و راه اندازی چند دستگاه اسپلیت دیواری نیاز است.
داکت اسپلیت‌ها از جمله سیستم‌های دو کاربره( دو فصلی ) هستند که علاوه بر تامین سرمایش کافی در محیط به تولید گرمایش مطبوع نیز می‌پردازند؛ به همین جهت کاربران نسبت به خرید و استفاده از سایر تجهیزات حرارتی و برودتی بی نیاز خواهند بود. ساز و کار داکت اسپلیت‌ها به گونه‌ای است که می‌توانند جریان‌های هوای مطبوع را به طور یک پارچه و یک نواخت توسط کانال‌های تهویه‌ای در محیط به جریان در آورند.
درحالی که داکت اسپلیت‌ها برای ایجاد گرمایش بیشتر در ساختمان قابلیت اتصال به کویل آب گرم را دارند و از انرژی مقروم به صرفه سیستم گرمایش مرکزی یعنی پکیج یا شوفاژ برای تولید حرارت کافی استفاده می‌کنند، اسپلیت‌های دیواری از انرژی الکتریکی برای ایجاد گرمایش بهره می‌گیرند و به این ترتیب هزینه‌های ناشی از برق مصرفی برای کاربران افزایش می‌یابد.

بهترین برند‌های داکت اسپلیت خارجی برای استفاده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کدام اند؟

بازار عرضه و تقاضای محصولات تولید شده توسط شرکت‌های تولید کننده تجهیزات صنعتی تهویه‌ای همواره داغ و پر حیاهو است. برند‌های خارجی زیادی به تولید سیستم‌های تهویه‌ای با تکنولوژی‌های جدید و استاندارد‌های پیشرفته مبادرت نموده‌اند و سازه‌های خود را برای افزایش نرخ فروش با نیاز و سلیقه مشتریان تطابق داده اند. تنوع تولید محصولات توسط این شرکت‌ها باعث شده است که جو رقابتی میان سازندگان سیستم‌های تهویه‌ای افزایش یابد. با این وجود اعمال تحریم‌ها گسترش تورم و افزایش قیمت دلار مانع از توسعه واردات بسیاری از محصولات برند‌های خارجی به داخل کشور شده است. و در صورت وجود برخی از کالا‌های تولید شده توسط برند‌های منتخب قیمت این محصولات برای مشتریان مقروم به صرفه نمی‌باشد. تمامی برند‌های خارجی تولید کننده داکت اسپلیت از فناوری‌های مشابه برای فناوری و ساخت محصولات خود بهره می‌گیرند. این تولید کنندگان با تکیه بر استاندارد‌های روز دنیا و توان فنی و مهندسی نیرو‌های مجرب به تولید محصولاتی با سطح فنی ایمنی و کیفی بالا اقدام نموده اند. با این وجود تفاوت‌هایی نیز در میان برخی از ویژگی‌های محصولات برند‌های مختلف وجود دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:
مقدار دبی هوایی( CFM ) که توسط یونیت داخلی دستگاه داکت اسپلیت تولید می‌شود ممکن است در محصولات برند‌های خارجی مختلف متفاوت باشد.
داکت اسپلیت‌های تولیدی شرکت‌های خارجی مختلف ممکت است از نظر طراحی چرخه جریان مبرد در درون مبدل‌ها یعنی اواپراتور و کندانسور، جنس فین‌ها، شکل فین‌ها، نحوه چیدمان فین‌ها و نوع استفاده از آن‌ها متفاوت باشند.
سطح صدا و لرزش تولید شده در نتیجه فعالیت فن دستگاه که به واسطه یونیت داخلی و خارجی داکت اسپلیت ایجاد می‌شوند در محصولات شرکت‌های مختلف متفاوت است. بازدهی انرژی سیستم داکت اسپلیت در محصولات برند‌های مختلف با هم متفاوت است
طراحی ظاهری، المان‌های بصری، سایز و رنگ تین دستگاه‌ها نیز بسته به نوع برند با یکدیگر متفاوت خواهند بود. در ادامه تعدادی از بهترین و مناسب‌ترین انواع داکت اسپلیت‌های برند‌ها تولیدکننده خارحی که برای استفاده در بیمارستان‌ها مناسب هستند را به همراه ویژگی‌های آن‌ها معرفی می‌کنیم.

بهترین داکت اسپلیت برای بیمارستان
بهترین داکت اسپلیت برای بیمارستان

معرفی داکت اسپلیت برای بیمارستان

در ادامه با بهترین داکت اسپلیت برای بیمارستان آشنا خواهید شد:

داکت اسپلیت ال جی

شرکت ال جی از جمله پر سابقه‌ترین و مشهور‌ترین تولید کنندگان تجهیزات تهویه مطبوع در بازار جهانی است که سازه‌های خود را با تنوع بالا به مشتریان ارائه می‌کند. در میان محصولات تولید شده توسط این برند داکت تسپلیت‌ها، کولر‌های گازی، چیلر‌ها، پکیج‌های هوای یکپارچه و … پر فروش و پر کاربرد هستند. با خرید داکت اسپلیت ال جی علاوه بر اطمینان از کارایی و بازدهی بالای محصول می‌توانیم از طول عمر و دوام بالا سیستم تهویه خود نیز اطمینان حاصل کنید.

ویژگی‌های داکت اسپلیت ال جی

این کارخانه علاوه بر تولید داکت اسپلیت‌های اینورتر دار به طراحی و تولید داکت اسپلیت‌های دور ثابت نیز می‌پردازد.
در طراحی فن‌های یونیت خارجی دستگاه از متریال پلاستیک و طراحی خاص با اشکال هندسی استفاده شده است تا ضمن افزایش قدرت و سرعت فن میزان صدای قابل تولید در هنگام کارکرد دستگاه به حداقل رسیده و سهولت کاربری برای مصرف کنندگان فراهم شود.
سایز و اندازه یونیت داخلی داکت اسپلیت ال جی برای جاگیری راه اندازی در محیط‌های کوچک و کم وسعت بهینه سازی شده است تا نصب دستگاه به آسانی انجام شود.
در قسمت کندانسور‌ها یونیت خارجی این اسپلیت‌ها از فین‌های طلایی استفاده شده است که ضمن افزایش سرعت انتقال حرارت سطح راندمان کار دستگاه را ارتقا می‌دهند.
بلوور فن‌های تعبیه شده در یونیت داخلی دستگاه از جنس فلز نیستند. لذا صدای تولید شده توسط یونیت داخلی در زمان عملکرد دستگاه به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.
بلوور فن‌ها در بخش مکش یونیت داخلی یعنی پیش از اواپراتور تعبیه شده اند تا انتشار و انتقال جریان‌های هوای مطبوع در داخل مجرا‌های تهویه‌ای بهبود یابد.
شرکت ال جی پنج سال ضمانت‌نامه معتبر تعویض کمپرسور را هم برای داکت اسپلیت‌های خود در نظر گرفته است.

داکت اسپلیت گری

برند گری از دیگر تولید کنندگان بنام در بازار عرضه و تقاضای تجهیزات تهویه‌ای به شمار می‌آید که در زمینه طراحی و ساخت اسپلیت‌های دیواری و داکت اسپلیت‌ها تجربه دارد. این شرکت محصولات خود را بر پایه جدید‌ترین فناوری‌های رونمایی شده به تولید می‌رساند تا این سازه‌ها هم به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ کیفی در جایگاه ممتازی قرار گیرند.

ویژگی‌های داکت اسپلیت گری

داکت اسپلیت ‌های شرکت گری مجهز به سیستم لازم جهت کاربری دو منظوره سرمایشی و گرمایشی هستند. کمپرسور‌های تعبیه شده در داکت‌ اسپلیت‌هایی که تحت همایت شرکت گری به بازار عرضه می‌شوند دارای اینورتر یا سیستم دور ثابت موتور هستند. شکل ظاهری، طراحی و سایز داکت اسپلیت‌های ساخته شده توسط شرکت گری به داکت اسپلیت‌های شرکت ال جی مشابه است.
فن دونده در این نوع دستگاه‌ها در بخش مکش داکت اسپلیت یعنی قسمت پشتی اواپراتور قرار دارد.
در یونیت خارجی داکت اسپلیت گری از فین‌های معمولی با قابلیت انتقال حرارت مناسب استفاده شده است.

داکت اسپلیت سامسونگ

یکی دیگر از برند‌های تولید کننده داکت اسپلیت مناسب برای استفاده در بیمارستان‌ها، شرکت سامسونگ است که تجربه و مهارت کافی در زمینه تولید تجهیزات تهویه‌ای با بازدهی و کارایی بالا را دارد. در ساخت داکت اسپلیت‌ های سامسونگ از خط تولید اتوماتیک، قطعات پیشرفته، فناوری‌های جدید و استاندارد‌های نوین استفاده شده است.

ویژگی‌های داکت اسپلیت سامسونگ

داکت اسپلیت‌های تولید شده توسط تیم طراحی و تولید این کارخانه در انواع مدل‌های اینورتر دار و دور ثابت روانه بازار می‌شود.
با وجود جنس فلزی فن تعبیه شده در یونیت داخلی، میزان تولید و انتشار صدا و لرزش توسط دستگاه در حد قابل قبول قرار دارد. در کندانسور داکت اسپلیت‌های شرکت سامسونگ از فین‌های آبی برای انتقال حرارت مطلوب بهره گرفته شده است.
داکت اسپلیت‌های سامسونگ با ابعاد، ظرفیت‌ها و رنگ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود.

داکت اسپلیت اجنرال

فوجیتسو جنرال برندی بود که به عنوان زیر مجموعه شرکت فوجیتسو از سال ۱۹۶۰ در حیطه ساخت تجهیزات تهویه مطبوع آغاز به فعالیت نمود. فعالیت شرکت فوجیتسو در کشور ژاپن نیز از سال ۱۹۳۶ آغاز شده بود. برند فوجیتسو جنرال در ایران به اجنرال شهرت دارد. این شرکت با تولید محصولاتی با کیفیت و کارایی منحسر به فرد نرخ فروش و صادرات خود را افزایش می‌دهد. داکت اسپلیت‌های تولید شده توسط شرکت اجنرال همگی از تکنولوژی‌های جدید بهره دارند و ضمن برخورداری از علمان‌های ظاهری استثناعی به لحاظ فنی و کیفی نیز جایگاه قابل قبولی دارد.

ویژگی‌های داکت اسپلیت اجنرال

داکت اسپلیت‌های کارخانه ژاپنی اجنرال در مدل‌های فشار استاتیکی بالا و فشار استاتیکی پایین به تولید می‌رسند.
منتاژ داکت اسپلیت‌های اجنرال قالبا در کشور تایلند صورت می‌گیرد.
این دستگاه‌ها در مدل‌های اینورتر دار و فاقد اینورتر در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند.
کمپرسور تعبیه شده در داکت اسپلیت‌های اینورتر دار کانالی شرکت اجنرال قالبا ساخت تکامسه آمریکا هستند.
داکت اسپلیت‌های اجنرال از کمپرسور‌های روتاری و کمپرسور‌های مجهز به کیت اینورتر ساخته شده اند.

داکت اسپلیت دایکین

محصولات تعبیه‌ای کارخانه تایکین از کیفیت، دوام و ایمنی بالا برخوردار هستند.
متریال به کار برده شده برای ساخت این دستگاه‌ها مرغوبیت کافی جهت افزایش استهکام و مقاومت سیستم در برابر عواملی مانند حرارت، رطوبت، زنگ زدگی، فرسودگی، خوردگی و ضربات فیزیکی جانبی را دارد.

ویژگی‌های داکت اسپلیت دایکین

این دستگاه دارای میزان دبی هوادهی متعادل و کنترل شده است.
کندانسور داکت اسپلیت دایکین دارای فین‌های آبی می‌باشد که در همکاری با یکدیگر انتقال حرارت را با کیفیت بالا انجام می‌دهند.
از آنجایی که شرکت دایکین در زمینه طراحی و تولید کمپرسور‌ها فعالیتی ندارد کمپرسور‌های به کار رفته در داکت اسپلیت‌های این شرکت جز تولیدات شرکت‌هتی دیگر هستند.
داکت اسپلیت‌های دایکین دارای ابعاد کاربردی و استاندارد جهت جایگیری مناسب در بخش‌های مختلف محیط مورد نظر هستند.
جنس بلوور فن تعبیه شده در یونیت داخلی دستگاه داکت اسپلیت دایکین فلزی است.
این دستگاه با تولید حداقل میزان صدا و لرزش در زمان کارکرد سهولت کاربری را برای مصرف کنندگان به ارمغان می‌آورد.

داکت اسپلیت گرین

گرین از مطرح‌ترین تولید کنندگان سیستم‌های تهویه‌ای سرمایشی و گرمایشی محسوب می‌شود که با ساخت و طراحی داکت اسپلیت‌های پیشرفته جایگاه ممتاز خود در بازار جهانی را تثبیت نموده است. این کمپانی چینی با ارتقا سطح کیفی و فنی محصولات خود استقبال مشتریان برای خرید این نوع دستگاه‌ها را افزایش داده است.

ویژگی‌های داکت تسپلیت گرین

این داکت اسپلیت‌ها دارای کمپرسور پر قدرت روتاری هستند که به طور معمول توسط شرکت صنعتی ایتاچی به تولید می‌رسند.
این دستگاه‌ها با هدف تولید گرما و حرارت بیشتر در محیط قابلیت اتصال به کویل آب گرم را دارند.
سیستم فیلتراسیون داکت اسپلیت‌های شرکت گرین قابلیت تصفیه و پاکسازی کامل هوای محیط را دارد.
تین داکت تسپلیت‌ها دارای ابعاد کاربردی و نصب راه اندازی آسان هستند.
دریچه مکش هوا قابل تغییر داکت اسپلیت گرین امکان توضیع و انتشار جریان‌های هوای مطبوع به تمام بخش‌های محیط را فراهم می‌کند.

داکت اسپلیت هایسنس

شرکت هایسنس تولید کننده نام آشنا دستگاه‌های تهویه‌ای برای کاربری در اماکن مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی است که تمامی محصولات خود را به همراه گارانتی معتبر اصالت کالا به مشتریان عرضه می‌دارد. داکت اسپلیت‌های ساخت کمپانی چینی هایسنس علاوه بر برخورداری از ظاهر ایده عال کیفیت، کارایی و ایمنی بالایی دارند.

ویژگی‌های داکت اسپلیت هایسنس

دارای قابلی هوا رسانی چند منظوره جهت توزیع و انتشار جریان‌های مطبوع هوا در فواصل دور‌تر.
کارکرد آرام و کم صدا به علت وجود فن سانتریفیوژ مجهز به وردانه‌های بزرگ دور کم با تعادل دینامیکی و استاتیکی.
مجهز به فن ساننریفیوژ با ورودی هوای دوگانه.
دارای طراحی ضد نشت و ضد خوردگی به علت وجود پنل‌های گالوانیزه.
دارای انواع مدل‌های سقفی تو کار و کاستی چهار طرفه.

داکت اسپلیت آکس

از جمله بهترین برند‌های تولید کننده داکت اسپلیت در بازار خرید و فروش بین المنلی تجهیزات تهویه‌ای، داکت اسپلیت ساخت شرکت أکس است که علاوه بر مصرف مقروم به صرفه، تصفیه کامل هوا و راندمان انرژی بالا طراحی و ابعادی منحسر به فرد دارد.

ویژگی‌های داکت اسپلیت آکس

این نوع داکت اسپلیت‌ها جهت افزایش ثبات و کارایی دستگاه به عایق بندی سراسری مجهز هستند.
وجود سیستم یخ ضدایی هوشمند خودکار در داکت اسپلیت‌های ساخت شرکت چینی آکس به افزایش طول عمر و دوام دستگاه کمک می‌کند.
این کمپانی نمونه‌هایی از داکت اسپلیت‌های خود را با کمپرسور پر قدرت روتاری از نوع DC اینورتر روانه بازار می‌کند.

نتیجه گیری

داکت اسپلیت‌هایی که در این مقاله به شما معرفی شد نمونه‌هایی از بهترین داکت اسپلیت‌های موجود در بازار هستند و می‌توان از آن‌ها برای ایجاد تهویه مطبوع و تصفیه کامل هوای محیط‌های درمانی و بیمارستانی بهره گرفت. اگر قصد خرید بهترین داکت اسپلیت برای بیمارستان را دارید، می توانید با شماره های مندرج در سایت و فروشگاه آنلاین بهارتهویه تماس گرفته و خرید خود را صورت دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *