سرمایشی

میزان مصرف برق داکت اسپلیت چقدر است؟

مصرف برق داکت اسپلیت

یکی از جدید سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی داکت اسپیلت‌ ها هستند. این سیستم‌ها علاوه بر تولید سرمایش و گرمایش پایدار در محیط،  در کاهش هزینه‌های مصرف انرژی موثر بوده و باعث افزایش بازدهی برای تهویه محیط‌های مختلف می‌شوند. داکت اسپیلت‌ها در مقایسه با سایر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی از هزینه‌های کم‌تری برای مصرف برق و انرژی برخوردار هستند. با ما در این مقاله همراه باشید تا با میزان مصرف برق داکت اسپلیت آشنا شوید.

مزایای استفاده از داکت اسپلیت

داکت اسپلیت ها در برندهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود که از بهترین نمونه ها می توانیم به داکت اسپلیت جی پلاس اشاره نماییم. به طور کلی داکت اسپلیت ها می توانند در فضاهای مختلفی به کار گرفته شوند و هوایی مطبوع را ایجاد کنند.

از مزایا و ویژگی‌های داکت اسپیلت‌ها می‌توان به کاهش مصرف برق و انرژی و کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری در مقایسه با سایر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی اشاره نمود. داکت اسپیلت‌ها از کارکرد و فعالیت مناسبی برخوردار هستند و طول عمر بالایی دارند. در‌ واقع این سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی نوعی از کولر‌های گازی هستند که درون سقف‌های کاذب نصب می‌شوند.

مصرف برق داکت اسپلیت
مصرف برق داکت اسپلیت

میزان مصرف برق انواع داکت اسپلیت

جهت استفاده از داکت اسپیلت‌ برای یک خانه دو خوابه با متراژ ١٠٠ متر به دستگاهی با ظرفیت گرمایشی ٣٦٠٠٠ بی تی یو بر ساعت نیاز است. داکت اسپیلت به ایجاد تهویه مطبوع در محیط پرداخته و هوای تمام بخش‌های فضا را به صورت یکسان تغییر می‌دهد. از نظر درجه‌بندی داکت اسپیلت‌ها می‌توان به مواردی همچون داکت اسپلیت‌های دارای موتور اسکرال درجه A، داکت اسپلیت‌های دارای موتور روتاری اینور‌تر درجه B و داکت اسپلیت‌های دارای موتور روتاری غیر اینور‌تر درجه C را اشاره نمود. دسته اول داکت اسپیلت‌ها از نظر مصرف انرژی با بقیه درجه‌های انرژی متفاوت هستند.

روش محاسبه مصرف برق داکت اسپلیت

در ابتدا برای انتخاب دستگاه باید به ظرفیت سیستم توجه نمایید. شرایط جوی و آب‌و‌هوا در هر موقعیت جغرافیایی متفاوت است. می‌توانید از آخرین قبض دستگاه خود قیمت هر کیلو وات ساعت را به‌دست آورید. برای محاسبه آن می‌توان قیمت هر کیلو وات ساعت را در حداکثر توان دستگاه ضرب نموده و سپس عددی که به‌دست می‌آید، هزینه یک ساعت کار با توان بالای دستگاه خواهد بود.

نتیجه‌گیری

در این مطلب به ارائه توضیحاتی در ارتباط با ویژگی‌ها و روش محاسبه میزان داکت اسپیلت‌ها پرداختیم. از بهترین سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی که دارای موتور اینور‌تر بوده و از مصرف انرژی بهینه برخوردار هستند، می‌توان به داکت اسپیلت‌ها اشاره نمود. همچنین باید در انتخاب ظرفیت مناسب برای دستگاه و هماهنگی آن با متراژ محیط توجه نمود. در کنار دقت در انتخاب ظرفیت داکت اسپلیت لازم است اعتبار برند تولید کننده دستگاه را نیز مد نظر قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *