سرمایشی

عوامل تاثیر گذار بر قیمت فن کویل کدامند؟

عوامل تاثیر گذار بر قیمت فن کویل کدامند؟

هنگامی که یک فن کویل خریداری می کنید، به کولر و دیگر تجهیزات نیازی ندارید و می‌توانید از این محصول در تمامی فصول استفاده نمایید. فن کویل هوای مطبوعی ایجاد می‌کند و فضای مناسبی برای اعضای خانواده فراهم خواهد کرد. یکی از فاکتورهای مهم خرید فن کویل  قیمت آن است و عوامل بسیار زیادی می‌تواند بر روی قیمت این محصول تاثیر بگذارد.  با توجه به فاکتورهای تاثیر گذار بر روی قیمت، می‌توان خریدی موفق و با کیفیت داشت. به همین جهت در این مقاله می‌خواهیم به بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت فن کویل بپردازیم. اگر فن کویل مورد نظر شما قیمت بالایی دارد، بهتر است دلیلش را در بین این عوامل جستجو کنید.

چگونه قیمت فن کویل را متوجه شویم؟

با توجه به شرایطی اقتصادی نا متعادل، فروشندگان کمی قیمت ثابت اعلام می‌کنند و قیمت‌ها هر روزه در حال نوسان و تغییر است. از این رو نمی‌توان فهمید که کدام قیمت درست و منصفانه است و کدام قیمت نا عادلانه است. همین موضوع خریدار را سر در گم کرده و خریدار نمیداند که برای خرید فن کویل دست نگه دارد، یا سریعا دستگاه را خریداری نماید. با مراجعه به فروشگاه‌های معتبر می‌توان در کنار خرید فن کویل‌های با کیفیت و معتبر از قیمت‌های اصلی فن کویل نیز با خبر شد. شما می توانید در فروشگاه اینترنتی بهارتهویه، انواع فن کویل را با بهترین قیمت و با گارانتی اصلی خریداری کنید.

بهتر است قبل از خرید دستگاه، قیمت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه نمایید و در این صورت متوجه می‌شوید که کدام دستگاه برای شما مناسب تر است.

عوامل موثر بر قیمت فن کویل
عوامل موثر بر قیمت فن کویل

فن کویل چیست؟

فن کویل یک دستگاه کاربردی از خانواده تجهزات تهویه است که قابلیت سرمایش و گرمایش دارد. این دستگاه از یک فن دمنده و مکنده و چند عدد کویل تشکیل شده است که کاربرد بسیار زیادی دارد. فن کویل‌ها دارای تکنولوژی مدرن و فناوری‌های روز دنیا هستند و می‌توانند با قدرت بالایی که دارند ریز ترین باکتری‌ها را از بین برده و یک هوای پاک و ملایم را در خانه از خود ساطع نمایند. در کنار تهویه فوق العاده، این دستگاه سرمایش و گرمایش مطلوبی را نیز از خود ساطع می‌کند و قابلیت تامین رفاه ساکنین خانه را دارد. هر خانه و محیطی جهت تامین هوای سرد و گرم خود نیاز به یک فن کویل دارد و این دستگاه در هر خانه‌ای از ملزومات است. فن کویل در انتقال دما و حرارت و تهویه محیط نقش اساسی دارد و قیمت این دستگاه در خرید و فروش فن کویل از مهم ترین عوامل خرید یا عدم خرید آن محسوب می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت فن کویل

عوامل زیر بر قیمت این سیستم تهویه ای تاثیر می گذارند:

نوع فن کویل

یکی از عوامل تاثیر گذار  بر روی قیمت فن کویل، نوع آن است و نوع کاربری آن که بر روی هر ساختمان به طور مشخص جدا گانه می‌باشد. نوع فن کویل بر روی قیمت آن تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد و انواع فن کویل قیمت‌های مختلفی دارند. تفاوت ساخت هر نوع فن کویل و فناوری مختلف آن  در تفاوت قیمت نقش بسیار زیادی دارد.

فن کویل در چند دسته تولید شده است، اعم از زمینی، ایستاده، سقفی، دیواری، کاستی و در این میان، ارزان ترین نوع فن کویل، فن کویل سقفی تو کار است که به دلیل نداشتن هیچ گونه ترموستات و پنل بیرونی، از قیمت بسیار ارزانی برخوردار است و گران ترین نوع فن کویل، فن کویل کاستی است. عوامل دیگری نیز بر روی قیمت فن کویل تاثیر گذارند که باعث تغییر قیمت خواهد شد.

برند فن کویل

امروزه  برندهای ایرانی زیادی هستند که در حال تولید انواع فن کویل با کیفیت مطلوب می‌باشند که این فن کویل‌ها بعد از تولید سریعا وارد بازار شده و با قیمت متناسب  به فروش می‌رسند. قیمت برندهای ایرانی بسیار کمتر از برندهای خارجی است که موضوعی عادی و طبیعی به شمار می‌رود و به دلیل تمرکز بر تولید داخل، طرفداران برندهای ایرانی روز افزون شده‌  و کیفیت و قیمت مناسب باعث خرید بیشتر فن کویل‌های ایرانی توسط ایرانیان شده است.  برندهایی مانند دمیرسان، ال جی، اذر نسیم، تهویه اریا، سرما آفرین، هیوندای، مدیا از معتبر ترین برندهای ایرانی و خارجی فن کویل به شمار می‌روند که از قیمت‌های متغیری نیز برخوردارند.

ابعاد و ظرفیت دستگاه

عامل تعیین کننده دیگر، ابعاد و ظرفیت دستگاه است که تناسب فن کویل با ساختمان شما را نشان می‌دهد. ظرفیت و ابعاد فن کویل نشان از آن دارد که فن کویل مذکور قابلیت سرمایش و گرمایش محیط مورد نظر شما را دارد. ظرفیت فن کویل نشان cfm دارد و هر چقدر که این نشان از عدد بیشتری برخوردار باشد، توان و ظرفیت دستگاه نیز بیشتر است. در نتیجه قدرت فن کویل نقش بسزایی در قیمت آن دارد و به طور معمول ابعاد فن کویل با قدرت و پتانسیل آن ارتباط مستقیم دارد.

هر چقدر که ظرفیت دستگاه بیشتر باشد مسلما قیمت آن نیز افزایش خواهد داشت و همین امر می‌تواند تاثیر گذار بسزایی داشته باشد. لازم است که قیمت تاثیری در خرید دستگاهی با ابعاد کوچک و یا بزرگ نداشته باشد و خریداران دستگاه مناسب محیط مسکونی‌شان را خریداری نمایند؛ زیرا اگر به دلیل پرداخت قیمت کمتر، دستگاه با ابعاد کوچک تر خریداری نمایند، ملزوم به تعویض آن با یک نسخه متناسب خواهند شد.

سطح صدای فن کویل

در بسیاری از محیط‌ها مانند مسکونی، اداری و تجاری آرامش و سکوت حرف اول را می‌زند و حائز اهمیت است تا آسایش ساکنین این محیط‌ها حفظ شود.  افراد کمی دوست دارند که جهت تامین هوای مطلوب‌شان، سر و صدای دستگاه تهویه را نیز تحمل کنند. برخی از دستگاه‌ها که از قیمت بسیار کمی برخوردارند سر صدا نا مطلوب از خود بروز می‌دهند و ارامش ساکنین را جریحه دار می‌کنند.

از این جهت فن کویل‌هایی که دارای سیستم کاهنده صدا هستند، از قیمت بسیار بالا تری برخوردارند. به طور کلی فن کویل‌های سقفی تو کار سر و صدای کمتری نسبت به دیگر فن کویل‌ها دارند. امروزه پیشرفت فناوری باعث شده است که  فن کویل‌ها نیز مجهز به سیستم‌ کاهنده صدا شوند و یا عایق‌هایی جهت کم صدا شدن فن کویل‌ها استفاده شده است که سبب حفظ آرامش ساکنین خانه شده است.

جنس و کیفیت بدنه

تولید فن کویل نیاز به مواد اولیه دارد که هر تولید کننده از مواد اولیه‌ای با جنس متفاوت استفاده می‌کند. برخی از تولید کنندگان فن کویل از ورقه‌های فولاد با کیفیت استفاده می‌کنند و همین امر باعث قیمت بالا تر دستگاه آن‌ها می‌شود.

دستگاه‌هایی که جنس مقاوم تر و با کیفیت تری نسبت به دیگر فن کویل‌ها دارند، دستگاه تولید شده آنها از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار است که در برابر فرسودگی و پوسیدگی مقاوم بوده و می‌تواند برخورد فن کویل با جسم سخت و ضربه‌های محکم را پوشش دهد. در این صورت هیچ گونه ترک و خدشه‌ای به بدنه فن کویل وارد نخواهد شد و بدنه فن کویل به طور کامل یک دست و یک پارچه خواهد شد.

نوع موتور

کیفیت موتور فن کویل یکی از عوامل مهم در قیمت گذاری این دستگاه به شمار می‌رود و می‌تواند باعث افزایش یا کاهش کیفیت فن کویل شود.  موتور فن کویل نقش بسیار مهمی در کارکرد این دستگاه دارد و می‌تواند تعیین کند که دستگاه تا چند سال کار کند و چه ظرفیتی را پشتیبانی کند. به طور کلی موتور، عامل بسیار مهمی به شمار می‌رود و اگر موتور بدون هیچ گونه سر و صدایی کار کند و بتواند روی دور تند نیز به خوبی کارکرد خودش را حفظ کند، قیمت بالا تری را به خود اختصاص خواهد داد. اگر فن کویلی را خریدید که از نظر ظاهری با دیگر فن کویل‌ها یکسان بود، اما قیمت بسیار بالا تری داشت، می‌توان گفت که از موتور با کیفیت تری برخوردار است.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت فن کویل کدامند؟
عوامل تاثیر گذار بر قیمت فن کویل کدامند؟

وجود فیلتر در فن کویل

فن کویل‌ها در کنار قابلیت سرمایش و گرمایش، قابلیت تهویه هوای محیط را نیز دارند و می‌توانند هوای سالم و پاکیزه برای اعضای خانه به ارمغان بیاورند. از این جهت وجود یک فیلتر با قدرت در فن کویل جهت تهویه هوا الزامی است و می‌تواند نقش مهمی را ایفا نماید. در فن کویل‌هایی که در بیمارستان و مهد کودک محیط‌های صنعتی نصب می‌شوند، وجود فیلتر می‌توانند بسیار موثر باشد و هر مقدار که فیلتر پر  قدرت باشد، آلودگی‌های هوا بهتر و سریع تر جذب فیلتر خواهد شد و هوایی پاک و تمیز را شاهد خواهیم بود.

 فن کویل‌هایی که دارای فیلتر‌های قابل شستشو می‌باشند، از قیمت بالا تری برخوردارند؛ زیرا خریدار دیگر نیازی به تعمیر و تعویض فیلتر نخواهد داشت و با پرداخت هزینه  بیشتر هنگام خرید، دیگر نیازی به پرداخت هزینه هنگام تعمیر و تعویض نیست و دستگاه عمر مفیدش افزایش خواهد داشت.

محل نصب دستگاه

محل نصب دستگاه نشان از آن دارد که دستگاه برای چه محیطی خریداری می‌شود. اداره، ساختمان مسکونی، بیمارستان و یا دیگر محیط‌ها همگی نیاز به فن کویل مختص خود دارند. همین موضوع می‌‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی امکانات فن کویل بگذارد و قیمت آن را تحت تاثیر قرار دهد.  فن کویل‌هایی که در بیمارستان‌ها نصب می‌شوند، لازم است تا فیلتر‌های تهویه هوا داشته و این فیلتر‌ها  قدرت بالایی در جذب آلودگی‌ها داشته باشند و فن کویل هایی که در ساختمان‌های صنعتی نصب می‌شوند لازم است تا قدرت و مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشند.

این فن کویل‌ها باید از بدنه‌ای با کیفیت ساخته شده باشند و تمامی این ویژگی‌ها می‌تواند قیمت فن کویل را تحت تاثیر قرار دهد.  در کنار تمامی ویژگی‌های ذکر شده فن کویل‌هایی که در محیط‌های مسکونی کوچک نصب می‌شوند به دلیل ساختار ساده و ابعاد کمی که دارند، از قیمت بسیار پایین تری نیز برخوردارند و لازم نیست جهت خرید آنها مبلغ بسیار زیادی پرداخت کرد.

کیفیت قطعات به کار رفته در  فن کویل

یک فن کویل متشکل از اجزای مختلفی مانند مبدل، فن یا بلوور، کویل، ترموستات، تشتک و شیر فلکه است و همین امر می‌تواند قیمت آن را تحت تاثیر قرار دهد. کیفیت این قطعات بسیار حائز اهمیت است و بر روی مبلغ پرداختی تاثیر می‌گذارد. بهتر است کیفیت قطعات را مورد بررسی قرار دهید؛ زیرا قطعات هستند که ساختار فن کویل را تشکیل می‌دهند و عمر و کارکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار می‌دهند. هر کدام از قطعات که با مشکلی برخورد نمایند، می‌توانند هزینه‌های هنگفتی بر جای بگذارند. از این جهت بهتر است هنگام خرید فن کویل از وجود قطعات درجه یک و با کیفیت مطمئن شوید.

امکانات دستگاه

توجه به اینکه فن کویل از چه امکاناتی برخوردار است می‌تواند مهم باشد. برای مثال برخی از فن کویل‌ها طراحی منحصر به فرد و جذابی دارند و همین امر در قیمت آنها تفاوت ایجاد می‌کند‌. برخی از فن کویل‌ها قدرت مکش بالایی دارند و برخی از فن کویل‌ها از قدرت سرمایش و گرمایش بی نظیری بهره مند شده‌اند. تمامی امکانات به کار رفته در فن کویل تاثیر مهمی بر روی قیمت دارد. ممکن است برخی از فن کویل‌ها دارای ریموت یا پمپ درین هستند و برخی دیگر دارای سیستم صرفه جویی و آژیر هشدار می‌باشند و همگی این امکانات و ویژگی‌ها نقش بسیار مهمی در تعیین قیمت‌ها دارند و اگر دستگاه دارای این امکانات باشد، باید مبلغ بیشتری برای خرید آن پرداخت کرد.

قدرت پرتاب باد

قدرت پرتاب باد از عوامل تعیین کننده به شمار می‌رود که با متراژ اتاق‌هایی که فن کویل در آنها تعبیه شده است ارتباط دارد. اگر قدرت پرتاب باد در فن کویل مطلوب باشد لازم نیست نگران سرمایش اتاق باشیم؛ زیرا اگر فن کویل دارای پرتاب باد قدرتمند باشد، می‌تواند به خوبی هوای سرد را به اتاق‌هایی با متراژ زیاد نیز برساند. قدرت پرتاب باد باعث یکسان شدن دما در اتاق شده و همگان از هوای مطلوب اتاق لذت خواهند برد.

امروزه قیمت فن کویل‌ها از یکدیگر بسیار متفاوت است و ممکن است هر فروشنده قیمتی متفاوت از دیگری به شما بگوید. بهتر است به دنبال یک فروشگاه با سابقه  باشید که یک فن کویل با کیفیت همراه با یک گارانتی  معتبر چند ساله به شما عرضه نماید تا از تعویض و تعمیر فن کویل برای مدت زمان طولانی بی نیاز باشید.

نتیجه گیری

عوامل بسیاری می‌باشند که بر روی قیمت فن کویل تاثیر می‌گذارند و لازم است که به همه این عوامل توجه شود. گاهی قیمت بالا نشانه گیفیت بسیار مطلوب فن کویل است و گاهی نشانه یک کلاه برداری حرفه ای. بهتر است در قیمت بالا به دنبال عوامل تاثیر گذار بگردید تا از کلاه برداری‌ها مصون بمانید. اگر می‌خواهید یک خرید موفق و حرفه‌ای داشته باشید بهتر است از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت فن کویل آگاهی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *