لوازم جانبی

راهنمای استفاده از ریموت کنترل داکت اسپلیت جی پلاس

ریموت کنترل داکت اسپلیت جی پلاس

داکت اسپلیت‌ها را می‌توان از کارآمدترین تجهیرات سرمایشی و گرمایشی دانست که با کارکرد پربازده و کم صدا به تولید و توزیع یکنواخت جریان‌های هوای مطبوع در محیط می‌پردازند. این دستگاه‌ها ضمن ایجاد سرمایش و گرمایش کافی، رطوبت اشباع شده در محیط را تقلیل داده و به پاکسازی هوا از آلاینده‌های مختلف می‌پردازند. نام کمپانی جی پلاس در صدر فهرست تولید کنندگان طرح تجهیزات تهویه‌‌ای قرار دارد.

داکت اسپبیت‌های ساخت این شرکت با تنوع بالا وارد بازار شده و از کارایی مناسب و امکانات قابل قبول برخوردار هستند. داکت اسپلیت جی پلاس دارای ریموت کنترل کارآمد با ابعاد کوچک و کاربردی است که امکان تنظیم و کنترل بخش‌ها و سیستم‌های مختلف دستگاه را برای کاربر فراهم می‌کند. با استفاده از این ریموت کنترل، کاربری از دستگاه داکت اسپلیت برای مصرف کنندگان آسان‌تر خواهد بود‌.

این کنترل دارای دکمه‌های مختلفی است که فشردن هر یک از آن‌ها، وضعیت جدیدی را در کارکرد دستگاه ایجاد می‌کند‌. در ادامه کارایی هر یک از دکمه‌های موجود بر روی ریموت کنترل داکت اسپلیت جی پلاس را معرفی می‌نماییم.

راهنمای جامع و کامل استفاده از ریموت کنترل داکت اسپلیت جی پلاس

در ادامه مطلب می توانید راهنمای استفاده از ریموت کنترل داکت اسپلیت جی پلاس را بخوانید.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل داکت اسپلیت جی پلاس
راهنمای استفاده از ریموت کنترل داکت اسپلیت جی پلاس

دکمه پاور یا خاموش و روشن (ON و OFF) ریموت کنترل

این دکمه که با رنگ سبز در قسمت بالایی (سمت چپ) ریموت کنترل تعبیه شده است، برای روشن و خاموش کردن دستگاه داکت اسپلیت کاربرد دارد و می‌توان آن را به نوعی، مهم‌ترین دکمه این ریموت در نظر گرفت. چنانچه قصد خاموش و روشن کردن دستگاه از روی پنل داکت اسپلیت را داشته باشید، دکمه پاور در قسمت زیرین قاب پنل (سمت راست) قرار گرفته است.

دکمه (MODE) ریموت کنترل

برای کارکرد داکت اسپلیت می‌توان حالت‌های مختلفی را در نظر گرفت. استفاده از دکمه مود در ریموت، حالت‌های مختلف عملکرد دستگاه بر مبنای وضعیت دما در محیط است. داکت اسپلیت در فصل‌های مختلف سال و ساعات مختلف شبانه روز عملکرد مشابهی را نشان نداده و درجه دمای یکسانی تولید نمی‌کند‌. حالت گرمایش این دکمه مختص فصل‌های سرد سال، حالت سرمایش آن مربوط به روزهای گرم سال، حالت فن برای فعال شدن فن داخلی در فصل بهار، حالت خشک برای کاهش رطوبت اشباع شده در محیط و تولید خشکی مطبوع در نواحی شرجی و حالت اتوماتیک برای تنظیم دستگاه بر روی شرایط دلخواه کاربرد در نظر گرفته شده است.

دکمه (Fan) ریموت کنترل

با استفاده از این دکمه ریموت می‌توان سرعت فن دستگاه را بر روی ۴ حالت مختلف اعم از تند، متوسط، کند و اتوماتیک تنظیم نمود. فن دستگاه داکت اسپلیت جی پلاس وظیفه دارد جریان‌های هوای مطبوع تولید شده را در جهات مختلف به تمام بخش‌های محیط برساند.

دکمه (Temperature) ریموت کنترل

چنانچه دمای محیط بیش از حد گرم یا سرد شده باشد و قصد افزایش یا کاهش درجه دمایی کارکرد دستگاه را داشته باشید، لازم است دکمه‌های – و + ریموت کنترل را به میزان دلخواه بفشارید تا دمای دستگاه بر روی میزان مورد نظر تنظیم شود.

دکمه (ECO) ریموت کنترل

با فشردن این دکمه بر روی ریموت کنترل، داکت اسپلیت را بر روی حالت اکو تنظیم می‌نمایید. به این ترتیب کارکرد دستگاه تهویه‌ای شما در ادامه با صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی همراه خواهد بود. در نتیجه در زمان خنک کردن محیط دستگاه دو درجه افزایش دما می‌دهد و در هنگام تولید حرارت مطبوع، ۲ درجه کاهش دما به وسیله داکت اسپلیت انجام خواهد شد.

دکمه (Sleep) ریموت کنترل

تنظیم داکت اسپلیت بر روی این حالت باعث می‌شود تا در زمان خواب کاربر، دستگاه به صورت خودکار خاموش شده و به این ترتیب از اتلاف انرژی ممانعت شود. زمانی که دستگاه داکت اسپلیت با فشردن دکمه Sleep بر روی حالت خواب تنظیم شود، عملکرد سیستم با کمترین میزان صدای تولیدی صورت می‌گیرد تا آسایش مصرف کنندگان حفظ شود.

دکمه (Swing) ریموت کنترل

با فشردن این دکمه، دستگاه جریان‌های هوای مطبوع تولید شده را با چرخش‌های کنترل شده در تمام بخش‌های فضا توزیع کرده و باد به صورت چرخش بالا و پایین در محیط انتشار می‌یابد. به این ترتیب تمام نقاط محیط منزل یا محیط کار شما به صورت یکپارچه و متوازن خنک یا گرم خواهد شد.

دکمه (Turbo) ریموت کنترل

از این دکمه برای افزایش قدرت داکت اسپلیت جهت تولید سرمایش پرسرعت در محیط استفاده می‌شود. فشردن دکمه توربو موجود بر روی ریموت کنترل داکت اسپلیت جی پلاس باعث می‌شود محیط خانه یا محل کار شما با سرعت بیشتری به دمای دلپذیر و دلخواه برسد.

دکمه (Light) ریموت کنترل

استفاده از این دکمه باعث خاموش و روشن شدن چراغ‌های تعبیه شده بر روی پنل دستگاه می‌شود. کلید Display بر روی ریموت کنترل نیز به منظور روشن یا خاموش کردن روشنایی نمایشگر یونیت داکت اسپلیت تعبیه شده است. بنابراین امکان خاموش و غیر فعال کردن نمایشگر پنل داکت اسپلیت به واسطه استفاده از این دکمه وجود دارد.

کارکرد کلید I Set در ریموت کنترل داکت اسپلیت جی پلاس چیست؟

کلید I Set در ریموت کنترل برخی مدل‌های داکت اسپلیت جی پلاس وجود دارد. انتخاب این دکمه تنظیمات مورد نظر شما برای نوع کارکرد داکت اسپلیت را ذخیره کرده و نتیجتا در طول استفاده‌های بعدی از دستگاه، عملکرد داکت اسپلیت مطابق تنظیمات انجام شده به شکل اتوماتیک صورت می‌گیرد. استفاده از این دکمه نوع استفاده از داکت اسپلیت جی پلاس برای مصرف کنندگان را با سهولت کاربری همراه می‌کند.

نکته: برای تنظیم دمای داکت اسپلیت جی پلاس می‌توانید از علامت‌های فلش سبز رنگی که سمت راست ریموت کنترل تعبیه شده‌اند استفاده نمایید. به این ترتیب فرمان تنظیم میزان دما و ایجاد درجه دمایی دلخواه به دستگاه داده می‌شود. محدوده دمایی کارکرد دستگاه بین ۱۶ تا ۳۱ درجه سانتی گراد است و شما می‌توانید داکت اسپلیت را بر روی میزان دمای دلخواه تنظیم کنید.

نتیجه گیری

ریموت کنترل از مهم‌ترین امکانات داکت اسپلیت جی پلاس به شمار می‌آید و قابلیت تنظیم دستگاه به شکل دلخواه را دارد. در این مقاله کاربرد هر یک از دکمه‌ها و کلیدهای طراحی شده بر روی ریموت کنترل داکت اسپلیت جی پلاس را در قالب راهنمایی کامل و جامع ارائه نمودیم. با استفاده از راهنمای شیوه عملکرد ریموت کنترل داکت اسپلیت جی پلاس می‌توانید از نوع کارایی کلیدهای تعبیه شده بر روی ریموت کنترل اطلاع یافته و فرمان‌های دلخواه را بر روی دستگاه ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *