سرمایشی

راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری محصولات سرمایشی و گرمایشی جمع‌و‌جور‌تری اما با همان بازدهی بالا طراحی و تولید نموده‌اند. راهنمای خرید کولر گازی پرتابل به‌کاربران کمک می‌کند تا در‌این‌باره اطلاعات بیش‌تری کسب کنند و بتوانند کولر گازی خریداری کنند که امکان جا به جایی داشته باشد. در این مقاله همراه ما باشید تا به مزایا و ویژگی‌ها و سایر اطلاعات و نکات مرتبط با کولرهای گازی پرتابل بپردازیم.

کولر گازی پرتابل چیست؟

شاید بسیاری از کاربران نسبت به کولر‌های گازی پرتابل شناخت کافی نداشته باشند. در این قسمت از مطلب به توضیح مختصری در ارتباط با کولر‌های گازی پرتابل اقدام می‌نماییم.

کولر گازی پرتابل و یا portable air conditioner سیستم‌های تهویه قابل حمل بوده که به آسانی می‌توان آن‌ها را از مکانی به مکان دیگر منتقل نمود. البته برخی از سایر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی دیگر هم قابل جا به جایی هستند، اما کولر‌های گازی پرتابل در مقایسه با سایر محصولات وزن و حجم کم‌تری داشته و از قابلیت حمل آسان‌تری برخوردار هستند.

راهنمای خرید کولر گازی پرتابل
راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

نکاتی که باید هنگام خرید کولر گازی پرتابل بدانید

این مدل از کولر‌های گازی موجود در بازار از قدرت و ظاهر منحصر‌به‌فردی برخوردار هستند. کولر‌های گازی پرتابل دارای مزایا ویژگی‌های بسیاری بوده و به همین دلیل سیستم‌هایی پر فروش به شمار می‌آیند.

از نکاتی که باید هنگام خرید در راهنمای خرید کولر گازی پرتابل به آن اشاره کنیم مواردی همچون عدم امکان نصب برای هر محیط، بازدهی و خنک کنندگی کم‌تر در مقایسه با کولر گازی‌های دیواری و دیگر نکاتی از این قبیل است. همچنین خوب است بدانید در بسیاری از مواقع کولر‌های گازی پرتابل جایگزین مناسبی برای سایر کولر‌های گازی نیستند.

خرید کولر گازی پرتابل تک لوله یا دو لوله

کولر‌های گازی پرتابل دارای دو مدل کولر پرتابل تک لوله و کولر پرتابل دو لوله هستند. هر یک از دو مدل کولر‌های گازی پرتابل مزایا و ویژگی‌های خاص خود را دارند. اما باید توجه نمود که کولر گازی پرتابل دو لوله از بادهی و راندمان بیش‌تری برخوردار است. همچنین لازم به ذکر است که کولر‌های گازی پرتابل برای انتخاب و نصب در محیط‌هایی با متراژ پایین مناسب هستند.

اما کولرهای گازی پرتابل تک لوله و دولوله چه تفاوت هایی با هم دارند؟ در این قسمت از مطلب به توضیح مختصری درباره کولر گازی پرتابل تک لوله و کولر گازی پرتابل دو لوله می‌پردازیم.

کولر گازی پرتابل تک لوله همان‌طور که مشخص است به نوعی از کولر گازی پرتابل گفته شده که دارای یک لوله است. این تک لوله برای خروج هوای گرم مورد استفاده قرار‌گرفته است. البته به دلیل ورود هوای کندانسور به درون سیستم منجر به کاهش بازدهی عملکرد سیستم خواهد شد. همچنین ورود هوای کندانسور از خنک شدن فضای محیط جلوگیری می‌نماید.

کولر گازی پرتابل دو لوله از بازدهی و راندمان مطلوب‌تری در مقایسه با کولر گازی پرتابل تک لوله برخوردار است. این سیستم دارای دو لوله بوده که یک لوله برای خروج هوای گرم و لوله دیگر هوای مورد نیاز کندانسور را تامین می‌نماید. به همین دلیل دیگر هوای کندانسور وارد محیط نشده و دستگاه عملکرد و بازدهی مطلوب خود را حفظ می‌نماید.

آیا کولرهای گازی پرتابل برای استفاده در تمامی محیط ها مناسب است؟

شاید بسیاری از کاربران با این سوال مواجهه شده باشند که استفاده از‌این‌دستگاه برای تمامی محیط ها مناسب از یا خیر. باید بگوییم که استفاده از این کولرهای گازی محدودیتی ندارد، اما اگر می خواهید بهترین راندمان را از یک سیستم تهویه مطبوع کسب کنید، باید به نکاتی توجه کنید:

_ مناسب برای استفاده در محیط‌هایی با متراژ پایین و جایگزینی مناسب برای سایر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی.

_ بسیار مناسب برای افرادی که به طور مداوم باید از جایی به‌جایی دیگر نقل مکان نمایند.

_ مناسب برای نصب در محیط‌هایی با سرمایش کم‌تر و محیط‌هایی با مساحت کم‌است.

_ جایگزین مناسبی برای کولر‌های آبی، زیرا از سر‌و‌صدای کم‌تری در مقایسه با کولر آبی برخوردار هستند.

راهنمای خرید کولر گازی پرتابل
راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

مزایا و ویژگی ‌های کولر گازی پرتابل

کاربران به هنگام خریداری این سیستم سرمایشی باید نسبت به مزایای آن اطلاعات و شناخت کافی داشته باشند. پس در این قسمت از مطلب به بیان برخی از ویژگی‌ها و مزایای کولر‌های گازی پرتابل می‌پردازیم.

کوچک و جمع‌و‌جور بودن کولر گازی پرتابل

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های قابل مشاهده این محصول همان کوچک و جمع‌و‌جور بودن آن است. به همین دلیل بسیاری از کاربران به خرید این سیستم علاقه داشته و از فروش مطلوبی برخوردار است. زیرا کولر‌های گازی پرتابل قابل استفاده در کوچک‌ترین اتاق‌ها و یا محیط‌های مورد نظر بوده و عملکرد بسیار خوبی دارد. به عنوان مثال کولر گازی پرتابل گرین 12000 یکی از بهترین کولرهای گازی پرتابل موجود در بازار است که کارایی مطلوبی دارد.

دارای قابلیت حمل آسان‌ کولر گازی پرتابل

این سیستم سرمایشی در مقایسه با سایر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی از قابلیت حمل آسان‌تری بر خوردار است. بسیاری از کاربران ممکن است طی سال‌های متوالی جا به‌جا شوند و این سیستم برای چنین افرادی بسیار مناسب است. همچنین برای محیط‌هایی که قابلیت نصب کولر‌های گازی دیواری را ندارند انتخابی مطلوب است.

عدم نیاز به مراحل نصب سخت

یکی از مزایا و ویژگی‌هایی که توجه بسیار از افراد را به خود جلب نموده، همان قابلیت نصب آسان است. کولر گازی پرتابل به مراحل نصب دشوار و پیچیده نیازی نداشته و قابلیت نصب در بسیاری از محیط‌ها را دارد. سایر کولر‌های گازی موجود در بازار فروش محصولات به موقعیتی مناسب برای نصب نیاز داشته، اما کولر‌های گازی پرتابل به فارغ از این موضوع قابلیت نصب در جای خانه را دارند.

تفاوت قیمت کولر گازی پرتابل کولر گازی دیواری

موارد و نکات بسیاری در قیمت‌گذاری سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی به خصوص قیمت کولر گازی موثر هستند. از نکات موثر در قیمت کولر اسپلیت می‌توان به مواردی همچون نوع و یا مدل کولر گازی، توان کولر گازی، آپشن‌های کولر گازی و دیگر مواردی از این قبیل اشاره نمود. همچنین در برخی مواقع امکان دارد که قیمت کولر‌های گازی دیواری از کولر‌های گازی پرتابل پایین‌تر باشد. زیرا هیچ قیمت ثابتی در بازار برای این دسته از سیستم‌های سرمایشی وجود نداشته و قیمت آن‌ها می تواند با توجه به نوسانات قیمت ارز تغییر کند.

مقرون به صرفه از نظر مصرف انرژی برق

کولر‌های گازی پرتابل به دلیل بهره‌مندی از فناوری‌های پیشرفته در سیستم آن از مصرف انرژی برق پایین‌تری نسبت به همتایان خود برخوردار هستند. همچنین در مقایسه با سایر سیستم‌های سرمایشی موجود در بازار اغلب مصرف برق کمتری دارند. زیرا سیستم‌ها و تجهیزان به‌کار رفته در این محصول نوین بوده و خرید آن از نظر اقتصادی به صرفه است.

نتیجه‌گیری

همان طور که گفته شد، کولرهای گازی پرتابل به دلیل قابلیت جابه جایی آسانی که دارند، می توانند برای محیط ها و اتاق های کوچک گزینه های بسیار مناسبی باشند. چنانچه قصد خرید کولر گازی برای محیط مد نظرتان را دارید، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و به طور مستقیم به کارشناسان ما در این مجموعه متصل شده و راهنمایی های مفیدی را برای انتخاب بهترین سیستم تهویه مطبوع، کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *