تجهیزات استخر

جارو استخر ؛ چگونه استخر را جارو می زنند؟

چگونه استخر را جارو می زنند؟

جهت حفاظت از استخر نیاز به تامین تجهیزات مناسب است. یکی از تجهیزات کاربردی و مناسب استخر جاروی استخر می‌باشد که پاکیزگی استخر را حفظ می‌کند. جاروی استخر یک وسیله مقرون به صرفه و اقتصادی است که استفاده از آن یک تکنیک ساده‌ دارد. در این مقاله نحوه استفاده از جاروی استخر را مورد بررسی قرار داده و مزایای آن را بر میشماریم.

نظافت استخر تا چه حد مهم است؟

نظافت و بهداشت استخر می‌تواند باعث استفاده بهتر از این مکان تفریحی شود. جهت نظافت استخر از ابزارها و وسایل خاصی استفاده می‌شود که یکی از متداول ترین این ابزارها جاروی استخر است که جهت پاکسازی  استخر به کار می‌رود. نوع جارو استخر به عواملی از جمله ارتفاع استخر و عمق و حجم آب استخر بستگی دارد.

 گل و لای و برگ و گیاهان و باقی مانده چربی و شامپو ممکن است نشان از وجود طبیعت در اطراف استخر و وجود شناگران باشد. اگر برای مدت طولانی به نظافت استخر رسیدگی‌ نشود، شرایط نامساعدی را به وجود می‌آورد. نظافت هفتگی با استفاده از جارو استخر تا حد قابل قبولی این آلودگی را کاهش می دهد.

به منظور افزایش کیفیت و بهینه سازی استخر، لازم است تا تجهیزات استخر مورد نیاز خریداری شود. همچنین جهت پاکیزه نگه داشتن استخر لازم است تا سرویس دوره‌ای انجام شود و به طور منظم از پاکیزگی و نظافت استخر مطمئن شد.

برخی از افراد پس از راه اندازی استخر، از نظافت آن غافل می‌شوند و گمان می‌کنند که این فرایند، عملی طاقت فرسا و پر هزینه است. در حالی که نظافت استخر با استفاده از جارو برقی، عملی به صرفه و اقتصادی است و می‌تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد‌.

تمیز کردن استخر با جاروی استخر
تمیز کردن استخر با جاروی استخر

انواع روش ‌های نظافت استخر در کنار جارو استخر

در ادامه با روش های نظافت استخر آشنا خواهید شد:

استفاده از کلر و سولفات در کنار جارو استخر

در کنار جارو زدن، می‌توان جهت از بین بردن باکتری‌ها و مواد شیمیایی که با جارو نمیتوان آن‌ها را از بین برد، از کلر نیز استفاده کرد و لازم است به همان روشی که حمام و سرویس بهداشتی شسته می‌شود، استخر را نیز تمیز نمایید‌.  تمیز نمودن دیوار استخر می‌تواند باعث تمیز شدن خود استخر نیز شود و اگر ابزار مناسب دارید، لازم است تا دیواره‌های استخر را نیز تمیز و پاکیزه کنید.

استفاده از سولفات و کلر می‌تواند به خوبی مواد شیمیایی و باکتری‌های مضر را از بین ببر. روشن گذاشتن پمپ به مدت ۲۴ ساعت می‌تواند تمام آب استخر را از فیلتر تصفیه رد کند و آبی تمیز و پاکیزه را در اختیار ساکنین بگذارد.  با عبور آب از فیلترها تمام آلودگی و املاح آب از بین می‌رود و آب شفاف و زلال خواهد شد و هیچ نشانی از کدری در آب استخر نخواهید دید.

استفاده از روکش در کنار جارو استخر

در کنار جارو برقی می‌توان به تاثیر روکش استخر نیز اشاره کرد. روکش استخر می‌تواند از سطح آب به خوبی محافظت کند و ورود آشغال و ذرات آلوده به داخل آب را خنثی نماید. هر زمان که بخواهید در آب شنا کنید روکش را باز کرده و سپس مجددا روکش استخر را ببندید.  برخی از روکش‌ها در فصول سرد کمک به گرم نگه داشتن آب استخر می‌کنند و می‌توان در هر زمانی  اقدام به شنا و تفریح در استخر نمود.

اسپری‌های ضد عفونی در کنار جارو استخر

جهت نظافت حصارهای استخر که عمدتا از جنس فولاد ضد زنگ هستند، بهتر است از اسپری‌های شیمیایی و ضد عفونی  استفاده کرد. برخی از مواد شوینده به طور خاص و حرفه‌ای حصارها و حومه استخر را تمیز و پاکیزه می‌کنند.  فولاد ضد زنگ یک انتخاب بسیار هوشمندانه و مناسب برای استخر است و امکان استفاده از مواد ضد عفونی کننده و شیمایی برای این جنس وجود دارد.

برس استخر در کنار جارو استخر

برس‌ها از دیگر تجهیزات جهت نظافت استخر هستند و نوع  با کیفیت و مقاوم آن عمر بیشتری دارد و می‌تواند مدت زمان بیشتری کارکرد خود را حفظ کند. اگر یک برس ارزان قیمت خریداری نمایید، به علت برخورد مداوم با مواد شیمیایی برس به زودی مقاومت خود را از دست می‌دهد و از بین می‌رود. از این رو بهتر است که برای دیواره‌های استخر از یک برس با کیفیت و قوی استفاده شود.

 لازم است تا دو بار در هفته دیوارها و گوشه و کنار استخر و نردبان استخر با برس مخصوص تمیز شوند. در صورت استفاده از برس، جلبک‌ها شل می‌شوند و سپس با استفاده از کلر، به راحتی و بدون مقاومت از بین می‌روند. جهت نظافت استخر، مطمئن شوید که به هر اینچ از گوشه و کنار استخر ضربه زدید و اطراف آن با برس برخورد داشته است.

استخرهای رو باز هم نیاز به نظافت با جارو استخر دارند؟‌

بله، استخر‌های رو باز در تمامی فصول کاربرد دارند و نیاز به مراقبت و نظافت بیشتری دارند. اگر از استخرهای رو باز مراقبت شود هزینه این نوع استخرها تا حد قابل توجه‌ای کاهش پیدا می‌کند‌. امروزه بسیاری از استخرهای رو باز به سیستم تصفیه مجهز هستند و بدون هیچ گونه تلاشی، آبی زلال و شفاف را به ارمغان‌ می‌آورند.

انواع الودگی ‌های استخر

چگونه استخر آلوده می شود؟ در ادامه با انواع آلودگی های استخر آشنا خواهید شد:

آب کثیف سبز استخر شنا

احتمالا آلودگی‌های سبز رنگ درون استخر را مشاهده کرده‌اید. تشکیل جرم‌ها و جلبک‌ها باعث تغییر رنگ آب به سبز می‌شود و اگر این نوع آلودگی را مشاهده کردید، بهتر است تا با مواد شیمایی و جارو برقی، پاکیزگی را به محیط استخر بازگردانید.

علائم آلوده روی خط آبی

 هنگام استفاده زیاد از استخر، به طور معمول خطوط کثیف زرد رنگ را در حومه استخر مشاهده خواهید کرد. این خطوط روغن‌ و نرم کننده‌هایی هستند که از شنا گران درون آب باقی ماندند و به دیواره‌های استخر چسبیدند. یک پاک کننده معمولی و ساده به حذف این نوع خطوط کمک شایانی می‌کند.

زباله در کف استخر

بسیاری از استخرها در مدت زمان مشخصی به تجمع زباله در کف استخر منجر می‌شوند و این موضوع کاملا طبیعی است و اگر پمپ و فیلتر شما به خوبی کار نکند، ممکن است زباله‌های بیشتری درون آب استخر جمع شوند. اگر متوجه تجمع زباله درون استخر شدید، بهتر است از یک جارو برقی کمک بگیرید تا با مکش قوی خود زباله‌ها را به درون خود بکشد و استخری تمیز و زیبا به شما تحویل دهد.

مراقبت از فیلتر استخر

تمیز بودن استخر به یک پمپ قوی و فیلتر بستگی دارد و لازم است تا فیلترها به موقع تمیز و پاکیزه شوند. پس از شستشوی استخر اقدام به شستشوی فیلتر نمایید تا فرآیند پاکیزه کردن استخر تمام شود. نظافت استخر رابطه مستقیم با متراژ و تعداد دفعات استفاده از آن و شرایط آب و هوایی دارد؛ اما عمدتا لازم است که هفته‌ای یک بار استخر را به طور کامل تمیز کنید.

صاحبان استخر و نیروهای خدماتی جهت پاکیزه نگه داشتن استخر متوسل به انواع جارو استخری می‌شوند. در این قسمت به انواع جارو استخر می‌پردازیم:

انواع جارو برقی استخر

  • سیستم خلا مکشی
  • جارو فشاری استخر
  • جارو رباتیک مکشی
  • استفاده از جارو به روش دستی
  • جارو رباتیک

 جاروی روباتیک  یک ابزار مناسب جهت از بین بردن آشغال و جلبک در ته استخر است. جاروی روباتیک این مواد را به سمت خودش می‌کشد و استخر تمیز و پاکیزه می‌شود. در این نوع جارو، بخشی از مواد مجددا به داخل استخر باز می‌گردد و آب استخر کدر خواهد شد. در این صورت برای استخرهایی با حجم بالا و کثیف بهتر است از جارو دستی استفاده شود تا آشغال‌ها به طور کامل از بین بروند.

این نوع از جاروها نوعی از جاروهای مستقل می‌باشند که به جای فشار آب، ماده مصرفی انها برق است. این مدل جارو اجسام سخت استخر را تمیز می‌کند و زباله‌ها را به خودش می‌کشد و آب استخر را به طور کامل فیلتر و تمیز می‌کند.  جارو رباتیک قابلیت خاموش کردن فیلتر را دارد و می‌تواند در مصرف برق و انرژی صرفه جویی کند. این نوع جارو برقی بسیار ساختار ساده‌تری نسبت به دیگر جارو برقی‌ها دارد و باعث مکش اب و فیلتر و تصفیه آن می‌شود.

جاروهای فشاری استخر

 جاروهای فشاری در کنار پمپ فشار قوی کار می‌کنند و انرژی‌شان را از آب می گیرند.جاروهای فشاری برای استخر‌های که دارای زباله‌های بزرگ و حجیم هستند کاربرد دارد و می‌تواند موثر باشد. این مدل از جارو استخر زباله‌های جذب شده را به داخل کیسه فیلتر می‌اندازد. بهتر است کیسه فیلتر هیچ گاه به طور کامل پر نشود و به صورت نصفه پر شود و اگر کمی بیش از نصف رسید، به سرعت تخلیه شود.

جارو استخر
جارو استخر

در چه صورت به جارو کردن استخر نیاز است؟

جهت انجام برنامه جارو کشی،  نظافت هفتگی مهم است و برای از بین بردن آشغال‌هایی که روزانه وارد استخر می‌شوند و پس از طوفان و بارش‌های تند و شدید و پس از استفاده از مواد شفاف کننده آب و منعقد کننده، جارو کشی مورد نیاز است. در حالت سوم باید کمی زمان به استخر داده شود تا آشغال های کف استخر به حالت ثابت در آیند و سپس اقدام به جارو زدن کرد.

تحهیزات مورد نیاز جهت جارو کردن استخر

– سرجارو

– دسته تلسکوپی

– شلنگ

– صفحه متصل جارو به اسکیمر

اقدامات مهم قبل از شروع جارو کردن

– نسبت به روشن بودن پمپ تصفیه اطمینان حاصل نمایید.

– سر جارو و انتهای دسته تلسکوپ را متصل نمایید.

– شلنگ به  محل اتصال خودش در سر جارو متصل شود.

-سر جارو را در کف استخر وارد نمایید و اقدام به جمع آوری اشغال‌ها کنید.

– انتهای  شلنگ  روبروی نازل برگشت آب قرار بگیرد تا آب با فشار از زیر جارو خارج شود.  در این حالت حباب‌های سر جارو از کف سر جا رو خارج می‌شوند.

– صفحه اتصال شلنگ و اسکیمر به یکدیگر وصل شوند و انتهای شلنگ را به اسکیمر شلنگ وصل کنید و انتهای شلنگ را پر از آب کنید و دستتان را بر روی شلنگ بگذارید تا هوا به شلنگ وارد نشود.

-اگر پس از مدتی استراحت به طور مجدد جارو برقی خود را فعال کرده‌اید، خطوط لوله کشی را دوباره فعال کنید.

-قبل از پاکیزه کردن فیلترهای جارو برقی، مطمئن شوید که پمپ و جارو از یکدیگر جدا شده‌اند.

-پس از شستشوی فیلتر، بگذارید تا فیلتر به مدت چند دقیقه کار کند تا خطوط لوله‌ها به خوبی شسته شوند.

– قبل از اقدام به افزودن مواد شیمایی و یا کلر به استخر جارو را از اب جدا کنید و جهت کاهش خطرات ناشی از مکش، اتصالات قفل پشتی تایید شده را نصب نمایید.

-قبل از شنا کردن در آب و ورود به آب، جارو و وسایل بهداشتی را از آب خارج نمایید و ابزار را در مکانی خشک نگه دارید.

-همیشه قبل از خارج‌ کردن دستگاه از استخر، منبع برق را جدا کنید.

-پس از خارج کردن جارو، جارو را به طور کامل بشویید و آبکش نمایید.

-فیلتر دستگاه را به طور منظم خالی کنید و تمیز نگه دارید.

-سیم‌ها و محل اتصالات دستگاه را به خوبی نگه دارید و در جعبه خود بگذارید.

قبل از شروع فرآیند بهتر است که دیوار استخر را تمیز و پاکیزه کرد و برای اینکار یک برس با کیفیت کافی است. استفاده از یک برس می‌تواند باعث از بین رفتن جلبک‌ها شود. بهتر است ابتدا گوشه و کنار استخر را تمیز کنید و سپس کمی منتظر باشید تا مواد و زباله‌های استخر ته نشین شود و سپس اقدام به برداشتن زباله‌های در دیدرس کنید.

جهت شروع فرآیند جارو کردن استخر بهتر است ابتدا از یک توری یا اسکیمر استفاده نمایید و زباله‌های بزرگ و حجیم را بگیرید. در کنار توری و اسکیمر می‌توانید از چنگک نیز جهت برداشتن زباله‌ها استفاده نمایید.

تمیز کردن اطراف استخر پس از جارو کشی

زمانی که شستشوی بخش‌های استخر تمام شد، نوبت به اطراف استخر می‌رسد. اگر پس از تمیز کردن استخر به دیواره و اطراف استخر رسیدگی نکنید، آلودگی‌های آن سریعا وارد استخر شده و لازم است تا به طور مجدد فرآیند را تکرار نمایید.

صاحبان استخر و نیروهای خدماتی از سرعت انتشار جلبک و جرم در استخر مطلع‌اند و می‌دانند که استخر می‌تواند با چه سرعتی کثیف شود. بهتر است جهت تمیز کردن عرشه و ضد عفونی کردن استخر از یک تمیز کننده استفاده نمایید. لازم به ذکر است که گند زدایی با استفاده از کلر و مواد شیمایی انجام می‌شود و پاکسازی با استفاده از جارو امکان پذیر است.

جاروهای استخر کارکردی مشابه جارو برقی دارند که کارکرد خود را در زیر آب انجام می‌دهد و وقت و انرژی کمتری را صرف می‌کند.

مزایای جارو استخر
مزایای جارو استخر

مزایای جارو کردن استخر

جارو کردن استخر مزایای فوق العاده زیادی دارد و می‌تواند استخر را جذاب و زیبا نگه دارد و مواد مزاحم و الودگی‌ها را از استخر پاک کند. جاروی استخر در کنار تمام مزایا می‌تواند برگ و شاخه‌های اضافی استخر را نیز از بین ببرد و  تعداد حشرات و موجوداتی که بر روی سطح اب مشاهده می‌کنید را به طور کلی خنثی کند.

چه افرادی به سراغ خرید جارو رباتیک می‌روند؟ 

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که جارو کشیدن استخر پس از طوفان و گرد و خاک باعث کثیف تر شدن استخر خواهد شد، به همین دلیل بیشتر به سراغ خرید جارو برقی رباتیک می‌روند. جارو برقی روباتیک واحدهای مستقلی دارد که به صورت جدا گانه قسمت‌های مختلف استخر شما را تمیز می‌کند و بسیار گران و کوچک هستند. اگر قصد خرید این نوع از جارو برقی را دارید، بهتر است که مدل با کیفیت و معتبر آن را خریداری کنید و از دارا بودن گارانتی و ضمانت نامه مطمئن شوید.

فواید پاکیزه نگه داشتن استخر با استفاده از جارو استخر

فرقی ندارد که استخر در کدام مکان باشد، همواره لازم است تا به این محیط تفریحی رسیدگی لازم شود. ممکن است استخر در یک باغ  و یا در یک سالن ورزشی و یا یک هتل باشد، پاکیزه نگه داشتن این محیط اساسی ترین اقدام است. صرف نظر از نوع و محیط استخر، تمیز و پاکیزه بودن استخر از اساسی ترین عوامل است و یکی از پارامترهای اساسی در کیفیت آب استخر تلقی می‌شود.

غیر از نگه داری از استخر، پاکیزه بودن استخر می‌تواند کمک شایانی به طول عمر مفید قطعات و لوازم جانبی استخر نماید و از کدری آب جلوگیری می‌کند.

به طور کلی، تمیز نگه‌ داشتن آب استخر می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی مصرف انرژی و پایداری اجزای استخر و هزینه‌های کلی استخر داشته باشد. اگر وسایل استخر در بهترین حالت خود نگه داری شوند، صاحب استخر هزینه کمتری را جهت ضد عفونی کردن و نو سازی تجهیزات خواهد پرداخت.

نظافت و شستشوی استخر چگونه انجام می‌شود؟

توجه فرمایید که روش‌های متعددی جهت پاکیزه سازی استخر وجود دارد که می‌توان از این روش‌ها استفاده کرد و بهتر است جهت استفاده از این روش‌ها لوازم مورد نیاز را تهیه فرمایید و سپس اقدام به شروع فرآیند نمایید.

جارو کردن استخر از عوامل مهم نگه داری است که کماکان بسیاری از افراد اهمیت آن را نمیدانند و در نظافت آن غفلت می‌کنند. استخرهایی که افراد بسیار زیادی از آنها استفاده می‌کنند، منبع بسیار مهمی جهت تجمع باکتری و جرم و جلبک می‌باشند. جارو کردن استخر یکی از مهم ترین فاکتورها جهت نگه داری از استخر می‌باشد و برای برخی افراد چالش برانگیز هستند.

برای پاکیزه نگه داشتن استخرها از جارو استفاده می‌شود که روش کار این جارو‌ها به این صورت است مکش پمپ و سیستم تصفیه اب  استخر به سمت خود می‌کشد و آن را فیلتر می‌کند و قابلیت جذب زباله‌ها را دارد.

فرآیند جارو کردن استخر به چه صورت است؟

جارو کردن استخر فرایندی در پیش دارد که در ادامه مراحل جارو کردن استخر را مورد بررسی قرار می دهیم:

مراحل انجام‌ جارو کشی در استخر

– ابتدا قسمت کم عمق استخر را جارو بزنید و سپس به قسمت‌های عمیق استخر بروید.

– سرجارو  به ارامی در استخر حرکت دهید و سپس مطمئن شوید که تمام نقاط استخر جارو شده است.

– اگر هنگام جارو زدن استخر متوجه کدر شدن آب شدید، چند دقیقه منتظر باشید تا مواد ته نشین شود و مجددا آب را جارو نمایید.

– اگر هنگام جارو کردن استخر متوجه شدید که سر جارو به کف استخر چسبیده است، ابتدا پمپ را سریعا خاموش نمایید و سپس سر جارو را خاموش نمایید و پمپ را مجددا روشن نمایید.

– در زمان جارو کردن به گیج فشار فیلتر توجه نمایید؛ اگر این قسمت بالا تر از حد مجاز باشد باید فیلتر بک واش را روشن کنید و جارو زدن را ادامه دهید.

ابتدا پمپ تصفیه  روشن شود  تا فیلتر تصفیه استخر شروع به کار کند. اگر به صورت منظم استخر را جارو می‌کنید، لازم نیست وضعیت شیر را تغییر دهید و هر زمان وضعیت فیلتر شیر را نگه دارید. در صورتی که می‌خواهید پس از بارندگی استخر را جارو نمایید، از مواد منعقد کننده استفاده کنید تا آب در وضعیت waste قرار بگیرد و شفاف شود. در چنین وضعیتی ابی که وارد پمپ می‌شود مستقیم به فاضلاب وارد شده و دور ریز می‌شود. در چنین حالتی لخته‌های درشت و جلبک‌های چسبنده وارد فیلتر نمی‌شود؛ زیرا خطر گرفتگی فیلتر را به همراه دارند.

در وضعیتی که شیر کنترلی در حالت waste قرار دارد سطح آب کاهش پیدا می‌کند و به وسیله شلنگ آب کاهش یافته مجددا به استخر باز می‌گردد. اسکیمر باعث می‌شود تا هوا وارد پمپ نشود.  جهت استفاده از شیر کنترلی برای استخرهای کوچک از شیر دو حالته استفاده می‌کنند که این نوع از شیرها حالت waste ندارند و فقط وضعیت filter دارند.

فرآیند جارو کردن استخر بسیار ساده است و هر شخصی می‌تواند این کار را انجام دهد. جارو کردن استخر فرق چندانی با جارو کردن فرش ندارد و به راحتی می‌توان مانند جارو برقی جارو و استخر را نیز حرکت داد.  تکان دادن سریع جارو استخر باعث می‌شود کثیفی‌های روی استخر بیشتر شود و گرفتن و از بین بردن انها سخت تر خواهد شد.

اگر استخر شما بسیار کثیف است، بهتر است بین تمیز کردن‌ وقفه‌ای کوتاه مدت ایجاد کنید تا مواد روی استخر ته نشین شود‌

چه زمانی لازم است تا استخر را جارو کنیم؟

هیچ برنامه زمانی مشخص شده‌ای وجود ندارد که نشان دهنده فرا رسیدن زمان جارو زدن استخر شما باشد.  مشاهده تجمع جلبک و مواد زباله می‌تواند نشان دهنده این باشد که زمان رسیدن جارو زدن فرا رسیده و باید دست به کار شوید. دو بار جارو زدن در هفته می‌تواند جهت  پاکیزه کردن استخر شما کافی باشد و اگر رشد جلبک و جرم در استخر بیش از حد باشد، لازم است که جارو زدن به سه بار در هفته برسد.

اقدامات مهم پس از اتمام جارو زدن استخر

– بعد از اتمام فرآیند جارو زدن استخر، دسته تلسکوپی جارو را از سر آن جدا کنید و آب موجود در شلنگ را به طور کامل تخلیه نمایید.

– پس از جارو زدن، برس موجود را روی دسته تلسکوپی نصب کنید و سپس دیواره‌های استخر را تمیز نمایید و جلبک و مواد زائد بر روی دیواره‌ را به خوبی تمیز کنید.

– سبد استرینر که متعلق به پمپ است را از جای خود جدا کرده و آن را به طور کامل تمیز نمایید.

– فیلتر شنی به صورت بک واش در بیاورید و شیر کنترلی را در وضعیت فیلتر قرار دهید.

– اگر زمان جارو کردن، شیر فیلتر در وضعیت Waste قرار داشته، آنرا به وضعیت Filter بازگردانده و آب از دست رفته استخر را جایگزین نمائید.

– تمام تجهیزات به کار رفته در جاروی استخر را با آب تمیز شسته و خشک کنید و آنها را در انبار قرار دهید.

چرا جارو زدن استخر ضروری است؟

جهت جارو زدن استخر دلایل متعدد و منطقی زیادی وجود دارد که مهم ترین آن نظافت است. جارو زدن استخر باعث می‌شود که جرم در استخر شکل نگیرد و استخر یک محیط بسیار تمیز و پاکیزه باشد. یکی دیگر از فواید جارو زدن می‌تواند از بین بردن جلبک‌ها باشد، جلبک‌ها ظاهری تعفن آوری دارند که جارو زدن به موقع می‌تواند تا حد زیادی با جرم و جلبک مبارزه کند و آن را از بین ببرد.

به طور کلی فرایند جارو کردن کف استخر باید به آهستگی  انجام شود و نباید هیچ عجله‌ای  در جارو کردن  استخر رخ دهد. اگر جارو کردن استخر سریع و با عجله صورت بگیرد، باعث کدر شدن اب و بد انجام شدن این فرآیند خواهد شد.

با رعائت نکات ذکر شده عمر ابزار خود را افزایش می‌دهید و از امادگی استخر خود اطمینان حاصل می‌کنید. اگر صاحب یک استخر هستید لازم است تا روش‌های محافظت و مراقبت و پاکیزه نگه داشتن استخر را به خوبی فرا بگیرید.

نتیجه گیری

به طور کلی جارو استخر یک وسیله بهداشتی جهت فراهم اوردن فضای پاکیزه و تمیز است که روند و فرآیند بسیار ساده و همه گیری دارد. جهت استفاده از جارو استخر باید از یک دستگیره تلسکوپی و شلنگ و سر جارو استفاده کرد و  نیاز به جاروی استخر یک فرآیند بهداشتی برای تمیز نگه داشتن استخرها می باشد. روند آن بسیار ساده است و نیاز به آموزش خاصی ندارد. وسایلی که نیاز دارید، سرجارو، دستگیره تلسکوپی و همینطور شلنگ می باشد.  در این مقاله به تمام موارد پیرامونی جارو استخر پرداختیم و زمان استفاده از این ابزار را مورد بررسی قرار می دهیم.